רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   אנחנו, בהתנהגותנו, מעצבים את ההתנהגות של האחרים כלפינו.

צדוק בן משה 28.05.2010
לפני מספר ימים הופיע פרסום,של חברה קבלנית,בעיתונות בזאת הלשון : "מה,הם עברו לפתח תקווה? כואב הלב הם היו כל כך צעירים".
ראש העיר פתח תקווה מר יצחק אוחיון וסגן ראש העיר פתח תקווה עו"ד ברוורמן נזעקו לטפל בסוגיה ושלחו מכתב לחברה זאת.

מכתב שנשלח לחברה הקבלנית            

מכתב תשובה מהחברה הקבלנית.

(אני לא כותב את שם החברה כדי לא לקדם אותה במנועי החיפוש בכפר גנים פתח תקווה)

הבעיה של פתח תקווה הייתה נעוצה בתדמית האפורה שלה,תדמית המשתקמת אט אט עם השנים האחרונות ותנופת הבנייה של השכונות החדשות בה.
קברניטי העיר פתח תקווה ובראשם מר אוחיון הצליחו לשנות תדמית אפורה ששנים רבות דבקה בעיר הזאת ולא היה מי שהצליח לגרום לעיר להיות תוססת ,עם משיכה של קהל תושבים מערים אחרות,מקומות עבודה רבים ומקומות בילוי נחשבים.
כשמדברים על תנופת בנייה מדברים על משפחות חדשות,מדברים על ילדים,מדברים על שינוי מהותי בהלך הרוח בעיר ומדברים על איכות חיים גבוהה יותר.
את תנופת הבנייה והגידול המשמעותי במספר התושבים לא איפיין גם גידול במוסדות ציבור ובעיקר מוסדות חינוך,העירייה לא השכילה לקדם ולתכנן מבעוד מועד את מבני החינוך (כמו שעשו בערים אחרות) ואנו התושבים מצאנו את ילדינו בגיל הגן מאכלסים עשרות קראוונים במתחמים מגודרים ומקורים המזכירים בתי כלא ולא גני ילדים.
כיתות בתי הספר בשכונות הסמוכות התמלאו עד אפס מקום בצפיפות המרבית אותה החוק מתיר.
מחלקות החינוך בעיריית פתח תקווה,מוסדות החינוך בפתח תקווה נחשבים למצוינים ואכן ניתן לראות שבסביבת השכונה שלנו בתי הספר היסודיים מתפקדים,פדגוגית,
בצורה נפלאה ויוצאת דופן למרות כל הקשיים,גני הילדים בשכונה נותנים מענה לכל הגילאים ממעונות יום ועד גני חובה.
מחסור בגני ילדים במבני קבע,מחסור בבית ספר יסודי ומחסור בחטיבה ותיכון מצד אחד,תנופת בניה שלא עוצרת לרגע ואכלוס תושבים חדשים עלולים להמיט שואה על מערכת החינוך בפתח תקווה,מצב זה הוא נכון לכל השכונות החדשות בעיר פתח תקווה.
כדי לשנות את התדמית שלנו עלינו לשנות את סדרי העדיפויות שלנו,עלינו לשים את החינוך במקום ראשון. במקום השני ,השלישי,הרביעי נשים את החינוך,אל המקומות חמישי עד תשיעי נביא כלאחר כבוד את החינוך ואז נתחיל עם פארקים,קניונים,קבלנים ,בנייה וכו'.
שכונה יפה,גנים ופארקים הביאו אלינו את התושבים מערים אחרות,חינוך ירוד בעדיפות שניה ירחיק אותם מאיתנו.

בית הספר היסודי החדש בכפר גנים ג' פתח תקווה

את תהליך הקמת בית הספר היסודי מלווים הורי התלמידים,מה הם לא עברו? מאבק להכרת הצורך בבית ספר,העירייה תמכה ופנתה למשרד החינוך.
הקצאת תקציב ע"י משרד החינוך וביטולו כלאחר יד עקב התנהלות לא תקינה של העירייה.
קבלת התקציב ,שוב ע"י משרד החינוך שהתרצה וקיבל מענה לכל השאלות והכרה בכך שלוחות הזמנים כבר לא יאפשרו את בניית בית הספר לשנת הלימודים הקרובה.
בניית מבנה דוגן לשני גני ילדים עם מועדון חברתי מעליו והקצאתו לבית הספר החדש כמבנה זמני , התחלת הבנייה והפסקתה בעקבות פשיטת רגל של הקבלן.
הקצאת שטח בבית ספר הדר לבית ספר זמני שיחליף את בית הספר הזמני שהחליף את בית הספר הקבוע והתנגדות עזה למעבר לקראוונים בבית ספר הדר.
פעילות תושבי כפר גנים למחאה נגד ההתנהלות המבזה והלא מקצועית של העירייה ואישור התחלת העבודות של קבלן חדש על מבנה הקבע הזמני של בית הספר.
מי יודע מה מחכה להם בהמשך? ההורים לא הרימו את ידיהם ובליווי של ועד השכונה וכל אגפי העירייה מנסים כאן ליצור משהו חדש וטוב,שונה ומשופר כיאה לשכונה חדשה שתשנה את אפרוריות העיר פתח תקווה.
בתוך התהליך הזה הולך וצובר תאוצה תהליך מקביל בו נבקש לבנות בית ספר חטיבה ותיכון בשכונה ומתוך ידיעה שתהליך כזה משמעו שכנוע של משרד החינוך בצורך כזה,תהליך שיכול לגזול אפילו שנה שנתיים אנו מבקשים מעיריית פתח תקווה לשנות את אזורי הרישום ולהעביר את ילדי כפר גנים ג' ללמוד בבתי ספר תיכוניים בשכונה.

מכתב שנשלח למר בן שמחוןGo Back  Print  Send Page