רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   חשיבות אזורי התעשייה להתפתחות העיר
דף הבית >> כתבות >> חשיבות אזורי התעשייה להתפתחות העיר
מצרף כאן כתבה מהעיתונות על התפתחות אזור התעשייה של כפר קאסם, ישוב הנמצא מזרחית אלינו.
הרחבה של אזור התעשייה בכפר קאסם מאיימת על אזור התעשייה של פתח תקווה, אזור תעשייה הינו עסק לכל דבר וכך אנו צריכים להסתכל על אזור התעשייה שלנו היות וחלק ניכר מהתקציב של העיר הינו מאזורי התעשייה שלה.
יש בסביבה ערים כמו רעננה וכפר סבא שמטפחות את אזור התעשייה שלהן ומשקיעות בו אף יותר מאשר אנו משקיעים באזורי התעשייה שלנו שגדולים כמעט פי עשר מהם.
אם מגמה זו תימשך ואנו לא נתעשת במהרה ונשקיע בגדול תוך תכנון תוכנית מקיפה לשנים ארוכות נמצא את עצמנו בצרות גדולות, יתרה מכך, אם ניקח בחשבון את כמות האכלוס העתידה להתרחש בעיר זה רק ירע את המצב בגלל שכל בית אב גורם לעומס תקציבי על העירייה (בית אב משלם ארנונה כ 70% מההשקעה של העירייה בו)

עיריית כפר קאסם מכפילה את אזור התעשייה "לב הארץ"

עיריית כפר קאסם מרחיבה את אזור התעשייה "לב הארץ" הסמוך לצומת קאסם. שטח אזור
התעשייה, המשתרע כיום על כ-180 דונם נטו, יוכפל והוא ישתרע על 360 דונם נטו, המוקדשים ברובם למרכזים לוגיסטיים. ההרחבה מתבצעת כחלק מתנופת הבנייה והיזמות העוברת בימים אלה על כפר קאסם, הנהנית מהשילוב הנדיר של הגדרה כאזור עדיפות לאומית א' וצמידות למרכז הארץ. ההרחבה מתבצעת כחלק מהאסטרטגיה העירונית של פיתוח כלכלי עסקי שמנהלת עיריית כפר קאסם בשנים האחרונות במטרה להגיע למעמד של עיר איתנה נטולת מענקים. במקביל הקימה בימים אלו העירייה מינהלת לאזור התעשייה על מנת ליצור כתובת ישירה וטיפול ממוקד בעסקים באזור התעשייה.

העבודות על החלק החדש של אזור התעשייה ("לב הארץ שלב ב'") כבר נמצאות בעיצומן והוא יאוכלס במהלך 2017. את הפרויקט מבצעת  עיריית כפר קאסם בעלות של כ- 23 מיליוני ₪, בסיוע של משרד האוצר, משרד הכלכלה והרשות לפיתוח כלכלי לרשויות הערביות במשרד רה"מ בראשות מר איימן סף.

אזור התעשייה מוגדר כאזור עדיפות לאומית א', מה שמאפשר ליזמים לקבל מענקים או הטבות מס ממרכז ההשקעות של משרד הכלכלה. לפרוייקט שותף היזם רוני יצחקי אשר יזם את ביצוע הקמת שלב א' של איזור התעשייה, ויזמים מקומיים מהישוב.

"אזור התעשייה לב הארץ נהנה מכל יתרון אפשרי עבור צרכים לוגיסטיים של חברות גדולות: מיקום במרכז הארץ וקרבה לגוש דן, סמיכות לכביש 6 והטבות של אזור עדיפות סוג א'", אומר ראש העירייה, עאדל בדיר. "הרחבת אזור התעשייה היא חלק מתנופת היזמות העוברת על כפר קאסם, שהצליחה להרחיב את גביית הארנונה ולהפוך ליישוב מאוזן מבחינה תקציבית".

בדיר מוסיף: "יזמים הפועלים בכפר קאסם נהנים מתשתיות מצוינות שהולכות ומשתפרות ככל שהעיר מתבססת, ואילו תושבי העיר נהנים מיותר ויותר יזמות עסקית היוצרת מקומות עבודה ומניבה ארנונה המשמשת לשיפור החינוך, התרבות, והרווחה בכפר קאסם".

הביקושים לאיכלוס באזור התעשייה רבים. בשלב א' של אזור התעשייה שוכנים כיום משרדים, מפעלים וסניפים של חברות גדולות רבות, כולל סנו, אוריין שילוח, האחים זבידה, מחסנים של סופרפארם ושל רמי לוי, ועוד. ההערכה היא שגם שלב ב' יאוכלס בחלקו הגדול ע"י חברות גדולות ומוכרות, לרבות חברות מהגדולות במשק.
 


Go Back  Print  Send Page