רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported

 

פרפרים הם חופשיים
מאת: אמירה נגר- אימון אישי (קאוצ'ינג) וליווי להגשמה והצלחה
 
זחל תינוק מתוק בוקע מכל ביצה שהפרפרית מטילה. הוא זוחל ו'מלכך פנכה', מוגבל ביכולתו להגיע למקומות רחוקים ולגבהים. הוא תלוי במשהו תומך ומוצק כדי להתקדם עליו.
הוא עדיין לא יודע שיש לו פוטנציאל להיות פרפר והוא זוחל על צמחים בטבע, נהנה מהשפע הקיים סביבו.
כשמיצה את היותו זחל והגיע זמנו לצמוח ולגדול, הוא הופך לגולם - מתכנס בתוך הקליפה של עצמו, לא זז ולא עושה כלום. נח ומתמסר, הוא מחכה ונותן לזמן לעשות את שלו. אין לו נקיפות מצפון על כך שבתקופה הזאת הוא לא עושה שום מטלות. הוא גם לא חושב לעצמו: אני כנראה בדיכאון, כי אני כל הזמן ישן, לא בא לי לראות אף אחד ואני גם לא עושה כלום. הוא גם לא אומר לעצמו: "אני לא אוהב להיות גולם, אחכה ואתחיל לחיות וליהנות כשאהיה פרפר". הוא זורם עם התהליך וחי כל רגע ורגע ממנו.
גם הפרפרים הבוגרים לא אומרים לו: "די כבר, גולם! תעשה משהו עם עצמך. אתה מבזבז את החיים שלך. אנחנו יודעים שיש לך פוטנציאל להיות פרפר, ואתה נתקע בתוך הבועה. תתקדם כבר לשלב הבא".
לא!! הוא מתמסר, סומך על התהליך ועל בורא עולם שיצר אותו שלם, כמות שהוא כאן ועכשיו. כולל מה שהוא עושה ומה שלא.
ואז יום אחד הוא רואה שיש לו כבר כנפיים. שמח וטוב לבב על ההתקדמות שלו, הוא מנסה לדחוף עם הכנפיים החדשות את קליפת הגולם כדי לבקע אותה. הוא לא מצליח מיד. הוא מנסה שוב ושוב, ואינו מפסיק לנסות עד שהוא מצליח. כל ניסיון 'לא מוצלח' של דחיפת הכנפיים כנגד הקליפה, מזרים נוזל חשוב מאוד לכנפיו. נוזל המחזק אותן כך שבבוא היום תוכלנה לסייע לפרפר הבוגר לעוף.
עד שמגיע הרגע הנכון. עכשיו הוא מוכן ובוקע מהגולם. והנה, הוא שם לב שלא רק צמחו לו כנפיים, אלא שעבר טרנספורמציה שלמה: הוא גדול יותר וקליל יותר, ובעזרת כנפיו החדשות והחזקות הוא יכול עתה לעופף בקלילות ולהגיע רחוק וגבוה עד השמיים.
כל שלב שעברהוא חלק מתהליך התהוותו כפרפר חופשי, והוא לא היה מצליח להגיע אל החופש בלעדיהם.
באיזה שלב אתם נמצאים בתחומי חייכם? באיזה שלב אתם רוצים להיות? מה מעכב אתכם מלהגיע לשם?
בשאלות אלה ועוד רבות אחרות נתבונן בתהליך האימון האישי (קאוצ'ינג), כדי לראות את הדרך קדימה ולפנות את המכשולים המעכבים את ההתקדמות, כדי לאפשר צעידה נינוחה ובטוחה אל היעד.