רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   חדר מלח - טיפול טבעי בבעיות נשימה
דף הבית >> מומחים >> חדר מלח - טיפול טבעי בבעיות נשימה

חדר המלח ממוקם במרפאת ספאלאותרפיה לרפואה משלימה, המתמחה בטיפול בדרכי הנשימה. יעוד חדר המלח לטיפול והקלה לילדים ומבוגרים הסובלים מבעיות שונות בדרכי הנשימה כגון אסטמה, ברונכיטיס, נזלת כרונית, ומחלות אלרגיות של מערכת הנשימה.
 
 בנוסף, פעולת הטיהור וזיקוק הריאות בחדר המלח מקלה לא רק על חולי אסטמה. הטיפול בחדר המלח עשוי לעזור ולהקל גם על אנשים בריאים החיים או עובדים בסביבה עם זיהום אויר, אבק, עשן, חיידקים, חומרי רעל, ואף אצל מעשנים.
 
 מרפאות הספאלאותרפיה נפוצות מאוד באירופה בארצות בהם קיים מכרה תת קרקעי של מרבצי מלח, באוקראינה, אוסטריה, בולגריה, גרמניה, פולין, רומניה, ורוסיה. המרפאות ממוקמות במעמקי המכרות והמטופלים יורדים במעליות מאות מטרים כדי לקבל וליהנות מהטיפול.
 
 המלח הינו חומר בעל תכונה אנטי בקטריאלית וסופח נוזלים, קירות המלח שבמכרות פולטים תרסיס דק בלתי נראה לעין של נתרן-כלור בריכוז גבוה מאוד של 97,8% לחלל האוויר. (לצורכי השוואה בלבד בים המלח הריכוז הוא 15%) בתנאים הסגורים של המכרות האוויר הופך לסטרילי, רווי ביונים שליליים ונקי מחיידקים ומאלרגנים, שמונע תופעות אלרגיות דבר המאפשר חיזוק ואיזון המערכת החיסונית של הגוף.
 
 תרסיס המלח נפלט לחלל האוויר, וכאשר המטופל נושם את האוויר הצלול וספוג המלחים החודר עמוק לתוך הסמפונות, המלח סופח את הנוזלים מתוך הבצקת שמעבה את דופן הסמפונות . הליחה הסמיכה הופכת לדלילה יותר נפלטת ביתר קלות, מרחיבה את דרכי הנשימה ומקלה על פליטת האוויר.
 
 חדר המלח בארץ בנוי מקירות עבים הבנויים מבלוקים טבעיים של מלח דחוס בן מיליוני שנה, מטרת חדר המלח הוא ליצור מיקרו אקלים מלאכותי הדומה לתנאי האקלים השוררים במכרות המלח התת קרקעיים. המלח המיובא ארצה נכרה במכרה המלח הידוע בסולטבינו שבאוקראינה. המלח נחצב בעומק של כ 300 מטר מתחת לפני האדמה בצורת בלוקים גדולים השוקלים כ 20 ק"ג כל אחד.
 
 הטיפול בחדר המלח מתאפיין בשהיית המטופל בחדר המלח בכורסא מפנקת ונוחה וברגיעה מוחלטת בסדרה בת 14 טיפולים ברצף כאשר התדירות הרצויה היא פעמים בשבוע. הטיפול מביא להקלה משמעותית בנשימת המטופל. לאחר סיום הסדרה על המטופל לחזור מדי פעם לטיפול תחזוקתי.
 

Go Back  Print  Send Page