רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   דורון קורן מדריך לרכישת דירה

החלטות בבחירת דירה:
1.       בחירת הסביבה המתאימה ביותר למשפחה
הסביבה משפיעה רבות על איכות החיים. יש לבחון ולקבל החלטות לסביבה הכללית, הסביבה שבה תרצו לגור. לצורך כך שקלו את המרחק לעבודה, התייעצו עם מכרים ומתווכים לגבי האזור המדובר, בדקו מודעות בעיתונים המדברות על האזור וכמובן חשבו על התאמת צורכי הילדים לסביבה.
 
2. בחירת דירה למגורים
לאחר שבחרתם את הסביבה הכללית, זו העת להיות ממוקדים יותר, בדקו את מיקום הדירה בסביבה וכן את מיקומה בבניין עצמו,כיווני האור והאוויר שלה, שטחה, מס' החדרים, מס' חדרי השירותים.
עשו בדיקה מקיפה לגבי הקבלן, האדריכלים ומוכרי הדירה בפועל.
 
3. מיקום דירה בבניין-
ההחלטה באיזו דירה לבחור מתוך היצע דירות קיימות בבניין עצמו היא משמעותית וחשובה, ותשפיע על נוחות המגורים שלכם. לדוגמא: דירה בקומה ראשונה - נוח להגיע אולם היא קרובה יותר לקרקע .
יש לבדוק כמה קומות יש בבניין ומה מידת האינטימיות והפרטיות שיש בכל דירה (המרחק והבידוד ישפיעו על אלמנט זה ), דירה דרומית תהיה חמה, דירה צפונית פחות מוארת...וכו' .
 
4. תחזוקת דירה 
לאיטום דירות מרטיבות ישנה חשיבות מרובה, באם דירה שבחרתם היא בקומה העליונה וודאו שהגג יהיה אטום כהלכה, בקומות הקרקע וודאו שישנו איטום מתאים באזורי הדירה הסמוכים לקרקע.
בדירה חדשה לא ניתן לבדוק נתון זה, אך תוכלו לברר את רמת האיטום של הגג וקומת הקרקע ואף תוכלו לבקש אישור הדברים בכתב ממהנדס בניין מומחה שאינו קשור לעסקה. 
כמו כן, יש לבדוק את הסטנדרט האיבזורי בדירה ומצבה הפיסי.
 
5. עתיד האזור ותוכניות עתידיות.
כאשר רוכשים דירה יש לדעת מה יעלה בגורל האזור בעתיד, בדיקה מסוג זה תוכלו לעשות במשרדי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה המצויים בכל רשות מקומית, שם תוכלו לבדוק את התוכניות הנוכחיות של האזור ובייחוד את התוכניות העתידיות .בנוסף ערכו סיורים רגליים באזור, הביטו מחלונות הדירה ובחנו את הסביבה הקרובה לה, באם ישנו מגרש או חלקה ריקה ליד בדקו מה ייעודה . בעיקר חשוב בפ"ת.
 
6. המוכר.
בדקו מי מוכר לכם את הדירה, האם הוא אמין ודובר אמת, האם הוא הבעלים בטאבו? חשוב לברר מול מי העסקה נערכת.
 
7. מצב הדירה מבחינה חוקית:
כאשר קונים דירה בעסקת הקנייה כלולה גם הקרקע, יש לברר את מכלול המצבים האפשריים טרם הרכישה:
* בדקו מה מצב הרישום של הנכס, ע"ש מי הדירה רשומה בטאבו, רישום זה הוא הקובע מיהם הבעלים החוקיים של הקרקע. יש גם להוציא נסח טאבו ע"מ לקבל אינפורמציה מלאה על משכנתאות/ עיקולים/הערות אזהרה.
יש לבדוק האם הדירה כולה בנויה בהיתר?
יש לבדוק מטרדים: ריחות רעש, רטיבות וכו'.
לא מומלץ לעשות זכרון דברים. זכרון דברים כמוהו כחוזה לכל דבר ולעיתים סעיף מסויים בו יהווה מכשול בפני עו"ד שלכם בעת עריכת החוזה.(אל תתנו למתווך ללחוץ עליכם בנושא).
 
8. בדיקת הצד הכלכלי:
תשלומים למוכר:
בדקו איזה טווח תשלומים מציג המוכר? נהלו מו"מ רציני ותמציתי . אם לקחתם מתווך השתמשו בו – זהו אחד מתפקידיו.
נהוג לשלם בחתימת חוזה עד כ 30% מהסכום (כנגד הערת אזהרה)
בנוסף, תשלום עו"ד כ 0.5% , תיווך כ 1.5% ולבדוק גובה תשלום מס רכישה.
כל אלו הם עלויות שמתווספות למחיר דירה

דורון נדלן,דורון קורן,דירה למכירה בפתח תקווה,דירה למכירה בכפר גנים,תיווך דירות,תיווך בפתח תקווה,תיווך דירות בכפר גנים,תיווך דירות בכפר גנים ג',דורון נדלן,מתווך בכפר גנים,מתווך בפתח תקווה,
 

Go Back  Print  Send Page