רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   ועדת בטיחות בתנועה 3.7.2012
דף הבית >> כתבות >> ועדת בטיחות בתנועה 3.7.2012

ועדת בטיחות בתנועה 3.7.12 בסימן מבצע פתיחת שנת הלימודים תשע"ג

הנושא המרכזי שעמד על הפרק- ביצוע 14 מעברי חציה מוגבהים עם פסי האטה לפניהם ליד מספר מוסדות חינוך בעיר. המטרה הסופית להקים בכולם!
בכפר גנים יוקמו, עד לפתיחת שנת הלימודים הקרובה, מעברי חציה מוגבהים ופסי האטה ברחוב עצמאות 50, מול הכניסה לבית ספר הדר, וברחוב יטקובסקי, מול הכניסה לבית ספר ביאליק. בשלב הבא יוקם גם בכניסה לבית הספר על שם אלימלך קנר.
50 "מעבירי כבישים" יוצבו השנה מול בתי הספר. טובה עמרם, אחראית בטיחות בתנועה בעירייה, ציינה כי כל בית ספר שלא ייכנס בעתיד לפרויקט "נשק/חבק וסע" לא יקבל מימון ל"מעבירי כבישים". המטרה להניע את ההורים בעיקר ואת צוות בית הספר להיכנס למחויבות החד-שנתית, או דו-שנתית לתת כמחצית השעה בבוקר ולקחת חלק בהורדת תלמידים מסודרת ובטיחותית, שמביאה בסופו של דבר חסכון בזמן בבוקר להורים בהגעה למחוז חפצם, ובמניעת פקקים של הורדה בלתי מאורגנת וחסכון בזמן לכל הנוהגים.
שלום קוטלר, יו"ר הועדה ביקש להחזיר לסדר היום את הצבת צגי המהירות בעיר כאשר תפקידם להזכיר לנוהגים מה מהירות נסיעתם ולאפשר להם בקרה עצמית, כפי שנהוג בערים שכנות ואחרות.
נציג הרשות למניעת תאונות הציג נתונים של תאונות עם נפגעים מתחילת 2012 שמהווים ירידה של 20% בתאונות לעומת תקופה קודמת. נקווה שהמספרים רק ילכו ויפחתו וזה תלוי בכל הנהגים, הולכי הרגל, רוכבי האופניים וכו'.
הוצגו גם נתוני פעילות הסברה להולכי רגל בצמתים, ימי קהילה במתנ"סים. עומדת על הפרק כבר בחודשים הקרובים פעילות הסברה לקהלי היעד הבאים: דו-גלגלי ממונע ומשאיות. בקרב רוכבי האופנועים קהל היעד הינו חברות השליחים והדרכות פנים ארגוניות בעירייה לרוכבי הקטנועים ונהגי המשאיות. ההדרכות תתקיימנה ברמת הכובש בקבוצות קטנות ולפי סוג הרכב.
קהל יעד נוסף המיועד לפעילויות הדרכה בשנה הקרובה הם תלמידי בתי הספר החרדיים, שם המודעות לבטיחות בדרכים נמוכה. כמו כן בחלק מבתי הספר הממלכתיים ובמועדוני הקשישים. פעילות הסברתית זו חשובה לקהלי יעד מועדים לפגיעה וקיים הצורך לציידם בידע שיעזור במניעת פגיעותם.
תודה לעוסקים במלאכה ואיחולי שנת בטיחות בדרכים לכולנו. 
 Go Back  Print  Send Page