רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   "גלגלי הכפר" בעכו

עוד פעילות של "גלגלי הכפר" יחידת האופניים של כפר גנים ג'

יום שישי הגיע ואיתו סוף השבוע הגדוש באירועי פתיחת השנה בבתי הספר וגם כשהיום נראה די משעמם ולקראת סיומו, טלפון קטן מעוזר ראש קהילה ומשטרה, פקד אודי גמליאל, יכול להפר שלווה זו.

ובאמת זאת הייתה קריאה דחופה ובהולה לאתר אישה נעדרת, שנעלמה מביתה בפתח תקווה מיום ד' האחרון ועכשיו ישנן עדויות כי היא נמצאת בעכו.

לאחר אישור מהיר מהנשים, אירגנתי צוות מהיחידה, נפגשנו בתחנה בנווה עוז, חתמנו על ציוד, הגענו לתחנה בשטמפפר וביחד העמסנו את האופניים על טרנזיט משטרתית ונסענו לכיוון משטרת זבולון בקריות, שם נמסר לנו כי נקבל תדרוך מעודכן מפי ראש משרד קהילה משטרה רפ"ק יניב קטן ומפקד התחנה סנ"צ אלון אסור שנמצאים שם כבר מהבוקר, עם שלושה צוותים אחרים כמו יחידת הג'יפים, פרשים ושוטרי שח"מ שהוצאו מהקורס שלהם לצורך החיפושים. בהגיענו לתחנת זבולון נמסר לנו כי לפי עדות ודאית של ירקן, האישה הנעדרת ניגשה אליו ב-12:00 בצהריים סיפרה לו שהיא רעבה וביקשה אוכל הוא נתן לה כמה ירקות ורק לאחר מכן התברר לו שמחפשים אחרי אישה זו והוא מיהר להודיע זאת למוקד 100.

בעקבות מידע זה ועדויות נוספות, הוחלט לחפשה בקריית חיים וכך בסביבות השעה 15:00 לערך, רכובים באופניים, מצויידים בתמונה עדכנית של הנעדרת ובהרבה מים, התחלנו בחיפושינו אחריה ברחובות העיר.

עברנו בחצרות בתים, בשטחים פתוחים לאורך מסילת הרכבת ובתוך העיר, בבתים נטושים ובשכונות נידחות בחיפושינו אחריה, שאלנו אזרחים ובעלי עסק אם ראו אישה זו בזמן האחרון או בכלל ולצערנו התשובה הייתה שלילית.

בשל קירבתה לים, קיריית מוצקין מצטיינת במוטיבים מהים כמו סירה (אמיתית) שחונה לצד בית, חולות ים באיזורים שונים בעיר. זאת ועוד, תושבי העיר וגם שוטרי התחנה לא רגילים לראות יחידת שיטור על אופניים ובכל מקום שהגענו, קיבלנו קריאות השתאות והערכה על ביצועינו בשטח. הם בהחלט לא רגילים לראות מחזה כזה מחוץ למסך הטלויזיה.

לאחר שרכבנו עשרות קילומטרים במשך 6 שעות חיפושים החלטנו שאנו עייפים מספיק כדי לחזור הביתה ביודעינו שהגיעו צוותי חיפוש נוספים מרחבי הארץ ושיש מסוק באויר.

בבואינו לתחנה בשטמפפר, ראינו המולה של אנשים שבמרכזה האישה הנעדרת ובני משפחתה שהגיעו לחבקה ולאוספה לביתה. שמחנו מאוד שיש סוף טוב לסיפור והאישה נמצאה בריאה ושלמה אך התאכזבנו לשמוע כי היא נמצאה בירושלים... רחוק מאוד מזירת החיפושים שלנו.

הייתה חוויה מעניינת ומרעננת מהמשימות הרגילות שהיחידה עוסקת בה, ראיתי כי המשטרה לא חוסכת באמצעים כדי לאתר את הנעדרת וזה דבר מעודד ומרגיע מאוד דבר ראשון, לי בתור אזרח ושנית בתור שוטר. בנוסף, האפקטיביות של היחידה עלתה פלאים כיוון שאף יחידת אופניים אחרת לא הצליחה לגייס מתנדבים.

ברצוני להודות לשוטרי תחנת זבולון שאירחו אותנו בצורה יפה ואוהדת ודאגו לעזור לנו ככל שיכלו.

קישור לכתבה בYnet: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3949065,00.html

בכבוד רב,

שלום עטר
מפקד "גלגלי הכפר"
וחבר וועד כפר גנים ג'
www.kfarganim.co.ilGo Back  Print  Send Page