רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   הפגנה ראשונה בנושא החינוך
דף הבית >> ארכיון כתבות >> הפגנה ראשונה בנושא החינוך
 
לתושבי כפר גנים ג' נמאס
מאת:דורון קורן
ביום ו' הושבתו כל גני הילדים בכפר גנים ג' כמחאה על פיטורי וצמצום השומרים בגנים וכמחאה על הפגיעה האנושה בתחום החינוך . הגננות והסייעות שהגיעו בבוקר , מצאו את הגנים נעולים. רב ההורים לא הביאו את ילדיהם על פי ההנחיות שהופצו ע"י ועדי הגנים וועד השכונה יום קודם. הורים מעטים שבכל זאת הגיעו, נאלצו לשוב על עקבותיהם.
צדוק בן משה, יו"ר ועד השכונה: " העירייה לא מותירה לנו ברירה ושוב אנחנו נאלצים להלחם על דברים אלמנטריים שאנחנו זכאים לקבל כתושבים משלמי מיסים. המהלך הזה מעיד על המשך הזלזול של העירייה בתושבים, על סדרי עדיפויות לקויים ועל אי עמידה בהתחייבויות ובסיכומים. נמאס לנו שמקצצים בתקציב החינוך ומבזבזים על פסלים, נמאס לנו שמחלקים את מבני הציבור בשכונה לגורמים חיצוניים ולנו התושבים עדיין אין מבנה ציבור אחד לרווחתנו: בית ספר,ספריה או טיפת חלב. נמאס לנו שמזלזלים בנו עד כדי כך שבניית גן ילדים לוקחת שנתיים ובנתיים ילדי הגן נמצאים באולם ספורט ובלובי של אולם ספורט אחר, נמאס לנו שבשם הבזבוז העירוני יכולים בעירייה להחליט על הפקרת ילדינו ללא שמירה במתחם אשר מלכתחילה אינו מתאים להוות גן ילדים".
בשעה 9:30 התכנסו כמאה הורים עם ילדיהם בגן הפילים בלב השכונה, הכינו שלטים וקיימו עצרת מחאה במקום. לאחר מכן החלו במצעד מחאה לכיוון ביתו של ראש העיר עם שלטים ומשרוקיות וקריאות מחאה. ראש העיר לא היה בביתו באותו הזמן אך השכנים התלוננו למשטרה וזו שלחה ניידת אשר ליוותה את ההפגנה בדרכה חזרה לגן הפילים.
דורון קורן דובר וועד השכונה: " בד"כ יש שיתוף פעולה בין וועד השכונה לגורמי העירייה אולם בתקופה האחרונה אנחנו מוצאים את עצמינו נאלצים להלחם על דברים שבכל עיר הם טרוויאליים. תחום החינוך, שהוא הדבר החשוב לנו ביותר, נפגע פעם אחר פעם: גני ילדים בקראוונים, עיכוב בלתי הגיוני בהקמת מבני קבע, עיכוב בתכנון והקמת בית ספר יסודי בשכונה, סייעת שלא היתה רצויה בגנים אחרים בעיר הועברה אלינו וכעת פיטורי השומרים. נמאס לנו שכל פעם מישהו בעירייה שולף איזה אילתור והפעם החלטנו להביע את מחאתינו ברחובות.