רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   יעל רזינסקי - מי מקבל את ההחלטה בעסקה הכי חשובה בחייכם?
דף הבית >> דירות למכירה בפתח תקווה כפר גנים >> רזי הנדל"ן - יעל רזינסקי >> יעל רזינסקי - מי מקבל את ההחלטה בעסקה הכי חשובה בחייכם?
מי מקבל את ההחלטה בעסקה הכי חשובה בחייכם?
רובכם מכירים את הסיטואציה :ראיתם הרבה דירות ,הכרתם את הסוגים ,מחירים ואזורים מועדפים לכם ,ואז אתם מביאים את היועץ שלכם לדירה שאותה אתם רוצים לקנות .היועץ יכול להיות בן משפחה, חבר לעבודה, מכרים משותפים( בדר"כ הורים, אחים ואחיות)

מדוע אנו פועלים כך?  כי רובינו מפחדים לקבל החלטות גדולות , בטח בדברים שאנחנו לא מבינים בהם  ולכן לכן לא מעט זוגות מביאים מישהו שהם סומכים עליו לראות את הדירה לפני שהם מחליטים סופית. לפעמים אלו ההורים שמעורבים ומממנים חלק מהרכישה רוצים לקבל את אישורם  ,לפעמים זה חבר שמחשיבים את דעתו .

אני חושבת שיועצים זה דבר טוב ונכון ,וכבודם במקומם מונח.גם אני נעזרת בהם לניהול אישי ועסקי אך את קבלת ההחלטה רצוי שנעשה בינינו לבין עצמינו,משום שבסופו של יום, אנחנו ומשפחתינו נגור בדירה ולא הם. הרבה פעמים הייעוץ  של ההורים, החברים, בני המשפחה המורחבת מוטה, משום שאינם אובייקטיבים ומערבים את רגשותיהם ודברים אחרים שלא קשורים לדירה ומתוך כל הכוונות בטובות יוצא שכרינו בהפסדינו.

למשל :אחד הזוגות שליוויתי בתהליך קניית הדירה הראשונה שלהם, ראו הרבה דירות ואהבו כמה מהן.  וכשהביאו את האבא של הבעל הוא פסל כל דירה פעם אחר פעם מסיבות שלא היו לי מובנות. כששאלתי אותו מה הסיבה שאחת הדירות שראו לא מתאימה הוא ענה לי שהוא מעדיף שיגורו לידו בגבעת שמואל, כי שם ניתן למצוא דירות הרבה יותר טובות במחירים האלה . ברגע זה החלטתי לשקף לזוג את הסיטואציה ולחזק אותם בכך שההחלטה היא שלהם ולא של אף אחד ושהאב באמת מתכוון לעזור, אך חשוב שיסמכו על שיקול דעתם והאינטואיציות הבריאות שלהם. אני עצמי, כאשר רכשתי את דירתי הראשונה, התייעצתי עם דודתי ,אותה החשבתי כמקור סמכות, וכמו כן הכסף לרכישה הגיע מהמשפחה. בסופו של דבר ההחלטה לרכוש באיזור עליו המליצה התבררה כטעות והפסדתי הרבה כסף בעקבות כך. ההחלטה הראשונית שלי ושל בן זוגי  היתה טובה יותר ,כולל המחיר, והיום אני מניחה שהייתי נשמעת לאינטואיציות הבריאות שלי. לפחות כך אני עושה מאז.

לפעמים הזוג מפחד לקבל החלטה ותולה את כל תקוותם ביועץ שלהם מתוך רצון בלתי מודע שמישהו אחר יקבל בשבילם החלטה . אני לא יודעת אם יצא לכם להיות בסיטואציה שאתם תולים את האחריות של עסקת חייכם במישהו אחר והאם זה מקל עליכם לקבל החלטה  מנסיוני, קיים סיכוי רב יותר שהוא ימנע כמוכם מקבלת החלטה ותמשיכו לחפש דירות במשך זמן רוב , אשר באורח פלא ימצאו כלא מתאימות כל פעם מחדש.

לא מעט פעמים קורה שאתם מביאים את ההורים לראות והם התחייבו לעזור לכם כספית אבל כרגע קשה להם ,האם יהיה להם קל לדרבן אתכם לקנות עכשיו ולקבל החלטה ? לא בטוח .

לכן אני ממליצה לכם להתייעץ ולהגיע לראות את הדירה פעם שניה ואף שלישית, אך לסייג את רמת האחריות שאתם נותנים ליועצים שלכם לקבל החלטות בשמכם .קחו בחשבון שהם לא עברו את כל התהליך איתכם, הם לא ראו את כל הדירות שראיתם עד שהחלטתם לשתף אותם,ולכן אין להם נקודות השוואה כמו לכם,אין להם את המידע שהצטבר לכם בראש בזמן החיפוש וזה מקשה עליהם לקבל החלטה אובייקטיבית ומקצועית עבורכם. תתייעצו אבל את ההחלטה הסופית תעשו בעצמכם.
 
בהצלחה לכולנו
יעל רזינסקי , מנהלת משרד  "רזי הנדל"ן"

Go Back  Print  Send Page