רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול
דף הבית >> כתבות >> הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול

 ביום שני, ה-23/1/12 התקיימה במתנ"ס עולמות הרצאה מרתקת ומעשירה של איתי מלר בנושא "הורות במגרש המשחקים הדיגיטאלי".
ההרצאה התקיימה במימון של הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול בעיריית פ"ת, ובשיתוף מתנ"ס עולמות וועד שכונת כפר גנים וועדת תרבות.
ההרצאה נגעה בפער שבין עולם הנוער והצעירים לבין עולם המבוגרים ואיפשרה הצצה במחוללי הסיכון היום יותר מתמיד, כחלק מתרבות הפנאי הצעירה (לרבות אינטרנרט, רשתות חברתיות וטלויזיה) וזאת כתוצאה של ניתוק חברתי הנובע ממגרש המשחקים הדיגיטאלי. כמו כן ניתנו כלים מעשיים איך להתגבר על הפער ולהצליח להגיע לעולמם של הצעירים היום.
המרצה - איתי מלר- הינו מרצה ומנחה בתחומים של מניעת התנהגויות הסיכון ושיקום התקשורת בין מתבגרים והוריהם, בעל תואר שני בגישור.

גב'רחל פומרצ'יק, מנהלת הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול:"מה שחשוב בימים אלו הוא לרתום את ההורים ללמידה והבנה של תפקידם ההורי בחינוך מונע סיכונים.חשוב שההורים יבינו ויכירו את המציאות המשתנה והמורכבת בה אנו חיים היום הדורשת מהם למידה רבה יותר, גבולות, סמכות ואכיפתה, תקשורת תקינה עם בני הנוער ובמשפחה בכלל ועוד כלים רבים שהשימוש בהם עוזר לגדל ילדים ומתבגרים חזקים , משתפי פעולה, בעלי יכולת החלטה ושיקול דעת.
ההרצאה שהועברה על ידי איתי מלר הייתה הראשונה בסדרה (אם תרצו) בה נוכל להביא הרצאות בנושאי אלכוהול, סמים וחומרים נפוצים, תפקיד ההורים ועוד".
 


איתי מלר - מרצה ומנחה

 פעילות האגף למלחמה בסמים ואלכוהול:
ניהול פרויקט יישובי העוסק בריכוז, תאום ויזמות של המאבק בסמים ואלכוהול בישוב, תוך יצירת אינטגרציה בין המערכות בקהילה. 
ייזום פרויקטים השוללים שימוש לרעה בסמים ואלכוהול, העלאת המודעות היישובית ויצירת אוירה שוללת שימוש בסמים ואלכוהול.
העבודה נעשית בשלושה תחומים עיקריים- מניעה והסברה, טיפול ושיקום ואכיפת החוק.
הפעילויות נעשות בשיתוף גורמים ממשלתייים ועירוניים שונים ומיועדות לאלו אשר יש להם נגיעה לנושא ויכולת השפעה ושינוי- ילדים (החל מהגיל הרך), תלמידים והוריהם, אנשי חינוך ורפואה, אנשי חוק ועוד, תנועות נוער ואגודות ספורט ,מתנס"ים ועוד.


Go Back  Print  Send Page