רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   תיכון "בן גוריון" בפתח תקווה מתגייס למען ילדים המתמודדים עם מוגבלויות
דף הבית >> כתבות >> תיכון "בן גוריון" בפתח תקווה מתגייס למען ילדים המתמודדים עם מוגבלויות
תיכון "בן גוריון" בפתח תקווה מתגייס למען ילדים המתמודדים עם מוגבלויות
עשרות מתלמידי התיכון "בן גוריון" חוו פעילות יוצאת דופן המדמה יום בחייהם של אנשים המתניידים עם כסאות גלגלים


בכל שנה, בשלוש שנים האחרונות שכבות י' בתיכון בן-גוריון בפתח תקווה עוברות במשך 4 ימים את "החוויה המתגלגלת"- מיזם שהוקם בעמותת "בית הגלגלים" כדי לשקף את חוויתם כאנשים המתמודדים עם מוגבלויות בחברה.

לאלפי ילדים, בני נוער ובוגרים המתמודדים עם מוגבלויות, הפעילויות הבסיסיות בחיים ביותר מהוות משימה כמעט בלתי אפשרית. מיזם "חוויה מתגלגלת" משלב אנשים עם מוגבלויות. הפרויקט-”החוויה המתגלגלת" הינו פרי יוזמתם של בוגרי עמותת "בית הגלגלים" ונעשה בחסות ובליווי העמותה. תפקידו לקרב את הציבור שאינו נכה לעולמם של אנשים עם מוגבלויות, זאת על ידי התנסות בפועל באתגרים יום יומיים בהם נתקלים הנכים ועל ידי חשיפה אישית לחייהם.

הפעילות מתחלקת לשלושה חלקים: התנסות מעשית בחיי היום יום של האדם הנכה, חשיפה לסיפורים אישיים של הבוגרים ועיבוד הפעילות.

עשרות מתלמידי בן-גוריון חוו מספר ימים בהתניידות על כיסא גלגלים ובשימוש במתקנים מיוחדים המדמים מטלות בחיי היום יום כמו: קניות בסופרמרקט, קבלת שירות בבנק, עבודה מול מחשב, כספומט, קשירת נעליים, רכיסת רוכסן ועוד. בסיפור האישי בוגרי העמותה חושפים את עולמם הפנימי האישי כאנשים כמו כולם ולא רק כנכים.

את הפעילות, שילבה מנהלת בית הספר מיכל אפרתי בתיכון לאחר יום עיון בנושא שילוב אנשים המתמודדים עם מוגבליוית ב"בית הגלגלים". הפעילות, שנגעה ללבה, השתלבה יחד עם תוכנית שהקימה בבית הספר בשם "קהילה חוקרת" בו קבוצות תלמידים בשכבת י' חוקרים נושאים חברתיים שונים.

אפרתי מספרת כי "האפקט על התלמידים הוא אדיר. דרך הפעילות אפשר לראות איך הם משתחררים מהמחסומים ולאט לאט עם הפעילות, המגבלה של האדם שעומד מולם מתחילה להעלם והם רואים כי מדובר בבן אדם בדיוק כמותם. זו דרך נהדרת בשבילם לדמות את המגבלות שעומדות בפני אנשים המתניידים עם כסאות הגלגלים דרך הסדנאות וכמה זה דורש מאמץ". היא מוסיפה- "זו הדרך בה הם רואים מעבר למגבלה".

בשנה האחרונה מתוקף פרוייקט "קהילה חוקרת" התלמידים בחרו לחקור את הנושא של שילוב אנשים עם מוגבלויות וכחלק מהתהליך, באמצעות מכירת מזון- הם מימנו פעילות משותפת בפורים האחרון במרכז היום במרכז עמותת "בית הגלגלים" בהרצליה.

הפעילות בבית הספר, ממומנת ע"י שפילמן סוכנות משנה טויוטה בפתח תקווה. זו לא התרומה הראשונה שמתבצעת ע"י רון שפילמן מנכ"ל החברה. בשנת 2011 תרם רכב, טיפולו ואת אחזקתו בתרומה לעמותה במסגרת ציון 20 שנה לטיוטה בישראל בה תרם 20 רכבים לעמותות.

העמותה מברכת על היוזמה של רון שפילמן ותיכון "בן-גוריון" בפתח תקווה על פעילותם לעורר מודעות ותרומתם הנדיבה לעמותה.

"בית הגלגלים" היא עמותה שפועלת למען ילדים, נוער ובוגרים המתמודדים עם מוגבלויות מוטוריות  הפזורה ב-6 מוקדים ברחבי הארץ.

לתרומות- 09-9557999 עמותת "בית הגלגלים"
Go Back  Print  Send Page