רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   סטודנט? נפתחת ההרשמה למלגה הכי פופולרית בארץ.
דף הבית >> כתבות >> סטודנט? נפתחת ההרשמה למלגה הכי פופולרית בארץ.
סטודנט? פרח פותחת בימים אלה את ההרשמה למלגה הכי פופולארית בארץ
ההרשמה לאחת המלגות הפופולאריות ביותר בישראל בה משתתפים כ- 22,000 מכלל הסטודנטים ברחבי המדינה נפתחת כבר ממש בימים אלו ויכולה להפוך את החיים בקמפוס להרבה יותר קלים ונעימים.
אלון גלרון, מנכ"ל פרח מציין כי
"פרח שם לו למטרה לפשט ולהנגיש את תהליך הרישום לארגון ולהגיע לקהלים נוספים. עם פתיחת ההרשמה יפגשו הסטודנטים במערכת הרשמה קלה וידידותית, המציגה את שלל הפרויקטים הרבים והמגוונים הקיימים בפרח ומאפשרת לסטודנט לבחור פעילות על פי קרבה גיאוגרפית למקום לימודיו או למקום מגוריו, או על פי תחום עניין הקרוב לליבו". לראשונה בשנת הפעילות הקרובה ישתנה מערך ההדרכה הניתן ל- 2000 חונכים בארגון.
בימים אלו נפתחת ההרשמה למלגה הכי נחשקת בארץ. מלגת פרח, בין המוכרות בארץ, מפעילה סטודנטים רבים בפעילות של חונכות לילדים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית. זוהי אחת המלגות הפופולאריות בה משתתפים כ-20% מכלל הסטודנטים ברחבי המדינה. סטודנטים רבים מעידים שמלגות מהוות חלק אינטגרלי ואף מהותי מהכנסותיהם במהלך לימודיהם וגם מאפשרות להם לעשות משהו טוב בדרך.
פרח הוא תכנית לאומית להשפעה חברתית המערבת אלפי סטודנטים ומציע הזדמנות לחנוך ילד/ה ולקבל מלגת לימודים בתמורה לשעות החונכות. החונכות מאפשרת מצד אחד הענקת תשומת לב אישית לילד ודגם חיובי לחיקוי ובכך מסייע לילד לממש את הפוטנציאל הגלום בו, לפתח הערכה עצמית חיובית ולשגשג ומהצד שני מאפשרת לסטודנטים לחוות תחושה של סיפוק ועשייה מעצם תרומתם לחברה. בפרח פרויקטים רבים ומגוונים, החל מהחונכות האישית הקלאסית וכלה בפרויקטים קבוצתיים שונים בתחומים מגוונים. החונכות מתחילה במהלך החודשים ספטמבר/אוקטובר ומסתיימת בסוף חודש יוני עם סיום שנת הלימודים.
"לראשונה בפרח, 2000 חונכים יקבלו הדרכה מורחבת ויחשפו לסוגיות חברתיות כמו הפרטת שירותי הרווחה ועליית החברה האזרחית, בחינת שאלת השוויון במערכת החינוך והשלכותיה, פסיכולוגיה חיובית ככלי בחונכות, מיומנויות השפעה ועוד" מציין גלרון ומוסיף "פרח שם לו למטרה להתאים את מערך הלמידה למאפייני הלמידה של הלומד תוך שילוב כלי למידה וירטואליים כחלק מעידוד הלמידה העצמית".
פרח התחיל מפרויקט קטן שמנה 12 סטודנטים בשנת 1974 והפך למפעל גדול וייחודי אשר מדי שנה משתתפים בו כ- 22,000 מכלל הסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל.
חונכי וחניכי פרח מגיעים מכל זרמי החברה הישראלית, יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, מקרית שמונה ועד אילת. בבסיס המודל של פרח עומד הקשר האישי, שמעצים את שני הצדדים ומטפח לכידות וסובלנות בחברה הישראלית.  הסטודנטים מקבלים בתמורה לפעילותם, מלגת לימודים. פרח הוא תכנית לאומית באמצעותה מממשת מערכת ההשכלה הגבוהה את חזונה ומעודדת את הסטודנטים למעורבות חברתית. המודל של פרח מוכיח את עצמו שנה אחר שנה, משוכפל במדינות שונות בעולם, ונחשב למחלק המלגות הגדול ביותר בישראל מבחינת תקציב והיקף פעילות.
עד היום, פרח נגע ישירות בחייהם של כ- 2 מיליון ישראלים, חונכים וחניכים, וזכה בהכרה ציבורית במעמדו הלאומי, כאשר הוענק לו פרס ישראל במאי 2008. ארגון פרח הוא גוף ציבורי במימון ממשלתי. תכנית לאומית באמצעותה ממש המל"ג את חזותו ומעודד את הסטודנטים למעורבות חברתית.  

 

Go Back  Print  Send Page