רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
'כללית מושלם' מרחיבה את הזכאות לבדיקת אבחון להפרעות קשב וריכוז גם למבוגרים ולכל גיל
הטבה חדשה ללקוחות 'כללית מושלם': בדיקת TOVA/BRC  לאבחון הפרעות קשב וריכוז ללא הגבלת גיל:  לקוחות כללית מושלם יהיו זכאים לביצוע בדיקת TOVA/BRC  לאיבחון הפרעות קשב וריכוז בהשתתפות עצמית של -220 ₪ לבדיקה.
הפרעת קשב וריכוז (ADHD) היא הפרעה שכיחה יחסית המתאפיינת בקשיי ריכוז    ובהפרעה היפראקטיבית.ישנה חשיבות לאבחון בעיות קשב וריכוז מוקדם ככל האפשר, אך לעתים אנשים הסובלים מבעיות אלה מאובחנים רק בשלבים מאוחרים יותר, כאשר הם מגיעים ללימודים באוניברסיטה או במכללה.
לדברי ד"ר איריס מנור, מנהלת היחידה לקשב וריכוז של הכללית במחוז דן-פ"ת  "אנשים בוגרים חוזרים לאבחון בשלב הלימודים האקדמאיים ומגלים כי אובחנו בעברם כליקוי למידה בעוד שהבעיה ממנה סבלו, הייתה ונותרה הפרעת קשב. לאבחון בגיל מבוגר ישנה חשיבות  כי לעיתים המטופלים מפתחים נזקים משניים כגון דיכאון, חרדה והפרעות התנהגותיות. שילוב של מודעות, ההבנה שמדובר בבעיה תורשתית לצד ההבנה של סטודנטים שהם צריכים סיוע בלימודיהם מביאה לגידול בזרם הפונים לאבחון".
 
פרץ גוזה, ראש מערך ביטוחי הבריאות של הכללית מוסיף כי  "כארגון הבריאות המוביל בישראל, מטרתנו היא להרחיב את השירותים שאנו מציעים ללקוחותינו, ההטבה המאפשרת לבצע את בדיקת ה- TOVA/BRC בסבסוד משמעותי גם בגילאים בוגרים מהווה מענה לצורך אמיתי".
 
כדאי לדעת...
·  הפרעת קשב הינה הפרעה סיטואציונלית - הפרעה בהתאם לסיטואציה. בסיטואציות מסוימות כגון משחקי כדור, פעילות חברתית, שיווק, עסקים או תקשורת היא אינה מהווה גורם למצוקה ואילו בסיטואציות אחרות כמו למידה היא מהווה חסרון ברור וגורמת מצוקה קשה.
·   גברים נוטים לסבול יותר מהפרעות קשב מנשים.
·   קריטריונים להפרעת קשב: שגיאות של חוסר תשומת לב, קושי בהחזקת קשב, הקשבה חלקית לדברים נאמרים, אינו עוקב אחר ההוראות במלואן, קושי בסדר וארגון, נמנע מביצוע מטלות הדורשות מאמץ מנטאלי מתמשך, מאבד דברים, מוסחות גבוה, שכחנות.
·  פרופיל מטופלים: ילדים מגן חובה ועד סיום התיכון; מבוגרים לרוב סטודנטים או
לקראת לימודים אקדמאיים.
·  תהליך אבחון למבוגרים כולל: ראיון קליני והערכה פסיכיאטרית; שאלוני הערכה; בדיקת tova .
 

 


Go Back  Print  Send Page