רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   משימה בלתי אפשרית בתיכון בן גוריון
דף הבית >> כתבות >> משימה בלתי אפשרית בתיכון בן גוריון
לכבוד
השר נפתלי בנט וכל הנהלת משרד החינוך

הנדון : הקלות במספר הבחינות

אנו תלמידי כיתות י׳-יא׳ במדינת ישראל במערכת החינוך, מבקשים ממך, תעזור לנו, אנחנו קורסים, קשה לנו להתמודד עם בחינה ועוד בחינה ועוד בחינה והכל בלחץ מטורף, תזכרו אנחנו עדיין בני נוער, החיים והקושי עוד לפנינו. מבקשים מאוד שתשקלו לשנות את הרפורמה ולהקל במספר הבחינות. הכנו סרט קצרצר שממחיש את מה שעובר על תלמידים כל יום כל השנה.
תודה רבה על ההבנה
תלמידי תיכון שש שנתי בן גוריון
פתח תקווה


לכבוד שר החינוך מר נפתלי בנט
אני אמה של נועה תלמידה הלומדת בתיכון "בן גוריון" בפתח תקווה, בכיתה יא' במגמת הנדסת תוכנה.
כחברת ועד ההורים בכיתה, חברה בהנהגת הורים בתיכון וכחברה בוועד ההורים העירוני, אני פונה אליך בשמי ובשם הורי יא' 6 בצר לנו ולאחר שאנו מתמודדים עם קשיים מרובים אותם חווים בתי וחבריה לכיתה.

הקשיים מתבטאים במבחנים ללא מתן זמן סביר להתכונן אליהם ואין זמן סביר ביניהם, עבודות גדולות להגשה, שהציון עליהם לא ברור ותלוי בהצלחה במבחן, שעות לימוד שאינם נגמרות - אך לא מספיקות ושעות שינה שכלל לא מתקיימות.

בתי וחבריה שכל שנות הלימוד היו ועדיין מצטיינים וחרוצים, קורסים תחת העול הבלתי סביר שהוטל על כתפיהם!

בפועל, העומס גרם לחלק מתלמידי המגמה לוותר ולא להגיש פרויקט, מה שלמעשה הופך את התלמידים ללומדי מגמת מחשבים ולא ללומדי מגמת הנדסת תוכנה.
בנוסף, והגרוע מכל, מכריחים את ילדנו לוותר על חלק מהשאיפות והרצונות שלהם להבחן במקצועות מדעיים ברמה של חמש יחידות וזאת בשל הלחץ. מקומם מאוד שנמנעים מילדנו הישגים שבוודאי היו מגיעים להם, אם רק היו יותר אירועי בחינה.

למרות שההשלכות של תוכנית זו אינן ידועות וטרם נבדקו, כבר עכשיו אפשר להבחין כי על פני השטח אין תחושה של הצלחה ובטח שאין תחושה של למידה משמעותית.

אני מבקשת מכבוד השר לשקול בכובד ראש את סוגיה זו שצריכה לעמוד בראש סדר היום הציבורי והחינוכי, והמשפיעה בימים אלו ממש על אלפי תלמידי תיכון בישראל.

אני מבקשת מהשר להעניק פקטור לתלמידים ולתלמידות שנמצאים כעת בכיתות י"א וזאת על מנת לתקן את המעוות ולהפחית במעט את הלחץ שיוכלו להגשים את הפוטנציאל שלהם עד תומו.

בכבוד רב,
סיגלית אברהם מקמל


Go Back  Print  Send Page