רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   כנס פתח תקווה להתחדשות עירונית
דף הבית >> כתבות >> כנס פתח תקווה להתחדשות עירונית
בפתח תקווה החליטו להרים את הכפפה , העיריה תהיה מעורבת אישית בכל פרויקט תוך שמינתה סמנכ"ל מיוחד לעניינים אלו. ב1.10 יתקיים בהיכל התרבות העיר כנס פתח תקווה ל התחדשות עירונית  בו יתארחו וכ- 1000 מומחים  בנושא.
 
קרוב ל-1000 משתתפים ומומחים בתחום התמ"א 38 יגיעו לכנס פתח תקווה להתחדשות עירונית

 <<< נתתם לייק לאתר כפר גנים? מימין לחיצה קטנטנה תגרום לנו הנאה גדולה :)
 
כנס פתח תקווה להתחדשות עירונית יתקיים ב- 1.10.13 אליו יגיעו מומחים מתחום הקבלנות והאדריכלות.
מנכ"ל העירייה, אבי בן חמו: "כנס ראשון מסוגו בארץ בו רשות ציבורית מובילה מודל של התחדשות עירונית".
 
קרוב ל-1000 משתתפים ומומחים בתחום התמ"א 38 ישתתפו בכנס פתח תקווה להתחדשות עירונית שיתקיים בהיכל התרבות בעיר ב1.10.   זאת לאחר שהעיריה, בראשותו של אורי אהד, החליטה להוביל מהלך ראשון מסוגו בארץ להתחדשות עירונית ברחבי העיר בשיתוף התושבים. המהלך יכלול  מסלול תמ"א 38 לחיזוק מבנים נגד רעידות אדמה המעניקה זכויות בניה נוספות. הפרויקטים ייקבעו ע"פ סדרי עדיפויות באמצעות סקר תושבים כאשר הצפי הוא שמרכז העיר הוותיק יתפוס נדבך מרכזי בחידוש.   ע"פ התוכנית שהוגשה למועצת העיר, העירייה תעמיד לרשות הדיירים מערך מקצועי של עורכי דין, אדריכלים שמאים שיבחנו את ההיתכנות של הפרויקט כמו גם ילוו באופן צמוד  את הקבלנים והתושבים בקידום הפרויקטים. העיריה למעשה גם תבטיח כי הקבלן שיבחר לביצוע העבודות יהיה אמין ומנוסה ותהיה קורת הגג של התושבים. מי שהוחלט כי תנהל את הפרויקטים היא אסנת פישר, סמנכ"ל פרויקטים תמ"א 38 ופינוי בינוי בעירייה: הפרויקטים החדשים יקבלו ליווי צמוד ופרויקטים שכבר התחילו ,ימשיכו להתנהל עצמאית בסיוע העיריה במסלול ירוק
 לכנס שיתקיים בהיכל התרבות בעיר חשיבות ברמה העירונית וברמה הארצית ואליו הוזמנו  פורום המנכ"לים הארצי, פורום המהנדסים, הגזברים, האדריכלים הארצי בגיבוי בכירי השלטון המקומי. כמו ם מיטב המומחים בתחום שירצו בכנס..בין המוזמנים המרצים יישא דברים יגאל צרפתי, מנכ"ל משרד הפנים,  פרופ' אהרון נמדר ידבר על הכדאיות הכלכלית של פרויקט ההתחדשות העירונית מבחינת שיקולי מס.  עו"ד טלי להב, המפקחת על רישום המקרקעין בפ"ת ולמעשה זו שאמורה להכריע בכל הקשור לסרבנים כולל נושא התקדימים המשפטיים. עו"ד מיכה גידרון, יו"ר וועדת הערער במחוז ת"א, ירצה על הנושא הקנייני וחתימות הדיירים.  עו"ד אורי אהד יוזם התכנית:"  עבור הדיירים, לקחת יזם לא מוכר זהו סיכון גדול מדי. הרי בתחום יש לא מעט "יזמים", שהם יותר "סוחרי חתימות" מאשר גורמי נדל"ן ראויים. הם ממהרים להבטיח הבטחות ולהחתים דיירים  תמורת עמלה נאה לקבלן כלשהו. תופעה פרוצה זו אגב היא אחת הסיבות המרכזיות, שהביאו לעיכוב בישום המיזם. זאת ועוד, יזמים רבים תופסים טרמפ על התמ"א ומבקשים היתר בנייה רחב שחורג מהתמ"א,ללא אחריות ומסכן את המבנה.  כדי שזה לא יקרה לתושבינו שכן מעוניינים בשיפוץ החלטנו להרים את הכפפה ולעזור" .  
 
ראש העיר אורי אוהד ייפתח ויסגור את הכנס ויציג מודל של התחדשות עירונית שאושרה במועצת העיר: "אם עד עתה פרויקטי חידוש ובעיקר תמ"א 38 נעצרו על אף חשיבותם בהצלת חיים ורכוש, העובדה כי העיריה היא שתלווה את המהלך מהווה יתרון עצום.  כגוף ציבורי ללא מטרות רווח מובטח לתושבים כי נשמור על האינטרס שלהם לכל אורך הדרך, נשיג את מלוא זכויותיהם בהתאם לפוטנציאל, נבחר את הצוות המיומן והמקצועי ביותר ונייצג את האינטרס הציבורי בכל הנוגע להשבחת הנכס". 
"המטרה היא לעשות מהפכה בתחום היתרי הבנייה, השיפוצים ותמ"א 38 וכך לשפר את איכות חיי התושבים בעיר ואחר כך בכל הארץ" מוסיף מנכ"ל העיריה אבי בן חמו. "ידוע כי  הסיבות לעצירת ההתחדשות העירונית בערים היא שהמדינה הפכה את התושבים ליזמים בן לילה כאשר אין לתושבים כלים לעשות זאת. מבחינתנו מדובר קודם כל בשירות לתושב בפן הבטיחותי כמו גם הקהילתי חברתי".
 
 
 
כנס פתח תקווה להתחדשות עירונית יתקיים ב- 1.10.13 בין השעות 15:00 -20:00
מצ"ב הזמנה


Go Back  Print  Send Page