רישום לניוזלטר

 
מונה:

התחברות למנהלים


iPhone Supported
 
   ארנונה בשמיים ושרות מקוצץ - היכן מושקעים כספי הציבור? מאת רמי גרינברג
דף הבית >> כתבות >> ארנונה בשמיים ושרות מקוצץ - היכן מושקעים כספי הציבור? מאת רמי גרינברג
תמצית של התמצית של תקציב העירייה שהביא ברוורמן לאישור לשנת 2016 וחשוב שכולם יקראו , יבינו, יפנימו וישתפו בכדי שידעו היכן מושקע כספי התושבים ומה השרות שהתושבים מקבלים למרות הארנונה הגבוהה שמשלמים בעיר.
רמי גרינברג 16.2.2016
התקציב שהוגש משקף התנהלות לקויה של העירייה בכל הקשור לסדרי עדיפויות ובשרות לתושב.
1. ראשית ברוורמן בניגוד לחוק התעלם מהחלטת מועצה מחייבת שהעברנו בישיבה הקודמת שתכליתה הוספת 10 מיליון ש"ח לתקציב החינוך והתחמק מזה בטענות שונות וילדותיות שלא מכבדות את העיר ופוגעות בחינוך.
2. הדבר האבסורד הראשון שניתן לראות בתקציב זה שלראשונה בתולדות פ"ת מנסים לעבוד על התושבים בעניים ואך זה בא לידי ביטוי לברוורמן אין מספיק כסף לאור ההוצאות המיותרות על דברים מיותרים אז התקצוב של חלק מהדברים החיוניים שלא נשאר לו כסף הוא רושם שהם מותנים, מה הכוונה שזה לא באמת בתקציב אלה כאילו רק אם יכנסו פתאום עודפים מכל מיני מקומות בלתי צפויים יהיה אפשרות להעביר ובפועל הם לא מתוקצבים.
ומה הם שם בהכנסות מתונות:
קיצץ 2 מיליון ש"ח מתקציב התמיכות של כל אגודות הספורט בעיר כולל כל מחלקות הנוער בכל הענפים ובכל התחומים עכשיו נשאר להם מתוך שש שגם ככה לא הספיק לכלום, רק 4 מיליון. זה שפל חדש שלא היה קיים שנים. בזמן אוחיון התקציב שעמד לכך היה גבוה הרבה יותר.
אך לא רק בזה גם מיליון וחצי מתקציב האבטחה של מוסדות החינוך הוא העביר לתקציב מותנה, בתקופה ביטחונית רגישה, עם גל טרור בכל הארץ הוא מקצץ באבטחת מוסדות חינוך במקום להוסיף.
גם לגבי המחדל שנחשף בערוץ 10 לגבי העובדה שעיריית פ"ת לא פעלה לקבלת כספים לאבטחה במעונות היום בעיר מתברר שלמרות חשיפת המחדל בעיריית פ"ת ממשיכים במחדל...וגם בתקציב 2016 אין זכר לתקציב המיועד להתקבל ממשרד התמ"ת- זו כבר הפקרות ממש.
3.מה שכן הצליח ברוורמן להעלות בצורה חריגה ודרסטית זה תקציבי השכר לעובדי העירייה.
מסוף כהונת אוחיון ועד לתקציב 2016 קפץ תקציב השכר ב- 200 מיליון ש"ח!!!! סכום עצום ומעיד על ניפוח המנגנון העירוני במאות פונקציונרים , מקורבים פוליטיים ועוד גורמים שלא לצורך ועל חשבון הקופה הציבורית והשרות לתושבים.
כיום מרכיבי השכר בעירייה כולל השכר שמשולם דרף מקפ"ת מגיע לבין 800- 900 מיליון ש"ח בשנה!!!!!!
4. עוד נתון בולט מהתקציב רואים שברוורמן מתכנן הגדלה משמעותית ממתן קנסות ודוחות לתושבי העיר בכל הפרמטרים ומדובר בעשרות מיליונים. לדבריו צריך לאכוף וזה נכון, אך לפני שאוכפים צריך לתת פתרונות לתושבים שימנעו מביצוע עבירות לדוגמא הקמת חניונים ציבוריים בקרבת הבתים בשכונות הצפופות כמו הדר גנים ואם המושבות, לפני שקונסים את כולם כי אין להם איפה להחנות.
5.תקציב הארועים ברוורמן אמר כי קיצץ אותו בפועל הוא ניפח את התקציב משני מיליון שנתי בתקופת אוחיון ל- 9 מיליון בשנת 2015 וכמעט 7 מיליון בשנת 2016, אז איפה הקיצוץ? על מי עובדים?
6.מבחינת התקנים של כוח האדם ברוורמן בשנת 2015 הגדיל ברוורמן את המנגנון ב- 335 תקנים חדשים קבועים ועוד עשרות זמניים וכאלה שנכנסו דרך מקפ"ת, הספק כזה עדיין לא היה לאף ראש עיר..... לשכת הדובר עלתה מ- 4 תקנים ל- 8.5 תקנים, אגף אירועים ממשיך להתנפח וכבר הגיע ל- 9 תקנים, משאבי אנוש מ- 20 תקנים ל- 30 תקנים. בלשכת ראש העיר כפר קשה להכפיל...באגפים הפוליטיים 65 תקנים אבל איזה פלא למחלקה הדברה כבר שנים לא נוסף אף תקן 7 במספר. העיר התרחבה , בעיית היתושים קשה ביותר , סובלים ממנה רבות בשכונות העיר, אבל זה לא מעניין.
