טיול לירושלים- ימין משה והמושבה הגרמנית.

אלבום התמונות - צילם צדוק

טיול משפחות לשכונת ימין משה והמושבה הגרמנית בירושלים 26.10.2011
מאת: דורון קורן מארגן הטיול בועדת תרבות.
ושוב, כמיטב המסורת בשכונה, יצאנו לטיול מס' 5 ביוזמת ועדת תרבות וועד השכונה.
את הקבוצה הוביל בהתנדבות ידיד טוב שלי, שלמה ישיל, פריק של טיולים ואנציקלופדיה מהלכת בתחומים רבים: היסטוריה, גאוגרפיה, א"י, בוטניקה, תנ"ך ומה לא. שלמה הפליג בתאורים ציבעוניים ומתובלים בהומור בכל אתר שעברנו.
כ-150 מתושבי השכונה נענו ובאו ביום שבת מקסים ונעים: מבוגרים, הורים, נוער,ילדים ותינוקות התייצבו בזמן ובשעה 10:30 התחלנו את המסלול מתחנת הקמח של מונטיפיורי בשכונת ימין משה שבירושלים. שם קיבלנו הסברים על פועלו של מונטיפיורי ועל הישוב שקם מחוץ לחומות העיר העתיקה ועוד אבני דרך בתולדות ירושלים מימי התנ"ך ועד ימינו. טיילנו בסמטאות הציוריות של השכונה והתבשמנו מהשקט והשלווה ומהנופים המדהימים של הרי ירושלים וחומותיה.
משם המשכנו למושבה הגרמנית, תוך כדי שאנחנו עוברים במתחם הרכבת הישן והמוזנח של ירושליים. שלמה עדכן אותנו שיש תכניות לפתח מתחם זה בסגנון מתחם "התחנה" בתל אביב-יפו. טיילנו בסימטאות השלוות ונהננו לראות את הבתים המקסימים שבנו הטמפלרים בשיטות מתקדמות וייחודיות לתקופתם. קיבלנו הסברים על היישובים הטמפלריים ברחבי הארץ, על הבית המפורסם של אולמרט ברח' קרמייה, על הצמחייה שבמקום ועוד.
במהלך הסיור הכין שלמה חידות בתחומים שונים ומגוונים ומי שענה נכון קיבל גפרור. מי שאסף יותר גפרורים קיבל פרסים.
במקום הראשון זכו איילת-שחר ויובל לוי והם זכו בסופ"ש זוגי בצימר. במקום השני זכו גלית ושי לנדאו והם זכו בארוחה זוגית בשווי 200 ש' במסעדה איטלקית. הפרסים מתנת שרון למברגר מנכ"ל ערוצי הלייף סטייל בטלויזיה שחילק אותם לזוכים.
גם חידון הומוריסטי לילדים היה ובו זכתה שקד צוקרמן. האווירה היתה נעימה וכייפית.
בנוסף ביקשנו מהתושבים להביא כלי מיטה וכלי אוכל למשפחות נזקקות שאותן מאמץ שלמה וההענות היתה יפה כולל מעט כסף שנאסף לצורך העניין. תודה לכל התורמים.
אני רוצה להודות לשלמה ישיל על הזמן שהקדיש לנו ועל ההסברים המאלפים. אני מקווה שנראה אותו גם בטיולים הבאים שלנו. לכל המשתתפים תודה על ההענות המדהימה. נעמתם לי מאוד ואני מקווה שנהנתם.
להתראות בטיול הבא שמתוכנן לדצמבר ובו נבקר בת"א בבית ביאליק, דרך סמטה פלונית עד לכיכר המלך אלברט ואחוזת בית.   

טיול משפחות מס' 5 לתושבי כפר גנים ג'

אלבום תמונות צילם דורון קורן - לחיצה על הקישור לעבור לאלבום

 Go Back  Print  Send Page