רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   ביקור ראש העיר בשכונה
סיכום הסיור:

ביום שישי ה-9 לפברואר בבוקר נפגשו דיירי הרחובות דניאל ליפשיץ והפרדס עם ראש העיר לסיור ברחובות אלו ובפארק ולדיון על הנושאים אשר הועלו בישיבה מיום ראשון 4.2.07. בסיור השתתפו בנוסף לראש העיר גם נציגים של מחלקת תנועה, ראש אגף גנים מר- ישראל דרורי נציג הפיקוח בכפר גנים מר פז פרנקו וכן כ-50 תושבים/נציגים מהרחוב. אנו רוצים להודות לראש העיר ולעובדי עיריית פתח תקווה אשר טרחו להגיע לסיור בבוקרו של יום שישי. בסיור הועלו הנושאים הבאים:

אזור הפארק בדניאל ליפשיץ:

גידור הפארק – ראש העיר הבטיח כי תבדק אפשרות לגדר את איזור המתקנים בפארק, וכי המתחם יהיה סגור בשעות הלילה. התושבים ביקשו פיתרון נוסף באם לא תתאפשר סגירת המתחם כי הרעש מהמתחם מאוד מפריע למנוחת כל דרי הרחוב. החלופה שהועלתה במידה ולא יתאפשר סגירת המקום היא הצבת שומר מטעם העירייה במדים בשעות הלילה במתחם. בינתיים הובטח כי תבוצע אכיפה מוגברת בשעות המנוחה בפארק על ידי הפיקוח של העירייה.
הקיר החום ליד גישת הנכים למתחם העליון בפארק - השביל הגובל עם הקיר מאוד תלול ובשל גובה הקיר חסום שדה הראיה לחיבור עם שבילי הפארק. כבר קרה שילדים והורים עם עגלות ירדו מהשביל ונדרסו על ידי רוכבי אופניים שרכבו על שבילי הפארק. יש לציין שבשל הקיר גם רוכבי האופניים לא רואים את היורדים מהשטח העליון ולכן לא עוצרים או מונעים את המפגש. ראש העיר הבטיח כי יבוצע שינוי בקצה הקיר על מנת לאפשר שדה ראיה במפגש השבילים.
הריסת הצמחיה ליד המתחם העליון של הפארק – הובטח כי הגדר המקיפה את מתחם המתקנים העליון תוארך עד לתחילת הקיר ויוספו מדרגות המחברות בין שני השבילים על מנת למנוע מעבר על הצמחיה.
רחוב דניאל ליפשיץ:רחוב דניאל ליפשיץ יהפוך לחד סיטרי
לאור מצוקת החניה באזור תתאפשר חניה משני צדי הכביש
יתווספו לרחוב 3 פסי האטה
כיוון הנסיעה ברחוב יקבע על ידי מהנדסי עיריית פתח תקווה על פי שיקולים מיקצועיים.
רחוב הפרדס:

החניות ברחוב ישארו כפי שהן כיום
יתווספו ערוגות וצמחים לאזור המרוצף
ערוגות הפרחים בצד המזרחי יאורכו ע"מ שיתאפשר להגיע עם החניה עד למדרכה
אזור החניה יוגדר עם אבן שפה תוך שמירה על המדרכה שיאפשר מעבר עגלות והולכי רגל
המשולש בחלק הצמוד עם הצד האחורי של ביניין דניאל ליפשיץ 71 יהיה שטח ירוק כפי שתוכנן בתב"ע מלכתחילה. אבני הביניין ויריעות האיטוס שנפגעו כתוצאה מהבניה ברחוב הפרדס יתוקנו.
יטופל המרווח בין הבתים דניאל ליפשיץ 71 והפרדס שהוגדר לצרכי חלחול, בצורה שלא יהווה מפגע בטיחותי.


מבני הציבור לתנועת עזרא בצומת הרחובות ויצמן דניאל ליפשיץ:ראש העיר פתח תקווה ,יצחק אוחיון חזר על הבטחתו כי תושבי הרחוב יזומנו לועדת ההקצאות להשמיע את התנגדותם
ראש העיר טוען שאין לו מקום חלופי באזור להעברת תנועת הנוער, הוא הציע לתושבים לחפש מקום חילופי ולהגיע לועדת ההקצאות אחרי שהכינו "שיעורי בית". ראש העיר טוען כי זהו המקום היחיד בשכונה אשר מבנה התנועה יהיה הכי רחוק מבתי התושבים, התושבים טענו כי יש עוד ביניינים שעדיין לא נבנו ויהיו מאוד קרובים למבנה וכי מעצם הקרבה לפארק על שפע מתקניו והאזורי הדשא פעילות התנועה תתבצע גם בשטח הפארק ממש מתחת למרפסות הבתים. גם כך הפארק הוא אבן שואבת למשפחות וילדים רבים להוסיף על כך עוד חניכי תנועת נוער יהיה מצב בלתי נסבל.
ראש העיר טוען שיוטלו מגבלות על אופי ומועדי הפעילות של תנועת הנוער בשל הקרבה לאזור המגורים, תושבי האזור קבלו על כך שקשה מאוד להגביל בני נוער ושכל מחסום דינו להפרץ. השכנים טענו כי גם משיחות עם נוער דתי החבר בתנועה התברר כי בני הנוער אינם מעוניינים להיות בקרבת אזור מגורים אשר יגביל את צעדיהם ויגרום חיכוחים עם התושבים. עוד צויין כי סניף עין גנים של התנועה שוכן על כביש הטייסים רחוק ממבני מגורים.הכותבים:תושבים מרחוב הפרדס ודניאל ליפשיץ שנכחו בפגישות עם ראש העיר.