רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מוניטור מקומי
דף הבית >> כתבות >> מוניטור מקומי
מוניטור מקומי
במסגרת מטלת הביצוע בלימודי אזרחות, פיתח המרכז להעצמת האזרח, בשיתוף הפיקוח על הוראת האזרחות במשרד החינוך, ההשתלמות עבור מטלת ביצוע חדשה בשם "המוניטור המקומי".

מיזם המוניטור המקומי הינו פרויקט פיילוט ייחודי שגובש ומפותח כמטלת ביצוע בשיתוף בין הפיקוח על הוראת האזרחות במשרד החינוך לבין המרכז להעצמת האזרח.

הרעיון של "מוניטור מקומי" הוא מעקב של קבוצות תלמידים אחר יישום של החלטות מדיניות ברמה העירונית הלכה למעשה, תוך שהם לומדים להכיר את תהליכי הביצוע "מבפנים". הרציונל הוא - הגברת המעורבות האזרחית וה"תושבות" מצד התלמידים, ומעורבותם בקידום תהליכי שקיפות, אחריותיות ופתיחות עירוניים.

המעקב הציבורי אחר יישום החלטות של הרשות המבצעת הלכה למעשה, הינו נדבך מרכזי ביכולתו של הציבור להשפיע על מקבלי ההחלטות באמצעות מעורבות חברתית ואזרחות פעילה. ניתן לראותו כביטוי למגמות המחאה החברתית של קיץ 2011, ולעיסוק במשבר ביחסי האמון שבין האזרחים למערכת הציבורית והפוליטית.
מטלת הביצוע של "המוניטור האזרחי" טומנת בחובה הזדמנות לחינוך לדמוקרטיה, היכרות עם המערכות הציבוריות המוניציפאליות והשפעה על יישום מדיניות ציבורית וכל זאת תוך התנסות מעשית "דרך הרגליים". המפגש עם מקבלי החלטות ובעלי תפקידים בשלטון המקומי תרים את המסך מעל המערכת השלטונית עבור התלמידים ותעניק להם חוויה לימודית ייחודית ומשמעותית, שתחייב אותם לחשיבה עצמאית וביקורתית, כמו גם עבודת צוות. בנוסף לאלו, עבודת המחקר והניטור של התלמידים תשים אותם בתפקיד אזרחי משמעותי ותפעל לטיוב הממשל המקומי.

המוניטור יופעל במספר רשויות מקומיות כפיילוט במסגרתו תינתן הדרכה וליווי ע"י המרכז להעצמת האזרח ומדריכת מפמ"ר אזרחות במשרד החינוך.

מוניטור מקומי - ריכוז מקורות מידע


Go Back  Print  Send Page