רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   הקץ לחוסר הנוחות למרכיבים עדשות מגע
דף הבית >> מומחים >> אופטיקה דורון >> הקץ לחוסר הנוחות למרכיבים עדשות מגע
הקץ לחוסר הנוחות למרכיבים עדשות מגע
עדשות מגע משדרגות את איך שאתם רואים ונראים, ומתאימות כמעט לכל פעילות שנעשית במהלך היום – אך בשימוש ממושך מובילות לעייפות. ZEISS גרמניה מציגה טכנולוגיה חדשנית למניעת תופעת עייפות העיניים כתוצאה מהרכבת עדשות מגע!
 
 
כדי לראות טוב בלי להיראות אחרת, או כי זה פשוט נוח יותר – ישנן סיבות רבות להרכיב עדשות מגע במקום משקפיים. עדשות מגע משדרגות את איך שאתם רואים ונראים, ומתאימות כמעט לכל פעילות שנעשית במהלך היום.

הדורות החדשים של עדשות המגע מעניקים תחושת לחות בעיניים ונוחות מרבית, כך שאנו כמעט ולא מרגישים את העדשות בעיניים. הן כל כך נוחות שלפעמים אנחנו לא שמים לב והן נמצאות בעיניים שלנו שעות רבות מדי, מהבוקר עד הערב – הרבה מעבר לזמן המומלץ.

הרכבה ממושכת של עדשות מגע מובילה לתופעות של עייפות, חוסר נוחות ומתח בעיניים. התחושות האלה גוברות עוד יותר כשבמהלך היום עובדים וצופים במחשב ובמכשירים דיגיטליים אחרים, כמו סמארטפון וטאבלט. גם לאחר הסרת עדשות המגע בערב והרכבת משקפי ראייה, הגירוי בעיניים ממשיך להציק.

כדי לצמצם את תופעות הלוואי עד כמה שניתן, מומלץ להסיר את עדשות המגע בפרקי זמן  במהלך היום שבהם אנחנו לא חייבים להרכיב אותן. למשל, בשעות הערב כשאנו צופים בטלוויזיה, אחרי יום שבמהלכו הרכבנו את עדשות המגע. כמובן, בזמן הזה נחזור אל משקפי הראייה על מנת שנוכל להמשיך לראות כראוי. עם זאת, פעמים רבות פציינטים התלוננו בפניי שאי-הנוחות ממשיכה להטריד את העיניים.

בדיוק עבור מרכיבי עדשות המגע שחשים עייפות בעיניים פיתחה לאחרונה חברת ZEISS, המובילה בתחום עדשות הראייה, עדשות משקפיים חדשות בשם "Zeiss EnergizeMe", שנועדו להפחית עומס מהעיניים לאחר שימוש ממושך בעדשות מגע. מבנה העדשה מכיל בתוכו מספר דיופטרים וזאת על מנת להקל על השריר התוך-עיני כך שלא יהיה צורך בהפעלת אקומודציה מיותרת. כמו כן, החברה משתמשת בטכנולוגיה חדשנית ועיצבה ציפוי מיוחד שמפחית מעבר של אור כחול הנפלט מאור השמש, ממסכים דיגיטליים ואפילו מנורות פלורסנט, והוא אחד הגורמים העיקריים לעייפות העין ולסנוור. כך, עדשות המשקפיים Zeiss EnergizeMe מקלות באופן ניכר את תופעות הלוואי של השימוש בעדשות המגע לאחר הסרתן. מחקרים שבוצעו בנושא מעלים תוצאות מדהימות – מעל 90% מהנבדקים הרגישו עיניים רעננות יותר עם העדשות החדשות והעידו שחוו מתח עיניים מופחת בעזרתן.

אורח החיים המודרני מציב אתגרים חדשים בכל תחומי החיים – הבריאות והתזונה, חיי המשפחה, הכלכלה וגם בתחום הראייה. העבודה הממושכת באותה סביבה לאורך כל היום, השימוש הרב במכשירים דיגיטליים והעובדה שאין לנו אפשרות לקחת הפסקה במהלך היום ולהירגע, מובילים לתופעות לוואי שפוגמות בחוויה היומיומית שלנו. לפחות בתחום הראייה ניתן להיות בטוחים שהפתרונות לקשיים היומיומיים כבר קיימים, ורק ממשיכים להתפתח.
לשאלות נוספות
כתבו לי בפייסבוק "אופטיקה דורון"
 
 
דורון ברויטמן, אופטומטריסט ובעלים
אופטיקה דורון: רואים מצוין, מרגישים בבית
- 30 שנות מקצועיות -
חברים במכבי, כללית ומאוחדת
OpticaDoron.co.il | 03-9343817

Go Back  Print  Send Page