רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   10 טיפים של מרפאות בעיסוק של הכללית לעולים לכיתה א'
דף הבית >> כתבות >> 10 טיפים של מרפאות בעיסוק של הכללית לעולים לכיתה א'
"שלום כיתה א'" – 10 טיפים להכנת ילדיכם למעבר לבית הספר
המעבר ממסגרת הגן לכיתה א' מהווה שינוי משמעותי בשגרת חייו של הילד ומשפחתו.
בכדי להקל על המעבר ריכזנו עבורכם מספר רעיונות וטיפים:
1. לכולנו מקום חדש עשוי לעורר חשש או אפילו דאגה. סביבת בית הספר שונה מסביבת הגן, זהו מתחם גדול שלעיתים כולל מספר מבנים שצריך ללמוד להתמצא בהם. לכן היכרות מוקדמת עם סביבת בית הספר חשובה ויכולה לעזור לילדכם לחוש ביטחון בסביבה החדשה.
2. טרם תחילת שנת הלימודים מומלץ להגיע עם ילדכם לבית הספר ולהכיר לו את הסביבה והמרחבים בהם ישהה- כיתות הלימוד, שירותים, חצר המשחקים, חדר המורים.
3. ההצטיידות לבית הספר מלווה בהתרגשות מהציוד החדש, אך גם דורשת מילדכם להשתמש במיומנויות ארגון שלא נדרש אליהן בגן.  מומלץ להכין את הציוד לבית הספר בשיתוף עם ילדכם, על מנת לעודד עצמאות, תחושת מסוגלות וליצור חוויה נעימה סביב המעבר.
4. ניתן לשתף את הילד בתהליך קניית הציוד, בעטיפת הספרים והמחברות ובהדבקת מדבקות עם שמו ושם המקצוע. אל תעשו את זה בעצמכם !
5. עודדו את ילדכם לגזור, להדביק, לכתוב את שמו. זה יעזור לו לנתב את ההתרגשות.
6. ועוד עצה בנוגע לציוד -  קנו ציוד פשוט, שלא יסיח את הילד מהלמידה ויעורר תחרותיות בין הילדים. בנוסף, מומלץ שיהיה בבית ציוד נוסף לגיבוי. בהתחלה ילדים מאבדים. זה טבעי! אל תכעסו. הם ילמדו ובהדרגה יצליחו לגלות יותר אחריות לציודם האישי ויראו מיומנויות ארגון טובות יותר.  
7. ילדים רבים חווים קשיים בהתארגנות עם הציוד של בית הספר, שכן מטלת ארגון הציוד בתיק ובקלמר הינה מיומנות חדשה עבורם. כל מיומנות חדשה צריך ללמוד ולתרגל מספר פעמים עד שהיא הופכת למשימה קלה ומוכרת, שמבצעים אותה מהר ונכון. לכן, מומלץ לערוך היכרות עם החפצים הנדרשים בתיק ובקלמר והיכן הם ממוקמים- קלמר, מחברות וספרים, קופסת אוכל, ארנק.
8. ניתן להכין בשיתוף עם הילד רשימת ציוד עם תמונות או ציורים, עליה יסמן "וי" על מנת לוודא כי כל הציוד נמצא בתיק. על מנת להקל על ילדכם את ההתארגנות עם המחברות והספרים, ניתן לעטוף כל מקצוע (ספר ומחברת) בצבע שונה, וכן לסמן במערכת השעות את המקצוע בצבע התואם לעטיפת המחברת והספר. כך תוכלו בהדרגה ללמדו לסדר את הילקוט באופן עצמאי.   
9. שיעורי בית יהפכו להיות משימת לימודים שתלווה את ילדכם לאורך שנות בית הספר. חשוב להכין עבור הילד סביבה מותאמת בה יוכל ללמוד בבית. תחשבו על סביבה שקטה, שולחן עבודה עם מרחב עבודה מספק, וכן שהתאורה וגובה השולחן והכיסא יהיו מותאמים לילד. אפילו לפני תחילת שנת הלימודים, שבו שם למשחק או ציור יחד עם הילד, כדי להפוך את העמדה למוכרת.  
10. מומלץ לצפות בסרטוני הדרכה של ה'כללית' בערוץ ה youtube ובמיוחד "מוכנות ללמידה" (כיתבו התפתחות הילד- ריפוי בעיסוק).
בהצלחה בשנה הבאה!    

 כתבו: חיה סנסני, עדי אפרים קאופמן ועדי דוד. מרפאות בעיסוק, מרכז התפתחות הילד בלומנטל של שירותי בריאות 'כללית'

Go Back  Print  Send Page