רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   הממשלה אישרה - תם עידן הפקס
דף הבית >> כתבות >> הממשלה אישרה - תם עידן הפקס
הממשלה אישרה -  תם עידן הפקס


יוזמת הצעת המחליטים, השרה לשוויון חברתי והממונה על מיזם "ישראל דיגיטלית, ח"כ גילה גמליאל, בירכה על ההחלטה: "אישור ההחלטה הוא לא פחות ממהפכה שירותית וצעד נוסף שיקל באופן ניכר על חייהם של אזרחי ישראל שחויבו עד כה לפנות למשרדים ממשלתיים באמצעות הדואר, הפקס ופעמים רבות להגיע באופן פיזי אל נותני השירות, בשעות מוגבלות, בעניין שיכל להיפתר ע״י שליחת מייל פשוט מהמחשב או מהטלפון הנייד. שליחת דואר אלקטרוני בפניות למשרדי הממשלה תייעל את השירות לאזרח, תחסוך שעות עבודה וסרבול בירוקרטי מעיק ותצמצם את הפערים החברתיים באוכלוסייה. המשרד לשוויון חברתי, באמצעות ״ישראל דיגיטלית״, פועל וימשיך לפעול להתאמת והנגשת השירותים הממשלתיים לאזרח באמצעות דיגיטציה וטכנולוגיות מתקדמות״.

הממשלה אישרה לפני זמן קצר הצעת מחליטים באשר להעמדת ערוץ תקשורת מקוון לציבור לפנייה אל הממשלה כחלופה לפקסימיליה. לאחר אישור ההחלטה יונחו כל משרדי הממשלה לאפשר פנייה אליהם והמצאת מסמכים, שנעשו עד היום באמצעות הפקס, גם באמצעות דואר אלקטרוני (אימייל) או כל כלי דיגיטלי אחר. ההחלטה אינה מבטלת את הפנייה באמצעות פקסים ולאזרחים תינתן אפשרות בחירה. בהחלטה הועברה גם המלצה לרשויות המקומיות לפעול ברוח זו. ההחלטה היא המשך שיפור השירות לציבור ועידוד חדשנות במגזר הציבורי אותו מקדמים המשרד לשוויון חברתי, באמצעות המיזם הלאומי "ישראל דיגיטלית", והרשות לתקשוב הממשלתי בהובלתו של ראש הרשות יאיר פראנק.

במהלך פיילוט שבוצע טרם הגשת ההחלטה במוקד של רשות התאגידים במשרד המשפטים, הוסר מספר הפקס (נמסר רק ע"י דרישה) לתקופה מסוימת והוחלף בכתובת דואר אלקטרוני. התוצאה המיידית הפכה את תנועת המסמכים מ-80% פקסים ו-20% פניות בדואר אלקטרוני למעל 80% פניות באמצעות האימייל. תוצאות אלו הוכיחו היטב על הדרישה לשימוש בכלים דיגיטליים בקרב הציבור.   


Go Back  Print  Send Page