תערוכה ותחרות חנוכיות בכפר גנים

בכל שנה בתקופה זו ליבי מתמלא שימחה לקראת חג החנוכה, חג האורים אשר נותן הרגשה של חמימות והתרגשות, באמצע החורף הקר, שהשנה מבושש להגיע. החנוכיות הצבעוניות הדולקות להן ומפיצות אור ושמחה בבית, השירים הנפלאים שכל ילד יודע לדקלם, הלביבות המתוקות והסופגניות המגרות שתורמות צרבת וקלוריות מיותרות, דבר שקשה במיוחד להימנע ממנו.
בתי הספר בשכונה: בי"ס הדר, ביאליק, ממ"ד ונווה עוז, מזה מספר שנים החלו במסורת של אירוח תערוכת חנוכיות העשויות על ידי התלמידים ואנו החלטנו השנה לשדרג את התערוכה ולהפכה לתערוכה ותחרות בין בתי הספר בשכונה.
ובכן, ממש בימים אלו בתי הספר בשכונה מארחים תערוכת חנוכיות מיוחדות העשויות בידי תלמידי בית הספר, חנוכיות אלו ישתתפו בתחרות שכונתית, תחרות נושאת פרסים יקרי ערך.
שם התערוכה הינו "השכונה בראי החנוכיה" והנושא המוביל הוא "השכונה שלי" באמצעות חנוכיות העשויות מחומר ממוחזר או הניתן למיחזור.
יש לציין כי כלללללל  בתי הספר ענו לאתגר לא פשוט זה ומציגים חנוכיות איכותיות וברמה גבוהה ביותר. יעידו גם מנהלות בתי הספר שהן וצוותן אמורות לבחור רק עשר חנוכיות מבין עשרות חנוכיות יפיפיות ומושקעות. אכן הבחירה קשה אך הדבר החשוב ביותר הינו עצם היצירה והעשייה המשותפת של הילדים עם הוריהם ודבר זה חשוב להנחיל לילדינו היקרים.
כאמור, בסוף שבוע זה עשר חנוכיות נבחרות מבין כלל בתי הספר בשכונה ימצאו את דרכן לקניון גנים שנאות לארח את התערוכה. מקום התערוכה יקושט באמצעות פלקטים ושלטים שכל בית ספר הכין מבעוד מועד.
החנוכיות יובאו לקניון החל מיום א' הקרוב וקלפי התחרות יפתח למחרת. הילדים יוכלו לבחור בקלפי שימוקם בסמוך לתערוכה. הבחירה תימשך עד ליום ד' ב-20:00 שבמועד זה הקלפי יסגר, הקולות יספרו (גם קולות החיילים...סתם בצחוק...) וביום ה' יוכרזו שלושת המנצחים.
להזכירכם, הפרסים הינם:
מקום ראשון: משחק ווי.
מקום שני: אופניים
מקום שלישי: משחק לגו או פליימוביל.
וכמובן יחולקו פרסי ניחומים לכל התלמידים שזכו להציג את יצירותיהם בקניון. הכרזה על המנצחים וחלוקת פרסים תהיה ביום ה' 9/12  ב-19:00.
 
אני רוצה להודות מראש לכל נציגות הועדים ולמנהלות בתי הספר שהרימו את הכפפה ושיתפו פעולה בצורה יוצאת מהכלל עם האתגר, אכן המשימה לא קלה אך החיוך בפני הילדים מחזק את כולנו להמשיך באתגרים כאלו.
בעקבות הצלחת אירוע זה אני משוכנע כי נמשיך לשתף פעולה גם באירועים נוספים בחגים הבאים.
 
 
בכבוד רב,

שלום עטר
ועדת תרבות-כפר גנים ג'

זה המקום לציין ולהביע את תודתנו לרימקס שתרמו את כל הפרסים

פרסי הניחומים נתרמו ע"י חברת חגור המעניקה 20% הנחה לתושבי השכונה בחנות המפעל

 

"עם שאינו מכבד את עברו, ההווה בו הוא חי דל ועתידו לוט בערפל"
(יגאל אלון).
האתגר שהצבתם בפנינו עורר בקרב תלמידנו רצון התרגשות הזדהות חדוות יצירה ולמידה חוויתית. לכאורה המשימה הייתה יצירת חנוכיות אך עיקר המשימה מבחינתינו הייתה לגלות עניין בהיסטוריה של היישוב.
ההיסטוריה מהווה חלק מהווי החיים ונטועה בזיכרון ההיסטורי והחוויתי של בני המקום בנוסף לזה למדו התלמידים להשתמש בחומרים רבים לשימוש חוזר הכירו את החומרים ותכונותיהם וכן לחשוב יצירתי ולהתאים את החנוכיה לנושא ההיסטורי.   נושא זה עורר שאלות רבות ורעיונות יפים שהוצעו ע"י תלמידינו . להלן מספר דוגמאות: שיעור שבו תלמידי כיתות ו' עסקו בדילמות בנושא פיתוח מול שימור והבהרת המושג "פיתוח בר קיימא" והאם בעצם אפשר להפסיק את הקידמה וההתפתחות ואם לא אז מה כדאי לעשות . רעיונות רבים הועלו והשיעור היה נפלא .
בבית ספרינו נערכה תערוכה יפיפיה של כל העבודות וכן נבחר צוות שופטים שבחר 10 עבודות מתוך כל המבחר.
מקווה שתהנו מהעבודות כי אני נהנתי מאוד מכל התהליך.
 
בברכת נעשה ונצליח
רכזת מדעים
נירה חמל
ממ"ד כפר גנים

 Go Back  Print  Send Page