רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מצב הנדל"ן בכפר גנים בראי התקופה
דף הבית >> דירות למכירה בפתח תקווה כפר גנים >> חניתה ילין רימקס עוצמה >> מצב הנדל"ן בכפר גנים בראי התקופה
מצב הנדל"ן בכפר גנים בראי התקופה
 
שכונת כפר גנים א' וכפר גנים ב' מאופיינות באוכלוסייה ותיקה בעיקרה ומיעוטה צעיר.
במרוץ השנים, הן האוכלוסייה הוותיקה והן הצעירה מעוניינות להשתדרג  לדירות ובניינים  חדשים  בשכונה החדשה.
 הקושי של אוכלוסייה זו הוא לוותר על הנוחות בדירה מרווחת,  גם אם  ישנה, ולעבור לדירות חדשות בשכונה - על כל מאפיינה של הבנייה החדשה,- כשמצד אחד הוא נהנה ממרפסת שמש המשפרת את חווית המגורים ואת המרחב הדירתי ומתחושת הביטחון שמקנה הממ"ד - אך מצד שני התפשרות על חדרים קטנים יותר, המאפיינים את הבנייה החדשה בד"כ .
מעבר כזה לדירה חדשה בשכונה חדשה מצריך תוספת כספית לא מבוטלת של כמה מאות אלפי שקלים.
גם אם הקונה משפר את גיל הדירה  ונשאר עם אותו מספר חדרים - עדיין עליו להוסיף סכום כסף נכבד בשל העובדה שיקנה דירה עם מרפסת, ממ"ד ומחסן .
עניין זה יוצר דילמה אצל דייר האזור הוותיק, - האם לשפץ שיפוץ מסיבי את דירתו ולהישאר בה, ולוותר על מגורים בבניין חדש  על כל מאפייניו, או לגייס סכום נכבד על מנת לבצע את המעבר.
בבואכם להחליט על מעבר מסוג זה, עליכם להבין כי לעתים יש לוותר על יתרונות מסוימים בדירה הקודמת, על מנת לזכות במשהו אחר בדירה החדשה. לדוגמא, אם הנכם גרים בדירת גג ישנה, עם חדרים מרווחים לרוב וגג פרטי, לרוב תצטרכו בדירה החדשה להסתפק במרפסת שמש, גדולה או קטנה. יש כמובן בשכונה החדשה דירות דופלקס או פנטהאוז עם מרפסות ענק, אך מחירם גבוה משמעותית.
ביכולתי להעיד על עצמי, כתושבת כפר גנים ב', ששקלתי בשנים קודמות למכור את דירתי היפה אך הלא מושקעת, בכפר גנים, על מנת לעבור לכפר גנים ג'. חיפשתי דירה דומה במאפייניה לדירתי ולא מצאתי. על כן, החלטנו לשפץ שיפוץ מאסיבי את הדירה ולהישאר בה.
לעומת זאת, לקוחות רבים שלי, שקיבלו החלטה דומה לשלי והשקיעו כסף רב בשיפוץ דירתם, מאות אלפי שקלים, החליטו כעבור שנים כן לממש את המעבר, למכור את דירתם ולעבור לשכונה חדשה. הרצון להשתדרג מבחינת סביבת המגורים וגיל הנכס, הכריע את הכף. הבעיה היא, שבינתיים לקוחות אלה השקיעו כסף רב בדירתם לצורך שיפוץ, הפער בין מחירי השכונה הוותיקה לשכונה החדשה גדל, והם הצטרכו להפסיד סכומי כסף נכבדים בגלל שיקול דעת מוטעה או מכיוון שלא צפו את הנולד.
התהליך הנ"ל אינו פשוט, בעיקר מבחינה  כלכלית, נפשית ומשפחתית.
אני כאן, כתושבת השכונה וכמומחית לנדל"ן בכפר גנים, כדי לסייע וללוות אתכם בתהליך המכירה והרכישה. אשמח להעריך את דירתכם, הערכה מקצועית, בפגישה על כוס קפה.
 
אשמח לעמוד לשירותכם בכל עת,
חניתה ילין, מומחית לנדל"ן בכפר גנים 054-4723517

Go Back  Print  Send Page