רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   פתח תקווה איבדה את "טבע" התושבים ישלמו את המחיר
דף הבית >> כתבות >> פתח תקווה איבדה את "טבע" התושבים ישלמו את המחיר
איציק ברוורמן, ראש העיריה של פתח תקווה, מצליח לאבד את חברת "טבע"
צדוק בן משה 30.7.2015

אתמול , יום שני ה 27.7.2015, התקיימה ישיבת מועצה בה עלה לדיון ע"י חבר המועצה גלעד שדמון נושא חשוב וקריטי לעתיד העיר, נושא שבדרך זו ואחרת העלתי כבר ב 2.2014 ושוב ב 8.2014.

אקדים ואציין שראש העיר לא הגיע לדיון בנושא זה לא הוא ולא סגנו איציק ישראל. (הם הגיעו בשלב מאוחר יותר בו היה צריך לדון ולהצביע על הכנסת עוד עוזר לראש העיר).
הדיון הראשון היה בנוגע לעזיבתה של חברת "טבע" את העיר, מיותר לציין כמה חשוב היה להשאיר את חברת "טבע" בפתח תקווה, מדובר בחברה שמעסיקה אלפי עובדים ומשלמת מליוני שקלים ארנונה, מדובר בחברה הכי גדולה בישראל, כזאת שכשהיא נמצאת בעיר שלך היא ממתגת אותה ומסייעת להביא עוד חברות.

חברי האופוזיציה סיפרו שהם ניגשו לראש העיר כבר לפני מספר חודשים והעלו בפניו את הנושא, ראש העיר לא ידע על כך והבטיח להם לנסות להשאיר את טבע בעיר, אולם כאמור לא נעשה מספיק וחברת טבע עברה לעיר רעננה כדי להעסיק את תושבי רעננה ולשלם מליונים ארנונה לרעננה.
מבחינתי, ראש העיר, ברגע היוודע דבר רצונה של "טבע" לשכור מקום בעיר ועצם העובדה שיש סיכון שנאבד את חברת "טבע" לטובת עיר אחרת, היה חייב לאסוף את המועצה כדי לבחון דרכים להשאיר את "טבע" בעיר, עצם כינוס המועצה בגלל הנושא הזה היה גורם למנהלי "טבע" להבין שהם יותר מרצויים כאן ובהחלט היו מבינים שעושים הכל כדי להשאירם בעיר פתח תקווה.
ציטוט:"עיריית רעננה שמחה שחברת טבע רואה ברעננה מקום ראוי ומתאים להקמת מטה החברה הגלובלי בישראל, מעברה הצפוי לרעננה ייצר מקומות תעסוקה רבים, יפתח את הכלכלה ויאפשר לחברה להמשיך להתפתח ולהוביל"
כבר בחודש פברואר 2014 העלתי להנהלת העיר את נושא עזיבת חברות את העיר, במקרה הזה חברת "טלדור" המעסיקה אלפי עובדים שעברה לחולון והנהלת העיר נפנפה את הנושא.
בחודש אוגוסט אותה שנה העלתי לפני ברוורמן הצעה לקחת ברצינות את נושא אזורי התעשייה והבאתי הצעה למיתוג העיר ע"י אזורי התעשייה שלה וגם הצעה זאת נופנפה כלאחר יד, אני חושד וחושש שאך ורק כדי שלא יהיה קרדיט למישהו אחר מלבד ראש העיר, לצערי הרב ראש העיר אינו מאציל סמכויות לחברי המועצה ומרכז את הסמכויות כולן אצלו, ראש העיר אף אמר בעבר שחבר מועצה לא יכול להשפיע וכמעט שאינו יכול לעשות דבר, כמובן שאינו יכול לעשות דבר היות וראש העיר אינו נותן לחברי המועצה המייצגים ציבור גדול מאוד לעשות מאום.

עיר זה כמו עסק, הלקוחות הגדולים הם העסקים והם משלמים את החלק הכי גדול של הארנונה ביחס להוצאה של העירייה עליהם (המון כסף הוצאה אפסית) ואנו מאפשרים לחברות רבות לעזוב את העיר ובסופו של דבר נשלם בהעלאות ארנונה לתושבים.
חברת "טבע" מלווה את העיר פתח תקווה מיום היווסדה, בעלי החברה הינם צאצאים של יואל סולומון.
הישג ראשון, שייזכר לדיראון עולם, לראש העיר ברוורמן - עזיבת חברת "טבע" וחברות רבות אחרות את העיר. (עוד כמה שנים ישאלו: מתי טבע עזבה את פ"ת? והתשובה תהיה כשברוורמן היה ראש העיר).
ועוד משהו, בפעם הבאה שאתם מפרגנים לראש העיר על מגלשה או הצללה תזכרו שאתם שילמתם על זה וביוקר והדבר השני ראש עיר לא נבחר למען מגלשות והצללות, שאותם עובדי העירייה צריכים לעשות ועליהם ממונה המנכ"ל) אלא למען פיתוח, מיתוג וקידום העיר.
***
ההצעה לסדר כללה בקשה להקים ועדת חקירה שתבדוק את המחדל ותדע להתריע לפעמים הבאות.
ההצעה נפלה ע"י חברי הקואליציה שכמובן מצביעים כמו רובוטים עפ"י רצון ראש העיר.


Go Back  Print  Send Page