רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported

ייתכן שהדפדפן שלך אינו תומך בתצוגה של תמונה זו.
לנוע נכון מהרגע הראשון,
זו לא אימרה - זו דרך חיים !

.

מיכל דין, נשואה לירון ואם לעמית, רועי ואסף, מאבחנת ומדריכה מוסמכת לליווי התפתחותי בשיטת "צעד ראשון", רפלקסולוגית בכירה בוגרת "מכללת מדיקה", מטפלת בתנועה ובמגע בתינוקות, בילדים ובמבוגרים במגוון קשיים, ליקויים ועיכובים.

מיכל דין, מטפלת באופן פרטני, מנחה סדנאות ליווי התפתחותי מוטורי לתינוקות ולהורים מגיל לידה ועד הליכה, מעבירה חוגי בית, מנחה חוגים לתמיכה התפתחותית בגני ילדים, מנחה סדנאות עוצמתיות ובלתי נשכחות בתנועה ובמגע לילדים ולמבוגרים, כותבת ועונה לשאלות הורים באתר "טיפת חלב ברשת".

האני מאמין

תינוקות וילדים גדלים ומתפתחים באופן טבעי.

אנו, כהורים, משפיעים על התפתחות זו כמעט בכל דרך אפשרית. אנו הקובעים את מרכיבי התזונה של הילדים, את שעות המנוחה השינה, ואת היקף הפעילות המוטורית, הגופנית והחושית שאליה אנו חושפים את התינוק והילד.

אופן המעבר ומימוש שלבי ההתפתחות הראשוניים, משפיע על דפוס ההתפתחות של הילד, בכל שנות התבגרות ובכל המישורים (מוטורי, חושי, תקשורתי והתנהגותי). הדרך בה התינוק ילמד להתהפך, לזחול, להתיישב ולנוע במרחב באופן עצמאי, יתבטא בהמשך התבגרותו גם בדרך בה ירכוש מיומנויות למידה בגן ובבית הספר, ואף בהמשך חייו.

פיתוח מיומנויות מוטוריות טבעיות בשנים הראשונות, סוללת את הדרך לפיתוח חשיבה יצירתית, כמותית. מה שאנו יודעים, חשים, למדים וחשבים, מעוצב על ידי התהליך הקובע איך אנו יודעים, חשים, למדים וחושבים. איך שאנו עושים את הדברים הללו תלוי במערכת המוטורית-חושית המתווכת בייננו לבין חוויותינו בעולם ובתוכנו.

אני מאמינה כי דרך הגוף מתפתח המוח.

בשנים הראשונות, המגע והתנועה הם "כלי העבודה" העצמאיים המצויים בידי כל ילד. ובשילוב עם מגע מופעל חלק גדול הרבה יותר של המוח. מה שמביא לניצול רב יותר של פוטנציאל הלמידה.

העולם המודרני מעניק לנו ולילדינו שפע רב של פינוקים והקלות באמצעות עזרים טכניים וטכנולוגיים, אך שולל מילדינו הזדמנויות יום יומיות לתרגל באופן טבעי חלק ניכר מהמיומנויות המוטוריות שלו. אינני דוחה את אורח החיים המודרני אלא מציעה שיטות וטכניקות פשוטות, הניתנות ליישום, במסגרת שגרת יומו של התינוק, אשר ישיבו לו את ההזדמנויות להתנסות ולתרגל מיומנויות טבעיות.

בכל שאלה אפשר לפנות אליי במייל mdean@zahav.net.il, או לטלפון הנייד 054-2464665.

באהבה גדולה,

מיכל דין – לנוע נכון מהרגע הראשון

מדריכה התפתחותית ורפלקסולוגית בכירה

מטפלת בתנועה ובמגע בתינוקות-בילדים-במבוגרים