רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported


לכבוד                                                                                                   20.5.2015
ראש העיר איציק ברוורמן
הנדון: טיפול במעברי חציה
בהמשך להצעה שלי לסדר שאושרה בישיבה מס' 5 בנושא בטיחות בסביבת מוסדות חינוך

שלום רב
אבקש להעלות את נושא מעברי החציה בעיר והטיפול בהם:
מנתונים אחרונים של הלמ"ס עולה, כי עצם קיום מעבר החצייה אינו מהווה ערובה לחצייה בטוחה. בשנת 2009 נפגעו 1,882 הולכי רגל בזמן חציית מעבר חצייה, המהווים 68% מבין הולכי הרגל שנפגעו בשנה זו בעת חציית כביש. מבין ההרוגים בתאונות דרכים, 34% הינם הולכי רגל. יותר מ-50% מהילדים שנפגעו בתאונות דרכים בהיותם הולכי רגל, נפגעו במערבי חצייה. גם כ-70% מהקשישים שנפגעו בעת מעבר כביש, היו באותה העת במעבר חצייה.
אנו אמונים על בטיחות הולכי הרגל בעיר ובמיוחד הילדים שבהם, עלינו לגייס את כל הכלים העומדים לרשותנו למאבק בתאונות הדרכים, ובכלל זה את החידושים הטכנולוגיים המוצעים בתחום.

אשמח להעלות כאן חידוש מעניין בתחום מעברי החציה בו משתמשים בכל העולם וכעת גם בעיר ראשון לציון.
התאגיד האמריקני 3M מייצר מדבקות מתקדמות לסימון כבישים המחליף את הצבע הפשוט בו השתמשו עד כה. מדבקות אלו מהוות תחליף חדשני לצבע הפשוט והן בעלות נראות גבוהה במיוחד ביום ובלילה, עמידות לאורך זמן וכמו כן מונעות החלקה של הולכי רגל ורכבים דו גלגליים.
 
המדבקות לסימון מעברי חצייה הינן חזקות במיוחד ובעלות נראות לטווח רחוק, גם בתנאי תאורה מוגבלת ותנאי מזג אויר קשים. בעוד שהשימוש בצבע רגיל מצריך חידוש של צביעת מעברי החציה מדי כמה חודשים ספורים, הרי שהמדבקות מאפשרות עמידות ונראות ברורה לאורך זמן ויש לחדשן רק אחת לשנתיים. מעבר לעובדה שמדובר בחיסכון כספי עבור העיריות בגין סגירת הכביש וכח העבודה הנדרש  לעבודות הצביעה התכופות, הרי שהיתרון המרכזי הוא בכך שנמנע מצב בו מעברי חצייה נותרים דהויים ומסוכנים עבור עוברי הרגל והנהגים החוצים עליהם. בנוסף, המדבקות משפרות את בטיחות הנסיעה של אופנוענים, מאחר והן כוללות מקדם חיכוך גבוה המסייע במניעת החלקת הצמיגים. 
כמו כן יש לבחון אפשרות להתקנת תמרורים בולטים במעברי החציה בסביבת מוסדות החינוך.
 אשמח להתיחסותכם ובדיקתכם את הנושא החשוב הזה.

חברת 3M מוכנים להתקין מעבר חציה אחד לדוגמא כדי שנוכל להתרשם ולהשוות.