רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   דירה חדשה או יד שניה?
דף הבית >> דירות למכירה בפתח תקווה כפר גנים >> רזי הנדל"ן - יעל רזינסקי >> דירה חדשה או יד שניה?
דירה חדשה או יד שניה?
בחצי השנה האחרונה נמכרו בשכונה רק 14 דירות יד שנייה, לעומת 24 דירות מפרויקטים חדשים. קונים רבים מתלבטים בסוגיה חדש או יד שנייה. ענו על השאלון שיעל רזינסקי, מומחית נדל"ן מהשכונה, הכינה עבורכם,ותגלו את התשובה הנכונה לכם
אחת השאלות הראשונות שהקונים מתלבטים בה היא האם לרכוש דירה מפרויקט או דירה יד שניה, שאלה זו עולה במלוא העוצמה בשכונה שלנו. לצד הבנייה המאסיבית של פרויקטים חדשים ,ניצבים בניינים בני 2-11 שנים שנראים כחדשים, ומוצעות בהם למכירה על פי רוב, דירות  מושקעות, מעוצבות בבחינת להיכנס, להתאהב ולגור בכייף. לפני קבלת ההחלטה חשוב לוודא שבדקתם תחילה את כל האפשרויות, העליתם את כל השיקולים האפשריים ובחרתם במה שהכי נכון  ונוח עבורכם ועבור משפחתכם, לאו דווקא מתוך טרנד אופנתי, אלא, מתוך בחירה וצורך אמיתי.
על מנת להשוות את התועלת בין רכישה של דירה מפרויקט  לעומת יד שניה, אני ממליצה לערוך אבחון צרכים. מענה על השאלון יקרב אתכם לדירה הבאה.
  1. האם חשובים לכם שירותים סביבתיים זמינים -מרכזי קניות ובילוי, ספריות ציבוריות, מתנסים, גינות ציבוריות?
בפרויקט חדש- לעיתים הסביבה עצמה עדיין אינה מפותחת דייה: מדרכות, תאורת רחוב ועוד. חולפות שנתיים-חמש שנים לערך עד שהאזור מתפנה מפסולת ואבק מהבניה הסביבה החיצונית שמחוץ לבניין. לעומת דירה יד שניה בה הסביבה כבר התפתחה, ידוע מראש מהם השירותים הסביבתיים, כגון גנים ציבוריים, מתקני משחקים לילדים, בתי ספר, גני ילדים, מרכזי קניות וכדומה. ואין צורך להמתין שנים עד שיצמחו עצים ברחובות ובגינות, לא צריך לסבול תקופה ארוכה מאבק ולכלוך הבניה שמתבצעת בבניינים אחרים בשכונה.
  1. האם אתם פנויים ובנויים לעיצוב?
בפרויקט חדש יש פיתוי רב לעצב ולהוסיף, משום שהסטנדרט בדרך כלל לא מספק. האם כללתם    את תוספת התקציב הנדרש לכך  בעת חישוב עלות הדירה? בדירה יד שנייה, שתוחזקה היטב, הדיירים הקודמים השקיעו תוספות רבות ושיפורים, שיתכן ויתאימו גם לצרכיכם ויחסכו לכם את הכספים שהייתם  צריכים להוציא אם הייתם מוסיפים אותם בעצמכם. אין צורך להוסיף תוספות כגון ארונות קיר, שדרוג המטבח, מזגן אוויר, פרגולות, פרקטיים, ולכן ניתן להקטין הוצאות מידיות, לחסוך וליהנות מעיצוב, לעיתים אדריכלי.


  1. האם אתם ערוכים לתקלות ושינויים?  "לקנות על הנייר"
בפרויקט חדש, הרכישה מתבצעת בדרך כלל בשלב התכנון או תוך כדי תהליך הבניה, הקונים רואים בעיניהם את גודל וצורת הדירה, ויחד עם זאת, למרבית האנשים קשה להעריך מתוך שרטוטים, בדירה יד שנייה אין הפתעות, הרוכש רואה בדיוק את המוצר שאותו הוא מקבל, אפשר לדעת מראש אלו ליקויי בניה קיימים במבנה. חבלי הלידה של הבניין עברו וזה השלב להינות מהפירות.


  1. האם חשובה לכם הקהילה והשכנים? "הנאים השכנים בעינך?"
בפרויקט חדש, לרוב לא ניתן אפשר(למחוק) לדעת מראש מי השכנים ובדירה יד שנייה ניתן לגשת  ולשוחח איתם, ללמוד על אופי הדיירים ובכך להימנע ממפח נפש עתידי ולהתחיל ברגל ימין.

בהצלחה! יעל רזינסקי
מנהלת משרד "רזי הנדל"ן"
חפשו את "רזי הנדל"ן גם בפייס,יוטיוב ועוד

Go Back  Print  Send Page