רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   גם אני יכול ! השמיים הם לא הגבול !
דף הבית >> כתבות >> גם אני יכול ! השמיים הם לא הגבול !
שלום לכולם,
ברצוני לשתף אתכם בתוכנית שהתקיימה בחטיבה בכיתות ט' במסגרת שיעורי המדעים. התלמידים מפתחים מוצר לאדם בעל צרכים מיוחדים. תהליך ארוך של לימוד וחקירה. יצירת המוצר והצגתו כולל תלקיט עבודה. השבוע התקיימה תחרות אשכולות הפיס בתוכנית ולשמחתנו היה לנו ייצוג מכובד של מוצרים מרשימים שתלמידינו יצרו.
"גם אני יכול" - פרס ראשון ארצי תשע"ד
התלמיד חן שירי מ ט5 זכה בפרס ראשון בתחרות ארצית של אשכולות הפיס "גם אני יכול" פיתוח מוצרים לאנשים עם מוגבלויות, בקטגוריית מקוריות ויצירתיות. כמו כן, זכתה בציון לשבח מנהלת אשכול הפיס פ"ת -ברוריה שולדהוז על תרומתה בהובלה ופיתוח התוכנית הפדגוגית.
המוצר הזוכה, מבין 150 מוצרים מכל הארץ,  הוא תפריט קולי למסעדה, המיועד לאנשים עיוורים שאינם יכולים לקרוא בכוחות עצמם את התפריט במסעדה ורוצים להרגיש כמו כולם. התלמיד יצר זאת מתוך צורך שעלה במשפחתו.
בנוסף למוצר הזוכה הוגשו לתחרות עוד שתי קבוצות מחטיבת פיינברג, שנבחרו מתוך 40 עבודות שפותחו ע"י התלמידים: המוצר הנוסף שהשתתף בתחרות הוא "קרצופון", שהוא כיסא מיוחד למקלחת ועליו יש ספוגי סיבון חשמליים מסתובבים, ומיועד למי שאינו יכול לעמוד במקלחת ולסבן את הגב.
המוצר השני שהשתתף בתחרות הוא "לינק", שהוא פעמון דלת רוטט, שניתן לענוד על היד, ומיועד לחירש שלא יכול לשמוע את הצלצול בדלת, אלא רק להרגיש אותו.
מטרת הפרויקט המרכזית היא יצירת קשר אישי עם אדם בעל צרכים מיוחדים ובניית מוצר טכנולוגי ייחודי וספציפי עבורו, כדי להקל על תפקודו בחיי יום יום, במטרה לקדם מעורבות חברתית של  בני נוער ועידודם להתנדב ולעזור לשונה. התכנית משולבת כיחידת לימוד, כחלק מתוכנית הלימודים בכיתה ט' ומתקיימת כל השנה בהדרכה ובליווי של מורי המדעים בחטיבה.


השמים הם לא הגבול! קורס תעשיידע לכיתות ז' - תלמידי כיתות ז' השתתפו בקורס הממציא הצעיר לחלל.

תעשיידע בשיתוף עמותת SpaceIL חברו במאמץ משותף לחשיפת תלמידי מדינת ישראל
למשימה הלאומית: הנחתת החללית הישראלית הראשונה על הירח, תוך הכרת תעשיית
החלל בכלל והישראלית בפרט.
במסגרת הקורס "השמיים הם לא הגבול- ממציא צעיר לחלל" התנסו התלמידים
בחשיבה יצירתית ועבודת צוות לגיבוש רעיון חדשני למוצר לחלל. אני מצרפת קישור לאתר שבו מוצגות עבודות של תלמידינו המשתתפים בתחרות ארצית.

http://www.industry.org.il/?CategoryID=2823
מבין מאות  עבודות מכל הארץ נבחרה עבודה של קבוצת תלמידים שלנו שעלתה לשלב הגמר
של תחרות ארצית. קבוצת התלמידים תשתתף בתחרות שתתקיים במדעטק בחיפה.


קישור לאתר ביה"ס
http://www.schooly.co.il/fainberg/
אפשר להתרשם מהעשייה הבית ספרית
כנסו להתרשם מהעבודות השונות של קורס הממציא הצעיר לחלל


Go Back  Print  Send Page