רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   כיצד לבחור עו"ד לעסקת מכירה וקניית דירה?
כיצד לבחור עו"ד לעסקת מכירה וקניית דירה?
 
לאחר שמוכר נכס עבר את כל תלאות המכירה, הצגת הדירה, מציאת לקוח מתאים, מחיר טוב ופינוי מתאים, ומנגד לאחר שרוכש דירה בדק, ביקר, השווה והחליט על דירה לרכישה - מגיע שלב בחירת עוה"ד שיבצע את עסקת המכירה או הקניה.
 
מי מאיתנו אינו מכיר עו"ד שיכול לכאורה לבצע את העסקה: עו"ד של המשפחה, חבר שהוא עו"ד, עו"ד שביצע את העסקה הקודמת לפני 10 שנים וכו' וכו'.
 
עליכם לדעת כי אתם נמצאים בשלב קריטי ביותר שעלול להכריע אם המכירה או הקניה ייצאו לפועל או לא!
 
לרוב, רוכש או מוכר דירה עומדים על כך, כי עו"ד שהם מכירים יבצע את המכירה או הרכישה.
    ברור שאין בכך כל פסול, ובוודאי חשוב מאוד שאדם שעושה עסקה יקרה ביותר ירגיש בנוח ובטוח עם איש
    המקצוע אותו בחר. אך יש לפקוח עיניים, לבדוק ולהתייעץ.
 
בחרתי לעסוק הפעם בעניין זה, מכיוון שבתקופה האחרונה אני מטפלת ברוכשים או מוכרים שבוחרים לעתים עורכי דין שגורמים לבעיות ועיכובים במקרה הפחות גרוע, או להכשלת העסקה עד כדי איבוד רכישת דירה שכה רצו, במקרה הגרוע יותר!
 
ברור שכאן אני נכנסת לתמונה ועושה ככל יכולתי לעזור, לפשר, להרגיע ולגשר בין עורכי הדין והצדדים עצמם על מנת שכולם ייצאו מרוצים והעסקה תצא לפועל, אך אפשר להימנע מכך.
 
לשם כך בחרתי 7 נקודות שכדאי לשים אליהן לב בעת בחירת עו"ד:
 
1. עוה"ד מומחה לתחום הנדל"ן ועושה עסקאות על בסיס קבוע.
2. הוא פנוי לעבודה (לא להתבייש לשאול אם בשלושת השבועות הקרובים הוא אינו מתכוון לנסוע לחופשה או אם אינו מטפל בתיק מורכב אחר שיגזול את כל זמנו).
3. האם הוא בעצמו יטפל במכירה או בקניית הדירה ולא עו"ד אחר ממשרדו שאינכם מכירים.
4. הוא בודק ובוחן אילו מסים עליכם לשלם לפני פעולת המכירה או הרכישה, או שניתן לקבל פטור, והכל על פי הנתונים האישיים שלכם.
5. הוא קואופרטיבי עם עורכי דין אחרים, נעים הליכות,יעיל וזריז במובן הטוב של המילה.
6. רצוי שיהיה עו"ד שעובד באזור המכירה (היכרות עם הנפשות הפועלות באזור, פקידי העירייה והטאבו, הליכי מכירת דירות יד שניה מול קבלנים בדירות שאינן רשומות עדיין בטאבו וכד').
7. הוא בקיא ומשתמש ב"פלאי הטכנולוגיה", קרי מצויד במחשב, פקס, מייל וכו'.
 
יתכן ונקודות אלה נראות לכם טרוויאליות וחלקן אפילו משעשעות, אך בכל נקודה ונקודה שציינתי לעיל אני מוצאת דוגמא בעסקאות שביצעתי!
 
לעתים, ברגע שלקוח, מוכר או קונה, אומר לי שיש לו עו"ד שהוא מכיר ומספר כמה מלים לגביו, אני כמעט ניחנת ב"יכולות חיזוי עתידי" לגבי ההמשך...
 
אינני אומרת כי יש לקבל המלצה מגורם כלשהו בעיניים עצומות. כמובן שרוב עורכי הדין עושים עבודתם נאמנה, יעילים, זריזים ובקיאים. עם זאת, יש להקשיב לבעלי ניסיון או לשאול את עצמכם ואת עוה"ד המיועד האם הוא עומד בשבע הנקודות שלעיל.
 
 
בהצלחה בכל דרך,
אילנית בניטה, מומחית לכפר גנים ג', ממשרד הנדל"ן "נדל"ן כפר גנים" פתח תקווה.

             אילנית בניטה "נדל"ן כפר גנים" כפר גנים  פתח תקווהGo Back  Print  Send Page