רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   הכרזה - שכונת שעריה
דף הבית >> הפתחתקוואים - למועצת העיר >> הכרזה - שכונת שעריה
בשנים האחרונות ביקשה מועצת שכונת שעריה מהעירייה לשפר את השכונה בנושאי חינוך, איכות הסביבה, תרבות ועוד. העירייה פטרה את הבעיה בחוסר תקציב ואף קיצצה בתקציבים השוטפים, בכל פניותינו למנהלים בכירים בעירייה נאמר לנו שההחלטות אם לשפר את השכונה או לא הן החלטות פוליטיות בלבד והפוליטיקאים מצידם מעדיפים לעשות בנו הפרד ומשול כדי להרוויח הון פוליטי ולא כדי לעזור באמת.

לכן החליטה מועצת השכונה לפנות לוועדי שכונות אחרות ולאחד אותם יחד כדי ליצור מכבש לחצים על העירייה כדי שזו תפעל בשעריה וכל יתר השכונות לשינוי, לכן הקמנו את מועצת תושבים שבה לכל שכונה בעיר יהיה ייצוג ויחד נהווה כוח שאי אפשר להתעלם ממנו.

יו"ר ועד השכונה הראשון שנפגשנו איתו היה צדוק בן משה מכפר גנים, כבר בשיחה זו הבנו ששני הוועדים מדברים באותה שפה, מסתבר שגם בשכונת כפר גנים לא הכל טוב ומצאנו כשלים משותפים בהתנהלות העירייה כלפי שתי השכונות, החל מהעדר שירות טוב לתושב, חוסר תקציבים, אי מקצועיות ועד חוסר בתכנון לטווח הארוך.

עד עתה הצטרפו ליוזמה זו מספר שכונות נוספות שיודיעו כל אחת בנפרד על הצטרפותן.

מועצת התושבים:

כל ועד שכונה שיתחייב לדרך ולתקנון של המועצה ישלח שני נציגים מטעמו למועצת התושבים, המועצה תתכנס אחת לחודש, תדון בבעיות הבוערות בכל שכונה ותנסה למצוא להן פתרונות. על-מנת להקל על פעילות המועצה מול הרשות, מועצת התושבים תקים סיעה שתתמודד בבחירות למועצת העיר. נציגי הסיעה ייצגו את כלל תושבי השכונות החברות במועצת התושבים.

בישיבות מועצת התושבים, הצבעתו של כל אחד מהחברים תהיה שוות ערך להצבעתו של האחר, ללא קשר לתפקידו במועצה או בסיעה וללא קשר לגודל השכונה. כולם יפעלו כאיש אחד למען הכלל. פגישות ועד שכונה ייערכו בנוכחות נציגי הסיעה שייבחרו למועצת העיר, זאת כדי לשמר את החיבור בין ועד השכונה ובין נציגיהם במועצה. נציג ועד השכונה מכיר בצורה הטובה ביותר את צרכי השכונה ותושביה, מאחר שהוא חי במקום ופגישותיו עם התושבים הינן יומיומיות. בעזרת ייצוגם של התושבים במועצת העיר, יישמר הקשר הישיר בין התושב והרשות, וענייניו יטופלו ביתר יעילות.

עלינו התושבים לשמור על אחדותנו!

הגיע הזמן להחזיר את הכוח לתושבים!

 
לפרטים נוספים ולהתקשרויות ניתן לפנות למועצת השכונה במייל: shhunat.shaariya@gmail.com