רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   סכנה: מנופים באתרי בנייה
דף הבית >> כתבות >> סכנה: מנופים באתרי בנייה
הנדון: סכנה ממשית באתר הבניה ברחוב ויצמן
ביום שני ה-22.3.2016 בשעה 11:30, יצאתי עם בני בן ה-7 מחצר ביתנו, שברחוב וייצמן לכיוון רכבנו שחנה דרומית לבניין. בזמן זה, באתר הבנייה שממול, המנוף נשא בגובה הקומה האחרונה שנבנתה, כמות גדולה של מוטות ברזל.
מיד כשראיתי את המטען הזהרתי את בני שנזוז ונתרחק במעט, לא עברו מספר שניות וכל המטען התמוטט ונפל. המוטות נחתו מטה בחוזקה, חלקם על הכביש כשהם מפספסים במילימטר מכונית שחורה שבדיוק חלפה, חלקם על הסכך הצר שנבנה מעל המדרכה הצמודה לאתר וחלקם ממש לידנו. בנס לא נגרם אסון.
מיד החלו צעקות של העובדים, יצאו מספר פועלים ואיתם כל אנשי המנהלה וההנהלה ואספו במהירות את המוטות. בני ואני שבזמן הנפילה רצנו מעט קדימה, עמדנו המומים ומבוהלים. איש לא ניגש לשאול לשלומנו ואיש לא בדק מה איתנו, או אם ניגרם נזק כלשהו לרכבים סביב, כל שהיה להם חשוב זה להעלים ראיות ובמהירות.
כשהתאוששנו מהבהלה הספקתי להוציא את הטלפון ולצלם את המעט מהמוטות שנותרו על הכביש והצוות שנשאר שם (מצ"ב תמונות-בתמונות ניתן לראות את הנזק שנגרם לסכך שצמוד לאתר הבניה מהנפילה של חלק מהמוטות עליהם).
מאחר שמיהרתי לפגישה נאלצתי מיד לעזוב את המקום וכעבור כחצי שעה כשהגעתי ליעדי, מיד התקשרתי לדווח למוקד העירוני בו הובטח לי שהנושא יעבור לטיפול של מחלקת ההנדסה והפיקוח.
יום למחרת כשראיתי שהשימוש במנוף נמשך ודבר לא השתנה, התקשרתי שוב למוקד על מנת לבדוק התקדמות ונאמר לי שהנושא בטיפול.
לאחר בירור שערכתי עם שכניי לבניין התברר לי שלפני כחודש בערך קרה מקרה דומה וגם אז נפל המטען שהמנוף נשא וגם אז פנו למוקד עם תלונה על המקרה ואף צילמו תמונות(מצ"ב תמונות מהאירוע) וגם לא נעשה דבר.
מאחר ונראה על פניו כי לא נעשה דבר ולא ניתנה לי תשובה מניחה את הדעת ומספקת בעניין, פניתי אלייך. במכתב זה ברצוני להדגיש, שאין אני מוכנה לעבור לסדר היום כשחיינו בסכנה. שכניי לבניין ואני בטוחה שגם יתר תושבי השכונה, חשים שזוהי ממש שערורייה, מן הראוי שעיריית פתח תקווה תשים בראש מעיינה את נושא הבטיחות של תושביה.
אינני מבינה כיצד העירייה ממשיכה להתיר לחברת הבנייה להמשיך בעבודות כשחיינו בסכנה???איך זה שמיד לאחר שדיווחתי לא הגיע צוות במיידית ועצר את הבנייה???
יש לציין שמידי יום, בבוקר ובצהריים, חולפים ילדי בית ספר ביאליק וילדי בתי הספר הדתיים במדרכה הצמודה לאתר הבנייה. מידי יום חונות מכוניות בסמוך לאתר ובכביש חולפות מכוניות ללא הרף.
האם גם הפעם נוקטים בשיטת "יהיה בסדר" ורק כשיקרה אסון ישתנו דברים?
לטיפולך המהיר אודה,
בברכה
ליזה י.

ועד השכונה פנה למהנדסת העיר שטיפלה בנושא ותמשיך לטפל, תשובתה של מהנדסת העיר:
צדוק שלום
הפעלתי מפקחים:הוצאנו צו, בדקנו את כל נושאי הבטיחות, החברה התקינה מגבילים על המנוף כך שלא יונפו משאות מעל הרחוב. שיחררהו את הצו.

לגבי שעות העבודה- אסור להם לעבוד בלילה, אבקש מהמפקחים לעקוב.
יחד עם זאת, אי אפשר להבטיח שלא תורגש הבניה. משאיות יכנסו ויצאו, והתושבים צריכים להזהר.

אענה לגברת מיד אחרי שאוודא עם המפקח במקום.
תודה ולילה טוב.

ד״ר חוה ארליך, אדריכלית
מהנדסת העיר פתח תקווה

-----------
ועד השכונה ימשיך לעקוב אחר הנושא אולם אנו מבקשים בכל לשון של בקשה לנהוג משנה זהירות
אם יש אפשרות אחרת מלבד מעבר סמוך לאתרי בנייה אנא נצלו אותה והתרחקו מהמקום.
כמו כן יש להסביר לילדים שהולכים ברחובות הסמוכים, מי לבית הספר ומי בזמנו החופשי, את הסכנות
במעבר בסמוך לאתרי בנייה.
אנו נעשה הכל כדי להבטיח את הבטיחות המרבית במקום, נשמח לקבל כל תלונה בנושא ובכל נושא אחר.בתמונה ניתן לראות את המשא שנפל מהמנוף, ברור לכולם שאם היה עובר מישהו למטה היה נפגע בצורה רצינית
סכנת נפשות ואנו לא יכולים לסמוך על הקבלנים שיפעלו כחוק.Go Back  Print  Send Page