רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   "לתפוס את הרגע והמקום" תערוכת הצייר ראובן דטנר במרכז פסג"ה פתח תקווה
דף הבית >> כתבות >> "לתפוס את הרגע והמקום" תערוכת הצייר ראובן דטנר במרכז פסג"ה פתח תקווה
"לתפוס את הרגע והמקום"
ראובן דטנר מצייר את כפר גנים
תערוכה במרכז פסג"ה פתח תקוה, רח העצמאות 68

 
 
ראובן דטנר, תושב כפר גנים, הוא צייר ורשם, אמן אוטודידקט שמצייר את בית הגידול האורבני שלו ואת נופיה של ישראל כפי שתופסות אותם עיניו הרגישות. רישומיו וציוריו של ראובן הם ייצוגים צבעוניים ואופטימיים של שגרת היומיום בסביבה העירונית. בניינים ורחובות ישנים ואפורים מקבלים חיים חדשים דרך כחול השמיים, ירוק העצים וצבעוניות הפריחה העונתית. ראובן הוא טייל שיוצא בכל יום מביתו להליכה בשכונתו כפר גנים, עם ספר סקיצות והנוף העירוני הופך בציוריו לשטחי צבע גדולים ומנוקדים המאירים מציאויות ורעיונות חדשים.
 
ראובן חי את מרבית שנותיו בכפר גנים. שטחי הפרדסים בהם טייל עם ילדיו הפכו בשנים האחרונות לסביבה אורבנית. העיר השתנתה לנגד עיניו והוא מיטיב לתאר את תנופת הפיתוח, הטבע שמבצבץ באזורים האורבניים ואת הבתים הישנים שעדיין קיימים בנוף מול מגדלי המגורים. זהו אזור שיש בו ערבוב בין חדש לישן וראובן מוצא יופי גם במקומות אפורים ומוזנחים.
 
ראובן חבר פעיל בארגון אורבן סקצרס,  URBANSKETCHERS    ארגון עולמי שלו סניפים בארץ. חברי הארגון מתבוננים כל פעם מחדש בסביבתם הקרובה והמטרה המרכזית היא לצייר את המקום בו אתה חי. בציור כזה יש אלמנט מדיטטבי שבו האומן מוצא בכל פעם מחדש נקודת מבט רעננה על הסביבה שהופכה לשקופה עבור כולנו.
 
עבודותיו של ראובן דטנר הוצגו בתערוכת יחיד ובתערוכות קבוצתיות בארץ ובארצות הברית וקנו מקום באוספים פרטיים בארץ ובעולם.
 
הבחירה שלנו בראובן דטנר לתערוכה ראשונה בביתנו החדש באה לבטא את הרצון שלנו כארגון חינוכי בעיר ובשכונה להתחבר לקהילה ולמקום, להתבונן ולגלות בכל פעם נקודות מבט חדשות ורעננות בסביבה ובעשייה החינוכית.
 
הציורים שלנו מספרים את הסיפור של הסביבה שלנו, של המקומות בהם אנו חיים או מטיילים. (מתוך מניפסט אורבן סקצרס)

 
 

Go Back  Print  Send Page