רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   דורון קורן סקירת שוק הנדל"ן
דף הבית >> דירות למכירה בפתח תקווה כפר גנים >> מאמרים-דורון קורן נדל"ן >> דורון קורן סקירת שוק הנדל"ן
חולמים על רכישת דירה בכפר גנים ג'- להלן מידע חשוב ומספר טיפים
 
סקירת שוק הנדל"ן בשכונה נכון ל-14.10.09
כפר גנים ג' היא שכונה בהתפתחות מתמדת. כיום קיימות בה כ-3500 יח' דיור וצפויות להבנות עוד כ-3000 . הביקוש לשכונה רב מההיצע.
מצד ההיצע: כרגע יש מעט מאוד התחלות בניה משום שיש מתחמים גדולים שמתעכבים בשלבים שונים של תהליכי תכנון ואישורים בוועדות התכנון והבנייה.
ומצד הביקוש: מאז פתיחת ציר רבין לכביש מכבית, עלה הביקוש בצורה מדהימה ומגיעים אלינו מתעניינים מק. אונו, ר"ג, ת"א, ב"ב וגבעתיים. ניתן לזהות בבירור תופעות כמו: ילדים שגרים כאן מביאים את הוריהם, תושבי העיר שעברו לערים סמוכות "חוזרים הביתה" וצעירים שגרים בשכירות בערים מסביב קונים כאן כי עדיין יותר זול מהמחירים במקום מגוריהם. זאת בנוסף לתושבי העיר פ"ת המשדרגים את מגוריהם לכאן.
השכונה קנתה לה שם באיכות החיים, בניה נמוכה (לא יותר מ-9 קומות למעט חריגים בודדים), ועד שכונה חזק, משמר שכונה, אתר אינטרנט ועיתון פרטיים, מוסדות חינוך ברמה גבוהה, פיתוח סביבתי (קיים ומתוכנן) מתקדם וכו'.
כלל בסיסי בכלכלה הוא שהביקוש גדול מההיצע - המחירים עולים וזה אכן מיושם בכפר גנים ג' במלואו. המחירים של דירות יד 2 והן של דירות חדשות מקבלנים עולים כל הזמן ובהתמדה.
 
טיפים למחפשי דירות בשכונה
1.      כאשר אתם נעזרים במתווך יש לבדוק ראשית אם הוא פועל ברשיון בר תוקף של משרד המשפטים (מתחדש כל שנה).
2.      המתווך חייב להיות מעורה בסביבה הגאוגרפית של הדירה. קיימים שטחים רבים ריקים שמיועדים לבנייה למגורים ולמוסדות ציבור.יש לוודא שהמתווך מכיר את האזור מבחינת תב"ע, איכות הבינוי, תכניות בינוי עתידיות ומידת קירבתם והשפעתם על איכות החיים כמו: מוסדות ציבור קיימים ומתוכננים, בתי ספר, גני ילדים, מתנ"ס וכו' וכן שטחים ירוקים. זה הערך המוסף שלו ועליכם לשאול את כל השאלות ולהעזר בו וכך גם לבחון את מקצועיותו.
כמובן שחובה לאמת את המידע במשרדי מח' הנדסה בעירייה.
3.      תמיד תרשמו לעצמכם את הנכסים שראיתם. מומלץ, בעת פנייה טלפונית למתווך, לפרט מה ראיתם ולשאול אם יש לו נכסים אחרים. כך תחסכו מזמנכם היקר וגם לא תחתמו על אותה דירה פעמיים בטעות - זה עלול לעלות לכם בכפל דמי תיווך.
4.      אפשר גם לבקש מהמתווך טלפונים של לקוחות ממליצים מבלי להתבייש.
 
מה קודם למה, מכירת דירה או קנייה?
 
בכפר גנים ג' הדירות הטובות נחטפות ולכן מומלץ לפעול כך: אם ראיתם דירה שמתאימה לכם קודם תסגרו עליה עם מרווח בטחון של מס' חודשים לפי מצבכם הכספי והערכת הביקוש לדירתכם. רק אחר כך תמכרו את דירתכם. היות והיצע הדירות כאן קטן, עלול להווצר מצב שמכרתם את דירתכם ומתקרב מועד הפינוי וטרם מצאתם דירה ואז מקבלים החלטות תחת לחץ ומתפשרים. לעומת זאת אם לא הצלחתם למכור את דירתכם עד לכניסה לדירה שקניתם, ניתן לקחת הלוואות גישור למס' חודשים – הן אטרקטיביות כיום וזה מצב עדיף על פני הראשון.
בהצלחה.

דורון נדלן,דורון קורן,דירה למכירה בפתח תקווה,דירה למכירה בכפר גנים,תיווך דירות,תיווך בפתח תקווה,תיווך דירות בכפר גנים,תיווך דירות בכפר גנים ג',דורון נדלן,מתווך בכפר גנים,מתווך בפתח תקווה,


Go Back  Print  Send Page