רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מפסגת הנדל"ן לביצת התחבורה.
דף הבית >> כתבות >> מפסגת הנדל"ן לביצת התחבורה.
מפסגת הנדל"ן לביצת התחבורה.

פסגת הנדל"ן הנערכת היום (בחסות העיתון גלובס) יכולה להיות אירוע מסעיר ומרתק יש רק בעיה אחת הבנייה הרבה בישראל מתקיימת כאילו בחלל ריק וזאת משום שהדגש הוא על הבנייה וברוב המקומות יש מעט מאוד התייחסות לתשתיות בכלל ולתחבורה , ולתחבורה ציבורית (הסעת המונים) בפרט.       

בימים הקרובים תכנס העיר פ"ת לסינדרום הזוי של מאבקים הקשורים לתכניות הבנייה והתחבורה במחנה סירקין.

ראש העיר פ"ת מפגין עמדה נחרצת :" לא אאפשר בנייה של יחידת מגורים אחת". אנו תומכים ומחזקים את עמדתו ונחושים במאבק על הפתרונות הראויים.
משרד הביטחון מתכנן לבנות 18000 יחידות דיור – עיר השווה במספר האוכלוסין להוד השרון שתשב על עשירית משטחה של הוד השרון.  כבר היום המצב התחבורתי של פ"ת בכי רע. פקקי התנועה איומים ומצריכים פתרונות מידיים וזה עוד לפני שמאכלסים קרוב לשלושת אלפי יחידות דיור נוספות עד סוף השנה בשכונות הקיימות.
מסביב הולכת ומתעצמת הבנייה. בשנים הקרובות ייבנו בראש העין, אלעד, כפר קאסם, מועצה אזורית  מעלה שומרון, קריית אונו, גני תקווה, והוד השרון למעלה מ 80000 אלף יחידות דיור. מספר עצום שיוסיף העוטף המזרחי של גוש דן , יותר מ 100000 אלף כלי רכב וזאת בהערכה זהירה. אלו יצטרפו לתור הענק של הממתינים להיכנס למשפך המחלפים . היום אנו רואים למרבה הצער כי גם בנושא התחבורה הציבורית – הסעת המונים , אין שום תכנון אמיתי, רציני, פורץ דרך לבעיית ניידות התושבים.  משמעויות חמורות נוספות לקשיי ההתאיידות של התושבים גורמים לכך שכחברה הפכנו להיות הנהגים של ילדינו ובני משפחותינו, כאילו אי אפשר אחרת , כאילו הייתה זו גזירת גורל שכך נחנך את בנינו .......מדוע אין בתכנון מסלולים לתחבורה ציבורית ? מדוע אין רכבת קלה ?(כפי שהבטיחה מנהלת מחוז מרכז בוועדת הפנים) מדוע אין שום פיתרון אפילו אחד מקיף לפתרון?.  
עצוב לראות כי במקום פתרונות אנו מקבלים תשובות שהכסת"ח מבית היוצר של מנהל התכנון ומשרד התחבורה עולה מהם בבירור ? 
פרוטוקול מישיבת ועדת הפנים והגנת הסביבה
היום נדרשים אנו התושבים לקחת את גורלנו בידינו וביחד להתכונן לפעול בכל הדרכים והערוצים האפשריים.

פסגת הנדל"ן –  האחות הסיאמית של ביצת התחבורה.

יחד נתמודד, נאמין ונצליח!.

יו"ר העמותה למען שמירה על אדמות סירקין (מייצגת חלק ניכר משכונות פ"ת.
משה פישר.


Go Back  Print  Send Page