רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   בר מצווה לילדים הכי מיוחדים
דף הבית >> כתבות >> בר מצווה לילדים הכי מיוחדים
בר מצווה לילדים המיוחדים בפתח תקווה. יו"ר הכנסת: לתת טעם לחיים של אנשים מאוד מיוחדים"
 
עמיר בניון ואחרים הגיעו להופיע בהתנדבות באירוע המיוחד אמו של אחד הילדים: "אני שואבת את הכוחות שלי ממנו. תמיד צריך לראות את האור ולהתייחס לילדים עם צרכים מיוחדים ממש כמו אל ילד רגיל"
 
ארבעה ילדים עם צרכים מיוחדים בעמותת 'עלה' חגגו ביום חמישי בר מצוה מיוחד באולמי הללויה אגם פאלאס. המוגבלות ממנה הם סובלים לא מנעה מהם לחגוג בר מצוה כמו כולם, באולם שמחות, תזמורת, משפחות החניכים, ציבור רב שהתאסף ובקיצור – חגיגה של ממש.
 
במשך מספר חודשים פעלו בנות השירות הלאומי בעמותת 'עלה' כדי להכין מסיבת בר מצוה לילדים המיוחדים שתהיה איכותית ומושקעת לא פחות מכל בר מצוה אחרת. יחד עם מנהל היחידה לקשרי חוץ ב'עלה' עדי וזאן, הן דאגו לכל הציוד הדרוש, כולל אולם ותזמורת, ואליהם הצטרפו נערי ישיבת אמי"ת נחשון שהרימו הד-סטארט מיוחד לטובת האירוע.
 
ביום חמישי חגגו הילדים את בר המצוה המרגש בהשתתפות אמנים כמו עמיר בניון, יניב בן משיח ונתנאל קופרמן ולהקתו, אשר הגיעו בהתנדבות לשמח את הילדים ומשפחותיהם בבר המצוה המיוחד. הילדים הצטרפו אל כל הקהל במעגל ריקודים מיוחד כשהם באמצעו, והרגישו כל כך מיוחדים ומאושרים בבר המצוה שלהם. הריקודים נתנו להם להרגיש שגם הם ילדים כמו כולם וחוגגים בר מצווה כמו כולם.
האירוע נותן לילדים כוחות להתמודד עם אתגרי היום-יום, ונתן גם להוריהם תחושה שהם מתמודדים עם האתגרים יחד ולא לבד.
 
ליסה אהרון, אמו של אחד מחתני השמחה נועם ליאל, תיארה את התחושה: "לא ציפינו לכזה אירוע גדול. זה כל כך מרגש. אני שואבת את הכוחות שלי מנועם. כשאני רואה אותו שמח, מחייך ושטוב לו זה נותן לי את הכוח. אני מודעת למצב אבל אני אדם אופטימי, משתדלת לראות את האור ונותנת לנועם את התחושה שהוא כמו כל ילד אחר וגם מתייחסת אליו כמו לכל ילד אחר במשפחה. האחים שלו מאוד אוהבים אותו, זה מה שנותן לו את הכח ואני מקבלת ממנו את הכח בחזרה".
 
מי ששלחו סרטוני ברכה לאירוע הם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין והרב הראשי לישראל דוד לאו. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר: "בר המצוה המיוחד הוא שמחה אחת שהיא ארבע שמחות יחד. אני מתרגש כשאני רואה פעילות של עלה וגופים דומים. מה שאתם עושים זה לא רק מצווה, זה לא רק חינוך, זה לתת טעם לחיים של אנשים מאוד מיוחדים".
 
המנהל הכללי של עמותת עלה הרב יהודה מרמורשטיין אמר: "אנו לא מחשבים חשבונות שמים בשאלה איזה תיקון עושים ילדי 'עלה' בעולם, תפקידנו הוא לעשות הכל כדי שיהיה לילדים המיוחדים הכי טוב, להתנהג איתם כאחד האדם, וכמו שלילדים שלנו אנחנו עושים בר מצוה כך גם לילדי 'עלה' המיוחדים מגיע לחגוג בר מצוה. חגיגת בר המצוה היא תחושה אדירה".
 
עדי וזאן, מנהל היחידה לקשרי חוץ ופיתוח משאבים: "זה היה אירוע מרגש ומכונן לא רק בקרב המשפחות אלא גם בקרב אורחים רבים עם משפחות רגילות שקיבלו פרופורציה על החיים והתרגשו עד דמעות כאילו חגגו הם לבנם בר מצווה. תודה רבה לכל המתגייסים, לתורמים ולאומנים היקרים שהגיעו בהתנדבות והפכו את האירוע הזה לכל כך מיוחד".
 

 

צילום תמיר פרופטה


צילום תמיר פרופטה


צילום תמיר פרופטה


צילום עמיתי דוד


Go Back  Print  Send Page