רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מהפכה טכנולוגית בענף הבנייה והעיצוב
דף הבית >> כתבות >> מהפכה טכנולוגית בענף הבנייה והעיצוב
מערכת  Arcdb
תנופת הבנייה בישראל זוכה להדים תקשורתיים רבים אך עיקר הפוקוס מופנה לפרויקטים ופחות לפרסונות שעומדות מאחורי המבנים. מדובר בענף שמבחינה תדמיתית נחשב לוותיק, יציב אך מיושן ולא אטרקטיבי כמו בועת ההייטק המקומית. על אף שמדובר בזירה עתירת כוח עבודה היא נטולת כלים טכנולוגיים מתקדמים ואולי זו הסיבה שבעלי התפקידים בענף לא מצליחים לפרוץ קדימה כמו תעשיית ההייטק. רק בשנים האחרונות המצב מתחיל להשתנות, כשיזמים טכנולוגיים שונים זיהו את הצורך הגובר בפיתוח תשתיות ממוחשבות לענף הבנייה מתוכנות ואפליקציות לניהול פרויקטים ועד השקת רשת מקצועית עסקית שתהווה בסיס לשיתופי פעולה אסטרטגיים שכה חיוניים להצלחה בענף.

הטכנולוגיה שמניעה את הענף

Arcdb הינה פלטפורמה טכנולוגית עסקית ומקצועית חדשנית
הכוללת מאגר עצום של אדריכלים, מעצבי פנים, אדריכלי נוף, קבלנים, מפקחים, ספקים וחברות בענף הבנייה והנדל"ן. הפלטפורמה מציעה למעשה תשתית טכנולוגית מתקדמת , ייחודית מסוגה וראשונה בישראל, שמעניקה מענה לחברים רשומים ומאפשרת להם את מיצוי יכולותיהם המקצועית באמצעות מיתוג והשבחה מקצועית, פיתוח מיומנויות שיווקיות ומכירתיות על ידי מומחים בכל תחום,  חשיפה בינלאומית,  שימוש באתר ככלי עבודה מקצועי על כל פרויקט לאנשי המקצוע, כלי עבודה טכנולוגיים ותוכן מקצועי לשימוש אישי ועוד.
יזם הפלטפורמה הוא אלעד גרגיר בן 35 נשוי + 2 , בעל ניסיון רב בתחום השיווק והמכירות אשר שימש בתפקידים בכירים בחברות מובילות בארץ ובעולם שהרים את הכפפה יחד ועוד שני שותפים, כל אחד בעל רקע אחר וביחד הם מביאים מחזונם ומניסיונם הרב ליצירת הפלטפורמה הייחודית: גיא גודס, לשעבר שחקן ומאמן מכבי תל אביב בכדורסל, ד"ר אלי מזרחי, אדריכל מזה 25 שנים, מתוכם עמד בראש ביה"ס לעיצוב פנים 14 שנים, ומנהל אקדמי בסדנא לעיצוב ואדריכלות, בוגר אוניברסיטת ברצלונה.

המיתוג של ענף הבנייה, אדריכלים ומעצבי פנים מתחיל ברשת

Arcdb אופיינה לפרטי פרטים בעקבות מחקר מעמיק שביצעו השותפים בין הנפשות הפועלות בענף הבנייה ושמעו על הקשיים והאתגרים שעומדים בדרך להצלחה. "אדריכלים, מעצבי פנים וקבלנים חווים קושי אדיר לעצור במרתון היומיומי ולקבל החלטות אסטרטגיות", מסביר גרגיר. "הם מנווטים את הדרך על אוטומט ולא בהכרח עוצרים להשקיע במיתוג נכון וגם לא מצליחים למנף את עצמם תוך שיתוף פעולה עם אנשים אחרים מתוך הענף וכך יוצא מצב שהכסף זולג החוצה מהענף למומחים שלא בהכרח בעלי רקע בתחום ולא תמיד מבינים את הצרכים הסובייקטיביים של ענף הבנייה".
הרצון לשמור את החיבורים המקצועיים "בבית" בתוך הענף עצמו, הוביל את גרגיר ושותפיו לתכנן תשתית אלקטרונית שלפני הכל, תחבר בין אדריכלים, מעצבי פנים, קבלנים ומפקחים בזירה עסקית אלקטרונית לצורך ייזום פרויקטים משותפים.
"מסתבר שברגע שאדריכל מעלה פרויקט הוא מקבל הצעות אטרקטיביות מגורמים שהוא ישמח לעבוד מולם וכך פרויקטים מתגלגלים מהר יותר ובדרך מקצועית אפקטיבית", מתאר גרגיר את ההזדמנויות העסקיות שנחשפות בפני המשתמשים ב-arcdb.
אבל גולת הכותרת היא בהחלט יצירת "אזור סגור" שפתוח לחברים בלבד והוא עיקר האינטראקציה והתקשורת בין המשתמשים, שכבר הפך כר פורה לפרויקטים משותפים, מכרזים, הצעות מחיר והזדמנויות עסקיות לפרויקטים עתידיים ומאפשר את החיבור הישיר המבוקש בין מי שמחפש פרויקט ובין מי שמציע פרויקט, בין אדריכלים, מעצבי פנים ויזמים למגוון רחב של ספקים מובילים בתעשייה,
לחברים הרשומים יש בכל זמן נתון אינדיקאציה מי "עוקב" אחריהם ובאיזה פרויקטים מבין החברים הרשומים", כלי מתוחכם נוסף זה "הרשת שלי" שמאפשר לחבר הרשום לבנות סביבו קהילה מקצועית אינטראקטיבית לצורך שיתופי פעולה ויצירת הזדמנויות עסקיות חדשות.
סדנאות השיווק מצולמות והחברים הרשומים יכולים לצפות בהן בכל זמן ולשפר את יכולות השיווק והמכירה שלהם.
אלעד גרגיר מוסיף שהשקיעו מחשבה רבה כיצד לפתח פלטפורמה בעלת ממשק ידידותי ועם זאת, מתקדמת שתעניק לחברים אפשרות לעבוד בסביבה דינאמית אישית ומשותפת. "אפיינו פרופילים מיוחדים בהם החברים יכולים להציג את עצמם בדרך אטרקטיבית, ליצוק תכנים, פרויקטים, תמונות, לבסס את הרזומה והמוניטין שלהם כך שגם לקוחות קצה יוכלו להגיע אליהם למשל בחיפוש באתר או מגוגל. ".

