רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported

ההצגה הכי טובה בעיר-ועדת הקצאות. 
צדוק בן משה 29.10.2010

לאחר חודשים רבים של מאבק התושבים בראשותם של אשר רובין ואורי רבינוביץ ,פנייה למשרד הפנים בנושא הקצאת קרקע לתנועת עזרא היות וההקצאת בוצעה שלא עפ"י החוק (מזכיר לכם משהו? הקצאה לעמותת "דרכי נעם" שגרמה למשרד החינוך לעצור את כל תקציבי החינוך לעיר פ"ת) הכריח משרד הפנים את עיריית פתח תקווה לפעול עפ"י החוק בעניין ואחד הדברים היה הבאת הנושא לוועדת ההקצאות.
בהתייעצות של חברי ועד הפעולה עם פוליטיקאים ועורכי דין המכירים את פעילותה של עיריית פתח תקווה שמעו חברי ועד הפעולה את המשפט הבא מספר פעמים:"הוועדה נועדה אך ורק על מנת לפעול עפ"י החוק ,לא יעזור לכם שום דבר,המבנה ינתן לתנועת הנוער "עזרא" בכל מקרה".
בכל אופן,הגענו למשרד המנכ"ל וחברי ועד הפעולה הציגו את הנושא ואת סעיפי ההתנגדות.
מנכ"ל העירייה שאל אותם: "אתם מתנגדים למתן המבנה לתנועת הנוער עזרא?"
ועד הפעולה נזעק: "לא לא לא אנחנו לא מתנגדים לעזרא אלא רק לכך שהמבנה ניתן לתנועת נוער"
כאן התפתח דין ודברים בין המנכ"ל לבין חברי ועד הפעולה בעניין, מימלא אין מבקש אחר אז ההתנגדות היא לכך שתנועת הנוער עזרא מבקשת את המבנה.
ובכן,מדוע אני מציין זאת? מה לעשות? אני שומע את תושבי השכונה ויכול להעיד שרובם המכריע של תושבי השכונה החילונים מתנגדים לתנועת הנוער בגלל שהיא דתית,הם טוענים שהדבר יפר את האיזון ולפני שנדע מה ומי יתחילו לנהור לכאן תושבים שאחד הפרמטרים לקניית דירתם תהיה המצאות תנועת נוער מתאימה לילדיהם ועוד במרכז השכונה.
מתנגדים נוספים לתנועת נוער זאת הינם התושבים הדתיים עצמם שבשיחה פרטית,אפילו ליד עמיתיהם,מביעים התנגדות,אפילו עזה יותר מהחילונים,לבניית מבנה לתנועת נוער "עזרא" במרכז השכונה תוך הזכרת העובדה שתנועת הנוער הינה חרדית משהו ועל כך תעיד העובדה שהתנועה הוקמה ע"י חרדים ועד לא מזמן היא נקראה תנועת נוער חרדית לאומית ולא תורנית לאומית כיום.
בואו נקפוץ מעט קדימה ונתאר לכם את דברי התושבים שהגיעו לוועדת ההקצאות תושבים שהיו בעד התנועה במקום הנוכחי.
מזכ"ל התנועה הנוכחי וגם זה שלפניו נכחו בדיון,יחד איתם נכחו שלושה מתושבי השכונה שניים מהם עורכי דין.
הדובר הראשון (תושב השכונה ,עו"ד,אב לילדים בתנועה) דיבר ודיבר,חברי ועד הפעולה קפצו לא אחת כשהוא  מסר דברים לא נכונים, אולם באיזה שהוא שלב כבר נתנו לו לדבר והוא הפליג למחוזות אחרים,למה הכוונה? הוא התחיל פתאום לספר כמה גרוע יהיה במקום,לחץ תנועה והולכי רגל ועוד כהנה וכהנה,עד שאחת מחברי ועדת ההקצאות אמרה לו: "אתה תומך במתנגדים!" והוא ענה:"אני רק מתאר מה קורה בתנועות נוער,אצלנו זה לא יקרה"
התושב השני קם לשאת דברים וסיפר על ילדיו ועל התנהגות הילדים והתנועה ואני מאוד התרגשתי והרגשתי שכמה שצודקת התנגדותנו אני מתעב את עיריית פתח תקווה שלא השכילה להעניק מקום מכובד יותר לתנועת נוער זאת.אבל לא אשכח משפט אחד שהוא אמר ואני מצטט:"אני עברתי לדירתי בשכונה רק בגלל שידעתי שתהיה תנועת נוער עזרא במקום"
ואני שואל: "כמה תושבים עוד יעברו לכאן רק בגלל שהם ידעו שיש תנועת נוער "עזרא" במקום?"
לבקשתי, הסכימו שני עורכי הדין לתת לנו רשימה של ילדי התנועה וכתובתם,אנו ממתינים לראות את הרשימה כדי לבדוק אחת ולתמיד את נושא כמות הילדים המגיעים משכונות אחרות.

אנו נמצאים בתחילת הדרך למאבק על הפרת האיזון בשכונה.
עיריית פתח תקווה נאלצת לרצות גופים פוליטיים ורק לחץ מתמיד יכול להביא אותנו למצב שנקבל את מה שבעצם ביקשנו כשקנינו את דירתנו כאן ואת המגיע לנו כחוק.
בקשה לעצירת ההקצאות בכפר גנים ג'
דוגמא לתושבים שנזכרו מאוחר מידי- רחובות.
ועוד דוגמא מגבעת שמואל-עוזבים את העיר.
הסכנה אורבת גם לבני עקיבא -התחרדות בני עקיבא.Go Back  Print  Send Page