7. ברוורמן הגדיל את צפי ההכנסות שלו מגביית תשלומים גבוהים יותר עבור השתתפות הורים בתשלום להסעות לבתי ספר - שוב גובים יותר
8.דאגו בעבר לצאת בספין שקצצו את תקציבי הכיבוד בלשכת ברוורמן מתברר שזה היה רק לספין התקציב גדל עם הביצוע ב- 2014 היה 20 אלף העלו ל- 30 אלף וזה לא הכל כי מגיע כיבוד גם דרך סעיפים נוספים של אגף המשק וכו'
9.כאמור סעיפי ההסברה ויחסי הציבור הוכפלו ל- 3,320,000 מיליון ש"ח בתקציב הדובר בלבד ועוד מיליונים שמפוזרים בסעיפי היחידות עצמם כמו בתרבות, נוער, ספורט, מקפ"ת והאגפים הדתיים ועוד
10.לעומת זאת בתקציב הניקיון קיצץ בעבודת טיאוט הרחובות ופינוי הגזם והפסולות שהתושבים מוציאים בימי פינוי שם קוצץ התקציב ב- 25 אחוז!!! משנה שעברה ועוד יותר משנים קודמות.
11. ברוורמן קיצץ בצורה דרסטית את תקציב מערך החרום , אחזקת המקלטים והשיטור העירוני, כנראה שבפ"ת מנותקים מהמזרח התיכון....
12. ברוורמן איפס את התקציב של טיפול במפגעים ברחובות, צביעת וסימון כבישים ומעברי חצייה, אחזקת תמרורים, ניקוז ותיעול ולמעשה תולה זאת במימון עתידי בתב"רים, לאור המצב בשטח זו הפקרות היחידות העירוניות צריכות להיות עם תקציב שוטף שיוכלו לטפל באופן מיידי במה שצריך ולא יתקעו ללא יכולת לפעול כפי שראינו כבר מספר פעמים בשנים האחרונות, בטח בדברים של סכנת חיים ובטיחות.
13. תקציב מועצת הנשים ירד מ- 90 אלף ל 50 אלף....אולי נשים פחות חשובות...
14. תקציב הרכבי ליסיניג לבכירים בעירייה והוצאות הדלק הוכפל כמעט מתקופה קודמת ועומד היום קרוב ל- 4 מיליון לשנה
15. קוצץ התקציב למתנסים בעמישב, יוספטל ושערייה אך למתנסים הפוליטיים דווקא העלו...
15. ולסעיפי החינוך:
ברוורמן טען שהגדיל את תקציב החינוך אבל בחר להטעות את הציבור אולי אף ביודעין דבר חמור לכשעצמו בפועל משרד החינוך הגדיל את העברות התקציביות לפ"ת ב- 30 מיליון בגלל הגידול הטבעי, הוספת הסייעת השנייה וכו', בטח שהעירייה לא הגדילה תקציב, העירייה בחלק שלה דווקא קיצצה הרבה:
סעיף הצטיידות גני ילדים ירד ב- 50 אחוז
סעיף השתתפות במרכז לגיל הרך ירד 75 אחוז
סעיף חומרים והזנה לחינוך המיוחד ירד ב- 40 אחוז
סעיף רכישת ציוד לגני ילדים חינוך מיוחד ירד ב- 50 אחוז
תקציב התיקונים אופס לחלוטין.
סעיף פיתוח חינוכי ירד
סעיף הניקיון קוצץ ב- 15 אחוז
סעיף טיפול באלימות ירד ב- 15 אחוז
סעיף החזקת מחשבים ירד ב 25 אחוז
סעיף פרויקט כישורי למידה ירד ב 23 אחוז
סעיף הסעות לבתי ספר יסודיים ירד 17 אחוז
סעיף הסעות לגני הילדים ירד ב- 5 אחוז
סעיף ההסעות לחטיבות והתיכונים קוצץ ב- 20 אחוז
סעיף ההסעות לחינוך המיוחד ירד ב 14 אחוז
סעיף שכר הצהרונים ירד ב- 50 אחוז דהיינו העירייה פחות משתתפת הורים ישלמו יותר
אבל איזה פלא דווקא לאגפים הפוליטיים היה כן כסף להגדיל להם את התקציב:
האגף של שס עלה מ- 7,800,000 ש"ח ל- 8,900,000 ש"ח
האגף של הבית היהודי מ- 4,800,000 ש"ח ל- 5,700,000 ש"ח
האגף של יהדות התורה מ-4,200,000 ל- 5,000,000 ש"ח
שיהיה להם לבריאות, באמת, אבל אם מצאו כסף להגדיל להם אז יכלו למצוא בשביל לא לקצץ בחינוך שכול כך חשוב לתושבי העיר ולכולם.
חשוב לדעת את האמת
ועוד יותר חשוב לדעת שנמשיך להאבק למען תושבי העיר פ"ת
לשרותכם,
רמי גרינברג, עו"ד
חבר מועצת העיר פ"ת
לפרטים: 054/6733156


Go Back  Print  Send Page