רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   כללית בלינסון השתלת הריאות ה 400
דף הבית >> תרבות בעיר >> עסקים למען הקהילה >> כללית בלינסון השתלת הריאות ה 400

  

‏26/01/2012
בילינסון: השתלת הריאות ה-400!
 
מושתלת הריאות ה-400 כיבתה 40 נרות בעוגה לכבודה
 
בית החולים בילינסון ממוקם בין המרכזים המובילים בעולם בתחום השתלות האיברים והשתלות הריאה בפרט
 
בבי"ח בילינסון ציינו הבוקר באירוע מרגש את השתלת הריאות ה-400 כאשר מושתלת הריאות, רחל אמסלם, כיבתה את 40 הנרות בעוגה שהוכנה לכבוד האירוע. רחל עברה את השתלת הריאות לאחרונה, ובזכות הריאות החדשות הצליחה לנשוף ולכבות את הנרות על העוגה.
פרופ' מרדכי קרמר, מנהל מערך הריאות בבילינסון, הסביר את משמעות הנשיפה עבור רחל: "העובדה  שהצליחה לנשוף  ולכבות את הנרות מעידה  כי ריאותיה מתפקדות כהלכה".
 
 
מושתלת הריאות ה-400, רחל אמסלם בת 57 מדימונה, נשואה, אם לארבעה ילדים וסבתא ל-11 נכדים. אמסלם שסבלה ממחלת ריאות קשה (סקלרודרמה), עברה השתלת ריאות שנייה בתוך שנתיים, והמתינה להשתלה זו כשנה. "דימונה זו עיר קטנה, כולם התפללו עבורי והחזיקו לי אצבעות" מספרת אמסלם בהתרגשות".
 
בבי"ח בילינסון, מתבצעות כ- 70% מכלל השתלות האיברים בישראל והרוב המכריע של השתלות הריאה. בית החולים בילינסון הוא בין המרכזים המובילים בעולם בתחום, וממוקם בעשירייה הראשונה עם המרכזים הרפואיים המובילים בארה"ב.
 
פרופ' מרדכי קרמר, מנהל מערך הריאות בבילינסון: "אני שמח שאנו מציינים היום מספר מרשים של 400 השתלות ריאה להצלת חיי אדם – הישג מכובד בקנה מידה בינלאומי. בשנה האחרונה בוצעו בבי"ח בילינסון 57 השתלות ריאה ולב ריאה (מתוכם 5 בילדים בשניידר), אך עדיין ממתינים היום בישראל כ- 50 איש הסובלים ממחלות ריאה שונות, להשתלת ריאה. אנו רואים בשנה האחרונה התעוררות במספר התרומות אך עדיין לא במידה מספקת."
 
ד"ר בנימין מדליון, מנהל היחידה להשתלות לב-ריאה במחלקה לניתוחי חזה ולב בבילינסון: "בעודנו מציינים את השתלת הריאות ה-400, עלינו לזכור כי מאחורי מספרן הרב של השתלות הריאה בשנים האחרונות עומדות משפחות אצילות שהסכימו לתרום את איברי יקיריהן, זו היא פעילות מבורכת, כולנו תקווה כי מגמה זו תימשך. ככל שיגדל מספר תרומות האיברים בישראל, כך נוכל לסייע לחולים רבים יותר לחזור לחיים תקינים."
 
*    *    *    *    *    *   *    *
 
 
 
 
 
בתי החולים בילינסון והשרון הם חלק מ-14 בתי החולים של ה'כללית' בכל רחבי הארץ. 'כללית' הינה ארגון הבריאות המוביל בישראל והשני בגודלו בעולם, המשרתת כ-4 מיליון לקוחות (54% מכלל הציבור בישראל) ב-1,300 מרפאות ומאות מכונים הפרוסים ברחבי הארץ. אתר האינטרנט (www.clalit.co.il) ומוקד השירות הטלפוני  2700 * עומדים  לרשות הציבור 24 שעות ביממה למתן מענה לנושאים בריאותיים ולמידע כללי.
 

 כללית כפר גנים פתח תקווה 

קניון גנים כפר גנים פתח תקווה


Go Back  Print  Send Page