רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   עדשות מגע בוחרים נכון
דף הבית >> מומחים >> אופטיקה דורון >> עדשות מגע בוחרים נכון
עדשות מגע – בוחרים נכון
5 טיפים חשובים לבחירה ולשימוש בעדשות מגע מהאופטומטריסט דורון ברויטמן
 

עדשות מגע דורשות בדיקה ייחודית

כשמתאימים מרשם למשקפיים, לוקחים בחשבון את המרחק בין העיניים לעדשה, הנקרא "ורטקס דיסטנס". המרחק הזה אינו רלוונטי לעדשות מגע, מאחר שהן מורכבות ישירות על העין, ולכן יש צורך לבצע בדיקת ראייה ייעודית לעדשות מגע שבה ייקבע המרשם. החל מגיל 40, כשמתעורר הצורך במשקפי קריאה, נדרשות עדשות מגע מולטיפוקליות שמתאימות גם למרחק וגם לקריאה, אחרת לא ניתן לקרוא באמצעות העדשות "הרגילות".

התאמה רשלנית היא נזק של ממש

לפני רכישת עדשות מגע חשוב לעבור בדיקה אצל אופטומטריסט ובחלק מהמקרים גם אצל רופא עיניים, שיאבחנו האם בכלל ניתן להרכיב עדשות מגע, מהו הסוג המתאים ומה המרשם המדויק. לצערי, אני נתקל לא פעם בפציינטים שמגיעים עם בצקות בקרנית, עיוותים בקרנית, צמיחת כלי דם לקרנית או אודם באזור הלחמיתי, וגם במי שסובלים משינוי תדיר במרשם, טשטוש בראייה או ירידה באיכות הראייה. כל התופעות עלולות להיגרם בשל הרכבת עדשות מגע במרשם שגוי, בשל חומרי גלם מיושנים שלא מספקים עבירות חמצן טובה מספיק, או בשל הרכבה ממושכת מדי. חלק מהנזקים בלתי הפיכים, והדרך למנוע אותם פשוטה למדי – בדיקה והתאמה על ידי מומחה.

הקפידו על בדיקות תקופתיות

עדשות מגע דורשות בדיקות תכופות יותר מאשר משקפיים. למרכיבים עדשות מגע בפעם הראשונה מומלץ לבצע בדיקה עם העדשות בעת קבלתן, כעבור שלושה ימים מקבלתן, שבועיים לאחר מכן וחודשיים לאחר מכן. מומלץ גם לבצע ביקורת אחת לשנה (או אחת לחצי שנה לבני נוער) לפני רכישה נוספת של עדשות מגע, על מנת לוודא שהסוג שאנו מרכיבים עדיין מתאים, שאין שינוי במרשם ושאין בעיות שרק אופטומטריסט או רופא עיניים ישימו לב אליהן.

התקדמו לעתיד

הדורות החדשים של עדשות המגע מאפשרים שימוש נוח יותר ובריא יותר לעין, באמצעות חומרים כדוגמת  PVP שמונע חיכוך ולמעשה מדמה את הדמעות בעין, או טכנולוגיות כדוגמת LACREON שמקבעת בתוך העדשה חומר עתיר לחות המסייע בשמירה על עיניים לחות ורעננות לאורך זמן. מומלץ לברר אם יש סוגים חדשים, כדי להשתדרג וליהנות מנוחות הרכבה אחרת.

כשיש ספק – אין ספק

חשוב להקפיד על הנחיות השימוש בעדשות המגע כדי למנוע פגיעה בעין, ולכן מומלץ לשאול כל דבר לא ברור בנוגע לשימוש. כמו כן, בכל פעם שמתעוררת בעיה, שאלה, אי-נוחות או תופעה חריגה, יש להפסיק מיד את השימוש בעדשות המגע ולגשת לאופטומטריסט כדי לבדוק האם ניתן להמשיך להשתמש בעדשות המגע שהותאמו, אם כדאי לעבור לסוג אחר או שעדיף לוותר על עדשות המגע.
 
 
 
למידע נוסף
היכנסו לאתר אופטיקה דורון
 
 
דורון ברויטמן, אופטומטריסט ובעלים
אופטיקה דורון: רואים מצוין, מרגישים בבית
- 30 שנות מקצועיות -
חברים במכבי, כללית ומאוחדת
OpticaDoron.co.il | 03-9343817

Go Back  Print  Send Page