רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מפגעי מדרכות מסכנים חיי אדם
דף הבית >> כתבות >> מפגעי מדרכות מסכנים חיי אדם
בדיקת מתנדבי עמותת אור ירוק: מפגעי בטיחות במדרכות פתח תקווה מסכנים את הולכי הרגל

עמותת אור ירוק: "משרד התחבורה והרשויות המקומיות חייבים לפעול ולוודא כי המדרכות בערים פנויות עבור הולכי הרגל, בכדי שהם לא ייאלצו לרדת לכביש ולסכן את חייהם"
מזה זמן רב נשמעות יותר ויותר תלונות של הולכי רגל, שאינם מסוגלים ללכת על מדרכות היישובים בבטחה. האופניים, המכוניות החונות, הקורקינטים הממונעים, הגזם שנערם והשלטים החוסמים – כולם מסכנים את הולכי הרגל במקום אשר אמור להיות הבטוח ביותר עבורם – במדרכה.
לכן, יצאו חברי קבוצות הנוער המתנדבים בעמותת אור ירוק לבדוק האם גם במדרכות פתח תקווה ישנם מפגעי בטיחות המסכנים את הולכי הרגל משום שהם מאלצים אותם לרדת אל הכביש בכדי להמשיך בהליכתם.
המתנדבים בדקו שני פרמטרים עיקריים: האם רוחב המדרכה הוא 130 ס"מ לפחות על פי תקן התכנון של משרד הבינוי והשיכון ומשרד התחבורה, והאם ישנם חסמים על המדרכה המפריעים להולכי הרגל. בין החסמים שנבדקו: פחי זבל החוסמים את המדרכות, מכוניות חונות על המדרכה, עמודי חשמל המוצבים באמצע המדרכה ואינם מאפשרים מעבר לעגלות ולבעלי מוגבלויות, עצים גדולים השתולים באמצע המדרכה וחוסמים אותה ועוד.
מטרת הבדיקה היא לוודא כי המדרכות בטוחות להולכי הרגל ובמידה ולא, ליידע את הרשות המקומית במפגעים בכדי שזו תוכל לטפל בהם למען בטיחות התושבים. ממצאי הבדיקה הועברו לידיעת הגורמים המתאימים בעיריית פתח תקווה.
על פי נתוני עמותת אור ירוק, בחמש השנים האחרונות (2010-2014) התרחשו בערערה פתח תקווה 2314 תאונות דרכים, בהן 28 נהרגו, 97 נפצעו קשה ו- 612 הולכי רגל נפגעו.
הרחובות בהם ערכו המתנדבים את הבדיקה ועמידותם בתקן רוחב המדרכה (130 ס"מ):
·        אריה בראון – ב- 33% מהמדידות נמצא כי רוחב המדרכה אינו תקין.
·        גיסין - ב- 33% מהמדידות נמצא כי רוחב המדרכה אינו תקין.
·        זבוטינסקי - ב- 33% מהמדידות נמצא כי רוחב המדרכה אינו תקין.
 
 
 
חסמים שנמצאו ברחובות אלו במרחב המוקצה להולכי הרגל:
·        עמודי חשמל
·        עצים
·        פחי מחזור
·        רכבים חונים
·        עמודי תאורה
·        תמרורים
·        פחי זבל
 
עמותת אור ירוק: "לא ייתכן שהורים עם עגלות, בעלי מוגבלויות וקשישים לא יכולים ללכת בנוחות ובבטיחות במדרכות הרחובות בישראל.
משרד התחבורה והרשויות המקומיות חייבים לפעול ולוודא כי המדרכות בערים פנויות עבור הולכי הרגל, ובמיוחד עבור האוכלוסיות הרגישות ביותר כמו ילדים וקשישים,
בכדי שהם לא ייאלצו לרדת לכביש ולסכן את חייהם

צילום: אור ירוק

.
 


Go Back  Print  Send Page