רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   המדריך לפתיחת עסק 2
דף הבית >> מומחים >> רואה חשבון אסף אפרתי >> המדריך לפתיחת עסק 2
המדריך לפתיחת עסק
בשבוע שעבר עמדנו על ההבדלים בין סוגי התאגדויות שונות. השבוע אסקור בקצרה מה עלינו לעשות על מנת לפתוח תיק עצמאי:
פתיחת תיק במע"מ
בכדי לפתוח תיק במע"מ יש למלא טופס 821 (להורדת הטופס ניתן להיכנס לאתר האינטרנט שלי). בטופס יש למלא את הפרטים האישיים של העוסק ואת פרטי ההתקשרות של העוסק (במע"מ עצמאי נקרא "עוסק") ולפרט את תחום העיסוק וכן את מחזור ההכנסות הצפוי לשנה הראשונה, והאם הינך מעוניין להירשם כעוסק פטור או עוסק מורשה.
יש להמציא צילום תעודת זהות של העוסק. באם העסק מופעל באמצעות נכס, יש להמציא חוזה שכירות או חוזה מכר (נחוץ כאשר אין התאמה בין הכתובת בתעודת זהות לבין הכתובת העסקית). אסמכתא לקיום חשבון בנק, שיק מבוטל או אישור חשבון בנק מהסניף בו מתנהל החשבון. באם החשבון מתנהל ע"ש שני בני הזוג, יש להחתים את בן/ת הזוג על הצהרה בדבר קיומו של חשבון בנק משותף. את ההצהרה יש להחתים בפני פקיד במשרדי מע"מ או לאמת את חתימת בן/ת הזוג ע"י רואה חשבון או עורך דין.
פתיחת תיק במס הכנסה
חובה על עצמאי להודיע לפקיד השומה על התחלת עסקו ולפתוח תיק במס הכנסה.                          הנישום (במס הכנסה עצמאי נקרא "נישום") צריך למלא את טופס 5329 (להורדת הטופס ניתן להיכנס לאתר האינטרנט שלי).
לטופס פתיחת התיק יש לצרף צילום תעודת זהות ופרטים מזהים של הנישום לרבות: פרטי העיסוק, הענף הכלכלי של העסק ובקשה לפתיחת תיק ניכויים (למעסיקים), באם הינכם מתכוונים להעסיק עובדים.
בשבוע הבא אפרט את הצורך בפתיחת תיק בביטוח לאומי וההלכות הנובעות ממנו.

Go Back  Print  Send Page