רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   שינוי יעוד?! התכוונתם שינוי (לרעה) באיכות החיים שלנו !
דף הבית >> כתבות >> שינוי יעוד?! התכוונתם שינוי (לרעה) באיכות החיים שלנו !
לאחרונה אנו שומעים על מהלכים בוועדה המקומית ובוועדה המחוזית הנקראים "שינוי יעוד" למה הכוונה?
בתב"ע של השכונות, המתכנן תכנן את השכונה למספר יחידות דיור מסויים ועל פי השטח אף הקצה שטחים ירוקים כמתחייב בחוק, הקצה אף שטחים למבני ציבור כגון בתי ספר, גני ילדים, מרכזים מסחריים וכו' וזאת עפ"י כמות יחידות הדיור.
מה עושה המתכנן כאשר כל יזם, בתורו, מבקש עוד ועוד יחידות דיור למתחם אותו הוא מתכנן ובונה? מנסה למצוא פתרון לכמות מבני הציבור והשטחים הירוקים בשכונה אולם בעוד בניין יכול לצמוח עוד ועוד לשמיים גינה לא יכולה להיבנות בשתי קומות ואין אפשרות (בכל אופן לא הייתה כשבדקתי לאחרונה) לבנות בית ספר על בית ספר.
במשך השנים חזינו בוירטואוזיות של הוועדה המקומית בעת שאישרה מאות יחידות דיור בשכונות החדשות והציפה את השכונות בין אם בכמות התלמידין ובין אם בעומסי התנועה.
לאחרונה מתעוררת בעיה נוספת המשותפת לשכונות החדשות והיא נקראת "שינוי יעוד", הכוונה היא שבתוכנית המקורית של השכונה הייתה תכנית לבניית מרכז מסחרי והיזם ביקש לשנות את יעוד התכנית לבניין רב קומות דבר שיצור חוסר במני מסחר מחד והצפה שכמויות כלי הרכב והתלמידים מאידך שלא עפ"י התכנית המקורית, שינוי הייעוד הנ"ל מתחולל כיום בשכונת אם המושבות וקרוב מאוד להתחולל גם בשכונת נווה גן וגם בכפר גנים ג'.
באם המושבות קם פורום תושבים בתמיכת ועד השכונה שמתכוון להילחם בתופעה, התושבים נאספים למאבק !
שימו לב לאן הקואליציה והוועדה המקומית גוררים אותנו התושבים !!!
 


Go Back  Print  Send Page