רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
אלימלך כנר  1929-2009
בית הספר היסודי בכפר גנים ג' יקרא על שמו של אלימלך כנר ז"ל.

אלימלך כנר
נולד ב  11/10/1929 בפרוחניק שבפולין בעיירה בה התגוררה סבתו. אלימלך כנר, בן לציפורה ופנחס, עבר להתגורר עם הוריו בעיירה סטריז'וב שבפולין.
בשנת 1939 נסע אלימלך כנר לבית סבתו לחופשת קיץ וכדי לעלות לקבר אימו שנפטרה שנה קודם, על רציף בתחנת הרכבת סטריז'וב פגש את אחותו שחזרה לבית ההורים, היה זה מפגש אחרון לחיים ולמוות.
עם פרוץ המלחמה נותק הקשר עם אביו ואחותו ואלימלך ברח יחד עם סבתו לאזור הרוסי.
במשך שלוש וחצי שנים נדד אלימלך כנר עם בני משפחתו יחד עם אלפי פליטים פולנים ויהודים בשטחי ברית המועצות. כשהיה בן 14 בשנת 1943 הגיע לארץ עם קבוצת ילדים יהודיים שנקראה "ילדי טהרן" בדרך הם עברו מסיביר לבוכרה טהרן משם להודו, ולישראל.
בהגיעו ארצה הגיע לפתח תקווה לבית החלוצות (כיום החטיבה הצעירה של בית הספר הס). אלימלך כנר התגורר בבית יהושע וגדל אצל דודתו דורה ובעלה רוברט שגידלו אותו כבן. שירת בחיל הקשר ולמד הנדסה כימית בטכניון ולימוד הוראה.לימד כמורה בבית ספר באבן יהודה.
נקודות בחייו של אלימלך כנר:
ב-1954 נישא לאורה לבית קרמפל ועבר להתגורר בפ"ת.
ב-1956 עבד כמורה וכמנהל בבית ספר שיכון עממי בפ"ת.
ב-1958 הקים את ביה"ס יד לבנים וניהל אותו במשך שנים.
ב-1973 נקרא ע"י ראש העיר ישראל פיינברג לנהל את מחלקת גני ילדים בעיריה
ב-1978 הצטרף לדב תבורי, ושימש סגן ראש העיר והממונה על תיק החינוך, הנוער ושיקום השכונות במשך שתי קדנציות.בשנים אלה פעל למען שיקום שכונת עמישב ויוספטל בשיתוף הקהילה היהודית ביוסטן ושיקגו ארה"ב.
אלימלך כנר שימש כחבר מועצה בשנים 1989 -1996 והמשיך לפעול כיו"ר צוות היגוי שיקום שכונות.
בשנים 1997-2000 עבד כנציג הסוכנות היהודית בראשון לציון כאחראי על קליטת עלייה שימש עד מותו כחבר ועדת שמות עירונית, וכחבר הנהלה בחברה לפיתוח פתח תקווה.
ב-1996 יצא לאור הספר "לא הספקתי להיות עצוב - סיפורו של מיילך קנר" בהוצאת יד ושם. אלימלך פעל רבות בעמותת ילדי טהרן ובעמותה לזכר הנצחת השואה. הרצה בפנה בני נוער בכל רחבי הארץ בנושא הנצחת השואה. היה חבר בעמותת ילדי טהרן ובעמותת זעקה.
ב-2001 זכה בעיטור כבוד של יקיר העיר וב2008 זכה בתואר יקיר ההסתדרות. כמו כן זכה בתעודת הוקרה על פועלו למען הנצחת השואה בקרב בני נוער. בשנת 2000 נסע עם משלחת של בתי ספר לפולין כאיש עדות וביקר בעיירת הולדתו.
ב-2009 פרסם מודעת תמיכה בילדי האתיופיים שנדחו ע"י מערכת החינוך העירונית.
כנר בעל תואר מהאוניברסיטה העברית בלשון עברית והיסטוריה של עם ישראל. ידוע כאיש חינוך מוערץ שהעמיד דורות של תלמידים ומורים ידוע באהבת האדם, הטבע, הלשון העברית.
אלימלך כנר נשוי לאורה קרמפל
אב לדרורית, נורית ואילת
סב לשתי נכדות ושלשה נכדים: גל, דנה, אסף, יואב ונועה
סבא רבא לים ותום גור-אריה
היה ממקימי ה"פרלמנט הפתח תקווה", אנשי ציבור מקומיים שנפגשים מידי שישי בבית קפה בעיר לדיון בנושאי ציבור. הוכתר ע"י חבריו כנשיא הפרלמנט" ביום הולדתו השמונים.
נפטר ב20 בדצמבר 2009, ג' בטבת, תש"ע

Go Back  Print  Send Page