רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   מבצע בדיקות לגילוי מוקדם של "סרטן" במרכז רפואי רוטשילד
דף הבית >> כתבות >> מבצע בדיקות לגילוי מוקדם של "סרטן" במרכז רפואי רוטשילד
לרגל היום הבינלאומי למניעת הסרטן יתקיים ביום חמישי בשבוע הבא (4 בפברואר) מבצע בדיקות ללא תור במרכז הרפואי רוטשילד של 'כללית' בפתח-תקווה, מבצע שמטרתו העלאת מודעות למחלה והחשיבות בבדיקות ואיתור מוקדם שלה.

במהלך היום יתקיימו בדיקות ממוגרפיה לגילוי סרטן השד אצל נשים ללא תור בין השעות 14:30 ל-18:30. הבדיקות מומלצות בעיקר לנשים בגילאים 50 עד גיל 74, אשר בגילאים אלה מומלץ כי יבדקו בכל שנתיים.

בנוסף תתקיים הרצאה של ד"ר שלומי דקל, רופא מומחה לסרטן ריאות בשעה 12:30 ולאחריה יתקיימו פגישות ללא תור עם ד"ר דקל בנושא זיהוי ומניעת מחלת סרטן הריאות.

המנהלת הרפואית של 'כללית' מחוז דן-פ"ת, ד"ר יעל רייכנברג שיזמה את המבצע אמרה "הגילוי המוקדם של סרטן על כל סוגיו הוא קריטי, שכן ככל שהזיהוי מוקדם, הסיכוי להחלים מהמחלה גבוה יותר. בדיקת ממוגרפיה היא בדיקת הבחירה לאבחון סרטן השד ואני קוראת לנשים בגילאים 50 עד 74 להגיע ולהיבדק, גם אם לא במסגרת המבצע שלנו, לקבוע תור ולהיבדק. מדובר בבדיקה שיכולה להציל חיים".

במחוז דן-פ"ת פועל גם "מרחב שד", הנותן מענה מידי לנשים שאובחנו עם סרטן השד, הדואג כי יעברו את כל הבדיקות, האבחונים והטיפולים הנדרשים בזמן קצר ותוך תיאום בין כל המוסדות הרפואיים.

כמו כן מומלץ לגברים ולנשים מעל גיל 50 להגיע למרפאה שלהם ולבקש ערכה לבדיקת דם סמוי בצואה, בדיקה לאבחון מוקדם של נגעים סרטניים וסרטן המעי הגס. 


Go Back  Print  Send Page