רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   שאלת השאלות – האם קודם למכור או קודם לקנות?
דף הבית >> דירות למכירה בפתח תקווה כפר גנים >> חניתה ילין רימקס עוצמה >> שאלת השאלות – האם קודם למכור או קודם לקנות?
שאלת השאלות – האם קודם למכור או קודם לקנות?
שאלת השאלות בה אני נתקלת כמעט בכל יום היא – האם קודם למכור את דירתי ואז לרכוש דירה חדשה או קודם לתפוס את דירת חלומותיי ואחר כך למכור, אפילו במחיר הלוואות גישור, הלוואת בלון או כל דרך אחרת?
למעט מקרים בהם רכישת דירה חדשה לא תלויה במכירת הדירה הישנה, אזי השיטה של קודם למצוא את דירת חלומותינו, היא עדיפה.
אבל, מכיוון שרוב בני האדם מסתמכים על הכסף שיקבלו ממכירת דירתם הישנה לצורך רכישה, עדיף להתחיל ולבצע את תהליך המכירה בצורה מסודרת ושקולה, ללא לחץ, ותוך כדי התהליך להתפנות לחיפוש הדירה החדשה.
דירות לקניה הולכות ובאות, ובמהלך עבודתי אני עדה לכך שלכל אדם יש את הדירה שמחכה רק לו... משמע, שדירות תמיד יוצאות למכירה ותמיד נוכל למצוא את דירת חלומותינו או קרובה לכך, למעט מקרים של חיפוש דירה מאוד ספציפית בגלל אילוצים בריאותיים ואחרים.
לכן, עדיף לבצע תהליך מכירה מסודר, תמחור נכון של הנכס, מכירה שקולה עד למציאת הקונה האידיאלי. קרי, מצוי הפוטנציאל המכירתי של הנכס שלנו.
המצב יכול להיות בעייתי מאוד, אם קודם תרכשו דירה. במצב של היום כשהמחירים גבוהים, תרכשו דירה במחיר שיא ולאחר מכן כשתתפנו למכירת דירתכם, אם המחירים ירדו מעט או הרבה, תמכרו את דירתכם במחירים נמוכים יותר ואז הפער בין הרכישה למכירה יהיה גדול ויקשה עליכם מאוד.
אדם שקודם רוכש דירה ואחר כך מתפנה למכירה, עליו להתחייב להסדר תשלומים, תחנות תשלום, לאדם ממנו רכש את הדירה, והרי איננו יודע איך יהיו הסדרי התשלום שיקבל מהקונה של הדירה שלו. ואז מחול השדים יחל. הוא ימכור את הדירה שלו במהרה ללא מיצוי פוטנציאל המכירה שלה או בהלוואת גישור שאיננו יודע מתי סופה, כי איננו יודע מתי ימכור את דירתו. לכן עדיף לפחות להתחיל את תהליך המכירה, להניע את הגלגלים, לראות את הצעות המחיר שמקבלים ובו בזמן לבדוק אילו נכסים יש בשוק שמתאימים לנו לרכישה. ניתן לבצע את שני המהלכים האלה בד בבד. הייתי אומרת שאפילו במחיר של מכירה ויציאה לשכירות, המצב עדיף על רכישה קודמת למכירה.
הדבר נכון כמובן למצב הנוכחי בכפר גנים כשיש יותר ביקוש מאשר היצע. לי כשאשת מקצוע, ערך דירתכם נוכחי ידוע לי, אך אין לדעת מה יהיה ערך דירתכם בעוד כשנה - לאחר שתמצאו את דירת חלומותיכם.
 
לייעוץ, הערכת שווי דירתכם, ללא התחייבות, התקשרו עוד היום
חניתה ילין
054-4723517  03-9337985

Go Back  Print  Send Page