רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   תו תקן למניעת הטרדה מינית במקומות עבודה
דף הבית >> כתבות >> תו תקן למניעת הטרדה מינית במקומות עבודה
תו היהלום של מכון התקנים הוענק לקבוצת  EIM על  7 תקני איכות בהם הקוד הוולונטרי למניעת הטרדה מינית במקומות עבודה

קבוצת EIM  היא הראשונה בישראל המוסמכת מטעם מכון התקנים בנושא הקוד הוולונטרי למניעת הטרדה מינית


קבוצת EIM, העוסקת בתחום האלקטרוניקה ומערכות מחשוב לענפי התעשייה, הבטחון והטכנולוגיה המתקדמת, קיבלה בטקס מרשים בנוכחות נציגי מכון התקנים את תו היהלום על 7 תקני איכות. תו היהלום הוא התו היוקרתי ביותר בישראל בתחום התקינה ומעטות החברות המחזיקות בו. בין 7 התקנים של קבוצתEIM  ישנם שני תקנים ייחודיים, אשר בשניהם הקבוצה הייתה החלוצה בארץ – תו תקן לאחריות חברתית והקוד הוולונטרי למניעת הטרדה מינית במקומות עבודה.

הקוד הוולונטרי למניעת הטרדה מינית של מכון התקנים ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית הושק בתחילת השנה במעמד חברות כנסת, נציגות ממרכזי הסיוע  ואישי ציבור במכון התקנים.
הקוד הינו כלי עבודה מובנה ושיטתי למניעה והתמודדות עם התופעה של הטרדות מיניות ומטרתו לסייע למעסיקים ביישום החוק וביצירת תרבות ארגונית מכבדת ונקייה מהטרדות.

ההבדל המרכזי בין הקוד הוולונטרי לבין לשון החוק, מתייחס לאקטיביזם הנדרש על ידי מעסיקים ביצירת סביבת עבודה בטוחה ונקייה מהטרדות מיניות. ארגון המיישם את הקוד, מפעיל מדיניות המוקיעה הטרדות מיניות והתנכלות ודורש מבעלי התפקידים בו ליצור סביבת עבודה המונעת הטרדות מיניות. 

לדברי איציק סמואל, מנכ"ל קבוצת EIM, "חרטנו על דגלנו את נושא החדשנות
ואנו פועלים ללא הרף בנושא זה. אנו מייצרים עבור לקוחותינו מוצרים בתקנים
המחמירים ביותר, כחלק משגרת עבודה ומתוך אחריות לביצועים איכותיים".
 

עוד הוסיף סמואל, "אנו גאים להיות בין  קבוצה מצומצמת של חברות בישראל הנושאות בגאווה תו יהלום זה. אנו גאים בתהליכים הארגוניים המתקיימים אצלנו המכוונים כולם לתהליכי חדשנות ופיתוח ארגוני. אנו מעסיקים נשים וגברים ובהם
בעלי מוגבלויות כאשר תפיסת העבודה שלנו היא שמקום העבודה הוא בית ומשפחה.
אנו שמחים להוביל תהליכים להגברת הבטחון האישי ולעיצוב סביבת עבודה טובה יותר בישראל.
אנו מזמינים בעלי חברות ללמוד את התהליכים שעברנו ולראות כי הדבר אפשרי."

לדברי אבי דולברג , יו"ר דירקטוריון קבוצת EIM, "קבוצת EIM ממשיכה להוביל את התעשייה הישראלית בחדשנות ובערכים. אלו הם חלק מערכי היסוד שלנו ואנו ממשיכים לדבוק בהם. אנו גאים להיות בין החברות המשלבות אחריות חברתית ומניעת הטרדות מיניות יחד עם איכות ללא פשרות במוצרים ובשירות".

לדברי נטע בגים, סמנכ"לית משאבי אנוש וקשרי קהילה שהובילה את התהליך עם מכון התקנים ואיגוד מרכזי הסיוע : "אימוץ הקוד הוולונטרי היה חלק מתהליך ארגוני רחב אותו אני מובילה בשנים האחרונות כאשר תחום משאבי האנוש הופך לציר מרכזי בפעילות החברה והוא שותף לכל התהליכים העסקיים בחשיבה החדשנית שבו. בתחום זה של מניעת הטרדה מינית, נעננו לאתגר של מכון התקנים להיות הראשונים בישראל וזכינו לעבור תהליך משמעותי הכולל למידה והתפתחות ארגונית אשר משלבת את כל המנהלים והעובדים בקבוצה."

עוד הוסיפה בגים,"ארגון אשר מאמץ את הקוד הוולונטרי זוכה לארגז כלים מקצועי המאפשר טיפול יעיל ובעיקר מניעה של הטרדות מיניות על גווניהן. צוות הניהול והממונה על התחום יודעים כיצד לטפל בנושא באופן סדור ותהליכי, מתחזקת תחושת המוגנות של העובדים. על ידי כך נוצרת סביבת עבודה חברתית ערכית הפועלת באפס סובלנות לאירועי הטרדה מינית. דבר זה תורם לפריון העבודה ולהעלאת תפוקות העובדים והרגשת המחויבות שלהם למקום העבודה."

פנחס שחר מנכ"ל מכון התקנים הישראלי: "אנו מברכים את קבוצת EIM על שבחרו להוביל נושא חברתי חשוב ולאמץ את ה"קוד הוולונטרי למניעת הטרדה מינית". בנוסף, אנו מציינים את הקבוצה לשבח על זכייתם באות האיכות היוקרתי: "תו היהלום" של מכון התקנים הישראלי, המציין את הצטיינות הארגון בשבעה תקני איכות שונים.
אנו קוראים לחברות נוספות להצטרף אל קבוצת EIM ולפעול להצטיינות אירגוניהם בתחומי האיכות והמצוינות"

מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע, אורית סוליציאנו, אמרה כי "הקוד שפותח ע"י עורכת הדין יפעת בלפר מאיגוד מרכזי הסיוע וד"ר נצן אייל ממכון התקנים בתמיכת משרד התמ"ת הוא יחידי מסוגו בארץ ובעולם. החזון שלנו הוא שהקוד ייצר מהפכה אמיתית בשוק העבודה ויתן לכל ארגון ציבורי וארגון פרטי כלים שיטתיים ומהותיים לטפל בתופעת ההטרדה המינית.   אנו מברכות את קבוצת EIM על המנהיגות שגילתה בהיותה החברה הראשונה בארץ שאימצה קוד זה".

קבוצת EIM  הינה אחת מחברות האלקטרוניקה, המחשוב וה- RF לתעשיות הבטחון, התקשורת והטכנולוגיה מהוותיקות בישראל. הקבוצה, מעסיקה למעלה מ 150 עובדים בפיתוח וייצור מוצריה החדשניים. החברה מתגאה בשותפויות של למעלה משלושה עשורים עם כלל התעשיות הבטחוניות בישראל ועם חברות הטכנולוגיה המובילות בארץ ובעולם ובקיום דיאלוג שוטף עימן בכל נושא האיכות, האחריות החברתית והאחריות הסביבתית.
 


Go Back  Print  Send Page