רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   הבנקים סוגרים סניפים, מבטלים שרותים ומגדילים רווחים על חשבון הציבור
דף הבית >> כתבות >> הבנקים סוגרים סניפים, מבטלים שרותים ומגדילים רווחים על חשבון הציבור

ח"כ ירון מזוז, סגן שר הפנים:  הבנקים סוגרים סניפים,  מבטלים שירותים, ומגדילים רווחים על גב הציבור
1.11.2015
בנק ישראל פרסם את סקירת מערכת הבנקאות לשנת 2014 אשר מגלה כי מספר סניפי הבנקים בישראל נכון לסוף שנת 2014 עומד על 1,270, לעומת 1,300 בשנה קודם לכן. המגמה של צמצום הסניפים ממשיכה גם בשנת 2015. על פי הנתונים, מספר הסניפים ל-100 אלף תושבים עומד על 19 סניפים, נתון נמוך משמעותית מממוצע הסניפים במדינות  הOECD -  אשר עומד על 31 סניפים ל-100 אלף תושבים. פער של 12 סניפים ל-100 אלף תושבים.
 

סגן שר הפנים, ח"כ ירון מזוז מתנגד לצמצום מספר סניפי הבנקים בישראל, ואף פנה לשר האוצר, ח"כ משה כחלון, והמפקחת על הבנקים, גב' חדווה בר, בנושא "בשבוע הקרוב עתיד בנק לאומי לסגור סניף מרכזי בעיר קריית ביאליק, הסניף בשדרות ירושלים 18 מהווה סניף חשוב המשמש בעיקר אוכלוסייה מבוגרת וניצולי שואה רבים. סגירת הסניף עתידה לגרום סבל רב לאוכלוסייה זו, ולמעשה ליטול ממנה כל אפשרות לגשת לבנק. סגירת הסניף בקריית ביאליק מהווה סנונית ראשונה במהלך גדול של סגירת סניפים שמתכננים הבנקים"

סגן השר אף פנה למנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח וכתב "בנק לאומי הרוויח בשנת 2014 מעל ל-1.5 מיליארד ₪, ובשנת 2015 צפוי להכפיל את הסכום, כאשר עד מחצית השנה הנוכחית הגיע כבר לרווח של מעל ל- 1.7 מיליארד ₪. לא יתכן שהבנק אשר מוחזק בחלקו ע"י המדינה, יבטל בדורסנות שירותים לאוכלוסייה מבוגרת בעוד הוא גורף מיליארדים על גב הציבור"


בנוסף לצמצום מספר הסניפים במדינה, הבנקים התחילו לצמצם את מערך הטלרים בבנקים. צמצום המערך מביא לביטול נרחב של משרות סטודנטים ומאלץ אוכלוסייה מבוגרת להנפיק כרטיסי אשראי ולהשתמש במכונות כספומטים ובאינטרנט.

נושא ביטול מערך הטלרים בבנקים נמצא על שולחנה של המפקחת על הבנקים, חדווה בר. סגן השר פנה למפקחת במכתב "לאור פניות רבות שקיבלתי בנושא ברצוני להביע התנגדות חריפה למהלך ביטול הטלרים בסניפים, מדובר בפגיעה אנושה באוכלוסיות המבוגרות אשר מתקשות לתפעל כספומטים ופגיעה ממשית בביטחון האישי שלהם בעת משיכת כספים ברחוב"


Go Back  Print  Send Page