רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מפגש סוחט דמעות במד"א - הפרמדיקים פגשו את החיילים שאת חייהם הצילו
דף הבית >> כתבות >> מפגש סוחט דמעות במד"א - הפרמדיקים פגשו את החיילים שאת חייהם הצילו
מפגש סוחט דמעות במד"א ביום המעשים הטובים:
זכי הלר דובר מד"א
הפאראמדיקים של מד"א שהגיעו לקבל תעודת הוקרה על תושייתם בהצלת החיים בפיגוע בכביש 60, זכו לפגוש לראשונה את החיילים שאת חייהם הצילו

בחודש אוגוסט האחרון נפצעו חיילי צה"ל ירין אשכנזי ויובל אפל באורח קשה בפיגוע דריסה סמוך בכביש 60 סמוך לכפר סינג'ל שבשומרון * חמישה פאראמדיקים וחובשים של מד"א שהגיעו במהירות למקום האירוע הצילו את חייהם ופינו אותם לבית החולים * אתמול (15.3), בטקס מרגש וסוחט דמעות שנערך במרכז מד"א בתל אביב, הפתיעו ירין ויובל את האנשים שהצילו את חייהם והעניקו להם תעודות הוקרה לכבוד יום המעשים הטובים ביחד עם מנכ"ל מד"א אלי בין

במד"א נוהגים בד"כ הפאראמדקים והחובשים להפתיע את הפצועים שאת חייהם הצילו, אולם לכבוד יום המעשים הטובים דווקא הפצועים הם אלו שהפתיעו את האנשים שהצילו את חייהם. בטקס מרגש שנערך אתמול (ג') במרכז מד"א בתל אביב, ציינו בארגון את יום המעשים הטובים בהענקת תעודות הוקרה לחמישה מאנשי הארגון, הפאראמדיקים גבי רוזנפלד, יאיר שוסהיים ובצלאל בן חמו וחובשי רפואת החירום שמוליק ריינוס ושאול מלכה על תושייתם בעת הצלת חייהם של החיילים ירין אשכנזי ויובל אפל שנפצעו באורח קשה בפיגוע הדריסה בכביש 60 סמוך לכפר סינג'יל.

בחודש אוגוסט האחרון, הגיע מחבל לכביש 60 סמוך לכפר סינג'יל עם רכבו ודרס שלושה חיילי צה"ל. שניים המחיילים, ירין אשכנזי ויובל אפל נפצעו באורח קשה וחייהם ניצלו בזכות צוותי מד"א שהגיעו למקום, העניקו להם טיפול מציל חיים בשטח ופינו אותם לבית החולים בניידת טיפול נמרץ ובמסוק של חיל האוויר יחד עם כוח רפואה של צה"ל.

מה שמקבלי התעודות לא ידעו, שאת התעודות יעניקו בצוותא עם מנכ"ל מד"א, ירין ויובל עצמם שיצאו ממש לאחרונה מבית החולים וחזרו לבתיהם כחלק מתהליך שיקום ארוך העומד בפניהם.

הצוות והחיילים לא נפגשו לפני כן וכאשר ירין ויובל נכנסו לאולם ברגע קבלת התעודות, לא נותרה עין יבשה אחת בקהל. הפאראמדיקים והחובשים הנרגשים החליפו חיבוקים ארוכים עם השניים שהודו להם מקרב לב על הפעולות בשטח וקיבלו מהם שי מיוחד.

גבי רוזנפלד, העובד במד"א כבר למעלה מ-17 שנה סיפר לקהל הנרגש על האושר שבלראות את ירין ויובל על רגליהם: "זה פשוט מדהים לראות את ירין ויובל נושמים ועומדים על הרגליים. אני חייב להיות כנה ולומר שלא האמנתי שהם ישרדו, אבל הכוח שלהם והעבודה שנעשתה איתם על ידי הצוותים רפואיים הביאו אותנו לעמוד כאן היום ביחד ואין מאושר ממני על כך. לראות אתכם כאן היום זה מה שנותן לי כוח להמשיך ולהציל חיים עוד 17 שנה, למרות השעות הקשות והריחוק מהמשפחה העבודה במד"א שווה את הכל כשאתה רואה את האנשים שהצלת משתקמים וחוזרים לחיים רגילים".

ירין אשכנזי, ביקש להודות לחמשת אנשי מד"א בפני הקהל: "מה שאתם עשיתם זה פשוט אדיר! בזכות העבודה המדהימה שלכם בשטח, בזכות המחויבות ובזכות ההקרבה יובל ואני עומדים כאן היום ואין מילים בפינו להודות לכם. אתם והארגון הזה עושים עבודה מדהימה ואנחנו ועוד רבים אחרים חייבים לכם חוב ענק" כשבסוף דבריו הצדיע לאנשי מד"א.

בסיומו של הטקס המרגש, התיישבו בצורה ספונטנית חמשת החובשים והפאראמדיקים, עם ירין, יובל ובני משפחותיהם ושוחחו ארוכות על אירועי יום הפיגוע, על השיקום הקשה ועל הרצון להמשיך ולשמור על קשר.


מנכ"ל מד"א אלי בין: "אני רוצה להודות לצוות הנפלא הזה שבזכות העבודה המדהימה שלו בשטח אנחנו זוכים לעמוד פה היום לצד יובל וירין ולציין ביחד את יום המעשים הטובים. עובדי ומתנדבי מד"א כל אחת ואחד עושים מעשים טובים על בסיסי יומיומי ושעתי ואני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו להודות לכולכם על העבודה המדהימה שלכם".
Go Back  Print  Send Page