הזדמנויות עסקיות שלא קיימות בשטח

היות ומדובר בענף שעד כה פעל בעיקר בשטח, הבינו בחברה שיש צורך לגשת לאנשי המקצוע בסביבה הטבעית להם ולחבר אותם בעקיפין לפיתרון הטכנולוגי. לכן, ההשבחה המקצועית לא נשארת בזירה המקוונת ושותפי arcdb הבינו שיש חשיבות רבה גם להשקעה באוף ליין. לדברי גרגיר: " הפלטפורמה משלבת פעילות offline נרחבת בתחום השיווק והמכירות – הקמנו את  academy  עבור הקהל המקצועי בשיתוף קבוצת באלנס – "בית ספר לשיווק ומכירות" לחברים הרשומים עם תוכנית עבודה שנתית.
סדנאות שיווק מיוחדות עבור אדריכלים ומעצבי פנים הכוללות חשיפה אדירה ברשת הדיגיטלית להענקת כלים יישומיים לבניית מוניטין, ניהול מו"מ עם לקוחות וכל זה במסגרת סדנאות פרונטאליות, סמינרים וקורסים פרטניים – כל אחד מהחברים זוכה ביחס אישי ומקצועי מנבחרת המומחים שהצטרפו אלינו כדי להשקיע במקצוענים של ענף הבנייה".

מיתוג מקצועי זה שם המשחק – הקהל בבית אוהב לעבוד עם אנשים בעלי מוניטין גבוה בתחומם.
דר' אלי מזרחי, השותף שמגיע לאחר הכרות עמוקה עם הנפשות הפועלות בענף הבנייה, מוסיף ש" כמי שעוסק בתחום האדריכלות שנים רבות, אני יודע כמה חשובה ההשבחה המקצועית, הפיתוח העסקי והשיווק, עבורנו האדריכלים ואנשי העיצוב. התפיסה המקצועית משתלבת בשיתופי פעולה נבחרים מול חברות טכנולוגיות ויוזמות בענף הבנייה והנדל"ן  וייזום תחרויות עיצוב ושיתופי פעולה מול חברות בנייה כמו שנהוג בעולם – לתת לאדריכלים ולמעצבי הפנים שלנו את הבמה המיתוגית הכי טובה שיש". אחד מהמהלכים האלה היא תחרות בשיתוף חברת שיכון ובינוי במסגרתה התבקשו חברי הפלטפורמה להציב קונספט עיצובי לפנטהאוז בבניין טיים טאואר ברמת גן.

ועדת השיפוט המורכבת משלושה אנשים תבחר שלושה עד ארבעה אדריכלים ומעצבי פנים אשר יעלו לשלב השני בו האדריכלים והמעצבים שיבחרו יתבקשו להציג פרזנטציה הכוללת תכנית פרזנטטיבית, תכנית עבודה, פריסת קירות חללים רטובים, מפרט חומרים והדמיות הכוללות: מבט כללי לאזור הציבורי, מטבח, חדר שינה וחדר רחצה. הפרויקט הנבחר שיזכה בתחרות העיצוב, יזכה את המעצב בפרס כספי בשווי 28 אלף ש"ח.

לדברי גרגיר: "שמנו כמטרה ליצור רשת חברתית של מעגלים וקשרים עסקיים  בקרב אדריכלים, מעצבי פנים ובעלי מקצוע נוספים בענף הבנייה. אני מאמין כי יזום תחרויות בקרב קהל זה יוכל ליצור חשיפה והזדמנויות עסקיות נוספות למנוף העסק שלהם."

לתושבי כפר גנים והסביבה הטבה לתושבי השכונה
פגישת ייעוץ מתנה עם מעצבת פנים מומלצת !Go Back  Print  Send Page