רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   ערב לזכרו של אבי גרינצוויג ז"ל שנפל במבצע צוק איתן
דף הבית >> כתבות >> ערב לזכרו של אבי גרינצוויג ז"ל שנפל במבצע צוק איתן
בקול גדול

כל העיר פתח תקווה מחבקת את אבי גרינצויג שנפל במבצע צוק איתן בערב התרמה מיוחד אשר כל הכנסותיו יכלו לאנדרטה לזכרו. ערב ההתרמה ייערך בתאריך 11.8 בשעה 19:00 בערב במתחם הביטבוקס בפתח תקווה. (רחוב יצחק רבין פ"ת)
11.8 זהו יום הולדתו של אבי, הערב הולך להיות שמח מלא במוזיקה וכייף.

אבי נולד ב- 11.8.1993, כ"ד באב התשנ"ג, בביה"ח השרון בפתח תקווה.
אבי היה ילד שובב, מצחיק, חכם מאוד וסקרן. גדל והתחנך בפתח תקווה. בן 20, בנם של חדווה וגדעון, אחיה התאום של ענבל ובן זוגה של מלורי וולטר. אבי למד בתיכון ע"ש גולדה מאיר בפתח תקווה.
אבי אהב לנגן על גיטרה ובמשך שנותיו בתיכון אף היה חלק מלהקה ("פריזמה"), שזכתה להופיע ביום העצמאות במופע המרכזי בראשל"צ - "רוק עצמאות". אבי היה אדם טוב, מוקף חברים ואהבה. חשב ופעל באופטימיות גדולה תמיד. אבי התחנך על ערכי אהבת הארץ ומאז ומעולם ידע כי ילך לשירות קרבי כשיגיע העת .
כשאבי סיים את כיתה יב', הגיע צו הגיוס ועימו השיבוץ לחטיבת הנח"ל, החטיבה הירוקה. הוא תמיד רצה לשרת בחטיבה הזו ולכן שמח מאוד והתרגש.
אבי התגייס בחודש נובמבר 2011 לגדוד931, 'שחם', של החטיבה ולאחר מסלול מפרך שכולל טירונות, אימון מתקדם ופלוגת מסלול בחברון, קיבל את סיכת הגדוד ועלה לפלוגה 'הותיקה' - הפלוגה המבצעית. במהלך שירותו בגדוד יצא לקורס צלפים שאותו סיים בהצלחה. בפלוגה תיפקד כחייל מן השורה  וקיבל אות הצטיינות ממפקד הגדוד, סא"ל שרון אסמן. בעקבות תפקודו קיבל כחצי שנה לפני נפילתו תפקיד מוערך - קשר ס.מ"פ וס.רס"פ בפלוגה. אבי נהנה מהתפקיד, עשה אותו בהשקעה רבה וביצירתיות כמו כל דבר בחייו.

מבצע "צוק איתן" היה מבצע צבאי של צה"ל ברצועת עזה שהחל ב- 8 ביולי 2014. ב- 17 ביולי נכנסו כוחות קרקעיים של צה"ל לרצועה במטרה לפגוע במנהרות הטרור. ב- 25.7.2014 תקפה חטיבת הנח"ל מתחם של מנהרות טרור בתוך העיירה בית- חאנון בסמוך לעיר עזה. הפלוגה המבצעית של גדוד "שחם" הונחתה לירות אמצעי לחימה כדי לפרוץ דרך בתוך רחוב. טיל נגד טנקים נורה לעבר הכוח, לוחם אחד נהרג ושניים אחרים נפצעו. מיד לאחר מכן נפתחה אש מקלעים והושלכו רימוני רסס אל שאר הלוחמים. אבי שמע ממבנה סמוך בו שהה את קולות הנפץ והירי ומיהר להגיע למקום. בהגיעו לנקודת האירוע ראה לוחם נוסף ובכוחות משותפים החלו לפנות את הפצועים תחת אש המחבלים. הוא מיהר לשוב לשדה הקרב כדי לסייע לפצועים נוספים. בניסיון הפינוי השני נפגע אבי ונהרג.
על גבורתו זו וחירוף נפשו כדי להציל חיילים, הוחלט להעניק לו צל"ש אלוף הפיקוד.

משפחתו ובת זוגתו של אבי יוקירו תודה לכל מי שייקח חלק בערב הזה.
הערב הוא ללא מטרות רווח, כל הכנסותיו הם למען הקמת האנדרטה.
מחיר כרטיס: מינימום 20 ₪.

קישור לאירוע בפייסבוק: https://www.facebook.com/events/849908651757846/
 
Go Back  Print  Send Page